Aukcja: 30 czerwca 2022 (czwartek), godz. 19.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie ofert:
Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl
Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl
Teresa RUDOWICZ (1928-1994)
Nr katalogowy350
Portret wąsatego mężczyzny
monotypia, technika własna, papier; 34 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T.Rudowicz (flamastrem).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Antoni STARCZEWSKI (1924-2000)
Nr katalogowy354
Bez tytułu
goffrage, papier; 34 x 23 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
Władysław PAWELEC (1923-2004)
Nr katalogowy357
Zestaw 3 fotografii
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, odbitka autorska;
1) 17 x 10 cm; na odwrocie pieczątka autorska artysty, numer: N' 52 oraz BL (w kole) (ołówkie
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Jacek YERKA (ur. 1952)
Nr katalogowy360
Lato w mieście
inkografia, papier; 19 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i opisany u dołu: E.A / >> LATO W MIEŚCIE << / Yerka (ołówkiem), w kompozycji dr
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Zygmunt CZYŻ (1940-2003)
Nr katalogowy362
Otwarte okno I, 1974
linoryt barwny, papier; 60 x 89,5 cm (wymiar odbitki), 69,5 x 90,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Zygmunt Czyż 1974 (ołówkiem), tytuł l. d.: Otwarte
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)
Nr katalogowy363
Charismatic impulse
papier, serigrafia; 42 x 58 cm;
sygn. p.d.: Olbiński / nr ed. l. d.: 209/350
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
2 700 zł
Victoras PETRAVICIUS (1906-1989)
Nr katalogowy364
Kompozycja, 1970
monotypia, papier czerpany; 127 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: V. Petravicius 1970 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
4 000 zł
Dariusz GÓRSKI (ur. 1978)
Nr katalogowy365
Drzewo VI, 2022
pastel olejny, karton; 49 x 69 cm (w świetle ramy);
sygn. l. d.: D. GÓRSKI;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: D. GÓRSKI;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Nastazja STANISZEWSKA (ur. 1996)
Nr katalogowy367
III Kobiety, 2022
monotypia, grafika warsztatowa, papier; 48 x 62 (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: " III Kobiety" 03. 2022 r. Nastazja Staniszewska (długopisem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Juliusz STUDNICKI (1906 - 1978)
Nr katalogowy371
Awantura przy szachach, 1963
gwasz, ołówek, papier; 23 x 30 cm;
sygn. p. d.: J. STUDNICKI
estymacja: 2 600 - 3 500 zł
sygn. p. d.: J. STUDNICKI
estymacja: 2 600 - 3 500 zł
2 600 zł
Nr katalogowy372
Bez tytułu
kredka, papier; 25 x 20 cm;
sygn. p. g.: J. Studnicki.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
sygn. p. g.: J. Studnicki.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 200 zł
Jerzy ZNAMIEROWSKI (1948-1999)
Nr katalogowy374
Genesis V, 1979
metaloryt trawiony, papier; 29,5 x 22,8 cm (kompozycja), 43 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Genesis V" / metaloryt trawiony / Znamiero
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)
Nr katalogowy375
Ałtroportret, 2014
monotypia, karton; 43 x 32 cm (wymiar kompozycji), 47 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: "AŁTROPORTRED" (sic!), 1/1, mon
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 600 zł
Edward HABDAS (1939-2019)
Nr katalogowy376
Mistyfikacja życia VI, 1976
litografia barwna, papier; 59,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis. u dołu: litografia bar. 1976 r. odb. prób. kol. autor. mistyfikacja życia VI
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Justyna ZIÓŁKOWSKA, (ur. 1971)
Nr katalogowy379
Nie to samo - tryptyk, 2022
akwarela, papier; 21 x 13,5 cm;
1. sygn. p. d.: EQ; na odwrocie opisany sygn. i dat.: "NIE TO SAMO 1" / Eguilibrium Justyna Ziółkowska / 10.05.2022 R., W-WA;
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Juliusz STUDNICKI (1906-1978)
Nr katalogowy381
Martwa natura z dziką kaczką, 1961
technika własna, akwarela, gwasz, papier; 22 x 30,5 cm;
sygn l. d.: J Studnicki.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
sygn l. d.: J Studnicki.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
2 700 zł
Mirosław Eugeniusz DŁUGOSZ "MIRON" (ur. 1946)
Nr katalogowy382
Powroty, 1994
linoryt, papier; 37 x 30 cm (w świetle passé-partout);
sygn. i opisany wraz z nakładem u dołu: imp. Miron / 94 / XXXI oraz 16/150 / powroty
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
Janusz KAPUSTA (ur. 1951)
Nr katalogowy385
Bez tytułu, 1975
cynkografia, piórko, tusz, papier; 21,5 x 31 cm (w świetle tamy);
sygn. i dat. śr. d.: JANUSZ / KAPUSTA / 26.11.1975.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 200 zł
Anka MIERZEJEWSKA (ur. 1970)
Nr katalogowy387
Bez tytułu
akryl, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: MIERZE / JEWSKA
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Krzysztofa CIOK-ZWIERZ (ur. 1963)
Nr katalogowy391
Martwa natura, 1994
olej, płótno; 131 x 100 cm;
sygn. p. d.: ZWIERZ-CIOK;
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. p. d.: ZWIERZ-CIOK;
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Filip LEONIAK (ur. 1995)
Nr katalogowy393
Wrestling, 2020
akryl, płótno; 180 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie F. Leoniak / „Wrestling” / acrylic on canvas / akryl na płótnie / 180 x 180 cm / 2020.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)
Nr katalogowy394
L-6, 2014
olej, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. S.'14 L-6
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Jacenty JOŃCZYK (ur. 1955)
Nr katalogowy398
Światło zza ściany, 2018
olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jacenty Jończyk 2018.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
estymacja: 6 500 - 8 000 zł