26. maja 2022, 19:00
Wystawa przedaukcyjna od: 12 maja 2022 do: 26 maja 2022

Aukcja: 26 maja 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Tatiana GUBINA

349
Przejażdżka rowerem olej, deska; 45 x 60 cm;
sygn. p. d.: Gubina Tania.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
Cena wywoławcza 3 500 zł

Sławomir LEWCZUK (1938-2020)

350
Wrastanie - z cyklu: „Małe symptomy”, 2012 olej, płótno; 25 x 20 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK; opis autorski na krośnie malarskim.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 300 zł

Zygmunt CZYŻ (1940-2003)

351
Przed odejściem olej, sklejka, 85 x 137 cm;
sygn. p. d.: Zygmunt Czyż;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Anna KRUCZKOWSKA-PIECZYKOLAN (ur. 1939)

352
Para obrazów - Kwiaty olej, płótno; 80 x 65 cm (każda z prac);
sygn. p. d.: Kruczkowska lub Anna Kruczkowska.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Wlad KUFKO (ur. 1955)

353
"Dwie postacie", 2018 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
opisany na odwrociu: WLAD KUFKO / "DWIE POSTACIE" / 50 X 40 AKRYL. PL / 2018
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Andrzej KORZEC (ur. 1959)

354
Rytmika technika mieszana, płyta; 70 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. KORZEC (kredką);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

355
34 odcienie bieli, 1992 olej, płótno; 48 x 34 cm;
sygn. p.d.: Sułek;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

Stanisław KUSKOWSKI (ur. 1941)

356
Krawędź olej płyta pilśniowa, 48 x 52 cm; sygn.w prawej: St. Kuskowski; na odwrocie napisy autorskie
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

357
L-25, 2014 akryl, płótno; 100 x 120 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: MS. (inicjały wiązane) ’14 / L-25.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 8 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

358
Jeździec, 2022 olej, płótno; 150 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Janusz Antoszczyk / Jeździec 2022 / OIL ON CANVAS / 180 / 150 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 7 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

359
She, 2022 olej, płótno; 180 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Janusz Antoszczyk / She 2022 / oil on canvas / 180/150.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 7 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

360
Agropoli, Piazza Mainenti, 2008 olej, płótno; 57x 57cm;
sygn. p. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Cena wywoławcza 3 300 zł

Stanisław TEISSEYRE (1905-1988)

361
Dzień wstał pogodny, z cyklu: Gorce, 1978 akryl, płótno; 89 x 116 cm;
na odwrocie opis autorski: ST. TEISSEYRE / cykl: "Gorce" / "Dzień wstał pogo - / dny" / r. 1978 / techn: akryl / wym: 89 x 116 cm.
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Andrzej KOŁPANOWICZ (1938-2017)

362
Ostatnia strona świata, 1974 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: ANDRZEJ KOŁPANOWICZ 1974;
estymacja: 4 900 - 5 900 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

Adam FAGLIO (ur. 1954)

363
Sam na sam, 2015 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Faglio 2015.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Katarzyna LIS (ur. 1984)

364
Widmo Broekenu, 2021 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lis'21;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Nastazja STANISZEWSKA (ur. 1996)

365
Z cyklu III Gracje, 2022 olej, akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Nastazja Staniszewska 03. 2022 r.;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena wywoławcza 2 700 zł

Grażyna SZUMAŃSKA (ur. 1968)

366
Na pastwisku technika mieszana, olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Grażyna Szumańska;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Grażyna SZUMAŃSKA (ur. 1968)

367
Zagubione melodie technika mieszana, olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Szumańska Grażyna.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Rozalia WÓJCIK (ur. 1972)

368
Miejski klimat, 2020 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Róża Wójcik;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Rozalia WÓJCIK (ur. 1972)

369
Pomiędzy uliczkami, 2020 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: Róża Wójcik;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Andrzej NIEDOBA (ur. 1960)

370
Gdzieś na Ukrainie, 2010 olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Andrzej Niedoba 2010;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Andrzej NIEDOBA (ur. 1960)

371
Śniadanie, 2014 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Niedoba 2014;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Andrzej NIEDOBA (ur. 1960)

372
Podróż, 1999 olej, płótno; 100 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: A NIEDOBA 99;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Jarek PUCZEL (ur. 1965)

373
Martwa natura z jabłkami olej, tektura; 50 x 62 cm;
sygn. l. d.: PUCZEL.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

374
Bez tytułu, 1944 olej, płótno; 41 x 36 cm;
sygn. p. d.: … 44 (nieczytelnie).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Tadeusz KAMASA (1924-2003)

375
Pejzaż olej, płyta; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: T.Kamasa.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

376
Z cyklu: Krajobraz z przednim planem, 1985 fotografia czarno-biała, brom tonowany, papier fotograficzny; 24 x 37 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
na odwrocie: pieczątka autora oraz autorski opis: „
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 600 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (ur. 1938)

377
fotografia czarno-biała, brom, papier; 16,5 x 20,4 cm (w świetle oprawy); na odwrocie pieczęć autorska; odbitka autorska, nakład nieokreślony
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

378
W pracowni plastycznej, 1959 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 29 x 36 cm;
sygn. l. d.: Hartwig;
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

379
Wierzby, 1987 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 40 x 33 cm,
sygn. l. d.: EH;
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

380
10 seconds before crash, 2022 fotografia, papier barytowy Fomei Baryta Mono 290g; 27,5 x 32,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

381
Fucking buck, 2022 fotografia, papier barytowy Fomei Baryta Mono 290g; 28 x 27,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (1929- 2019)

382
Bez tytułu, 1976 fotografia czarno-biała, brom, papier; 58 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: `Ireneusz Pierzgalski 1976.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

383
Bez tytułu, 2013 druk cyfrowy, papier; 36 x 28 cm (arkusz, w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: 2 VIII 96 - 25 F 2013. psd , e.a., S.Fijałkowski (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

384
Bez tytułu, 1981 akwaforta, papier; 15 x 11 cm (odcisk płyty), 17 x 12 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem), dat. l. d.: 16 II 1981 (ołó
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 2 800 zł

Paweł KWIEK (ur. 1951)

385
Liryka, liryka, ckliwa dynamika, angelologia i dal, 2004; grafika komputerowa, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie sygn., dat. oraz opis (tuszem); nakład: 1/3
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

386
Powstaniec warszawski piórko, tusz, gwasz, karton naklejony na tekturę; 70 x 51 cm;
p. d.: … (zatarta dedykacja).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena wywoławcza 1 700 zł

Jan ŚLIWIŃSKI (1908-1983)

387
Partyjka szachów w dobrym towarzystwie, 1968 tusz, karton; 60 x 83 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Śliwiński / 1968 r.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 400 zł

Barbara GAWDZIK-BRZOZOWSKA (1927-2010)

388
Tyrs, 1972 technika mieszana (ołówek, długopis, akwarela), papier; 50 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: "Tyrs" B. Gawdzik 72 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

389
Ucho Opatrzności, 2019 druk cyfrowy, papier; 76 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: M Sajduk 2019 (ołówkiem);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 900 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

390
Piekło - Niebo, 2019 druk cyfrowy, papier; 76 x 56 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 900 zł

Rafał STRENT (ur. 1943)

391
Żółw, 1980 akwaforta, akwatinta, papier; 32,5 x 25 cm (odcisk płyty), 41,5 x 33,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Strent '80 (ołówkiem), tytuł l. d.: ŻÓŁW (ołówk
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

392
Plac de la Concorde w Paryżu, 1955 litografia, papier; 45,5 x 60 cm (zadruk), 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Halicka 1955 (ołówkiem), l. d. nakład: 85/220 (ołówkiem).
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

393
C, d 1. dla J. 9., 1990 autocynkografia, papier; 62 x 47 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

394
Bez tytułu technika własna, papier; 48 x 34 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik,
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

395
Bez tytułu linoryt, papier; 57,5 x 44 cm (arkusz);
sygn. p. d. ołówkiem: H. Płóciennik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

396
Bez tytułu technika własna, papier; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik,
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł