26. maja 2022, 19:00
Wystawa przedaukcyjna od: 12 maja 2022 do: 26 maja 2022

Aukcja: 26 maja 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Seitaro KURODA (ur. 1939)

397
Ptak kredka, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KS;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

Bożena BRATKOWSKA (ur. 1933)

398
Tryptyk - Akty linoryt, papier; 18 x 12 cm ( w świetle passe-partout, każda z prac);
na odwrocie każdej pracy nalepka autorska z sygnaturą.
estymacja: 2 400 - 2 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Kazimierz HAŁAJKIEWICZ (1936-1994)

399
Kompozycja z postaciami, 1976 technika mieszana (tusz, gwasz), papier; 23 x 17 cm;
sygn. i dat. l. d.: Hałajkiewicz 76.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Jan PIEŃKOWSKI (1936-2022)

400
Bez tytułu technika własna, papier; 59 x 41 cm;
na odwrocie: nalepka z wystawy OZONE FRIENDLY by Jan Pieńkowski (oraz nalepka z adresem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jan PIEŃKOWSKI (1936-2022)

401
Bez tytułu, technika własna, papier; 60 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Pieńkowski;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

402
Łazienka oceaniczna inkografia, papier; 19 x 15,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i opisany od l. d.: E.A / >> ŁAZIENKA OCEANICZNA << / Yerka (ołówkiem), w komp
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

403
Chatka Rybaka inkografia, papier; 23 x 18 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany i sygn. od l. d.: E.A. / >> CHATKA RYBAKA << / Yerka (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

404
RED ROSE SHIP inkografia, papier; 89 x 57 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany od l. d.: 149/ 350 / Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

405
Nostalgia of slow motion serigrafia, papier; 65 x 45 cm (zadruk), 79 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr. l. d.: 72/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

406
Pejzaż fantastyczny akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p.d.: Henryk Waniek;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 3 500 zł

Władysław BRZOSKO (1912-2011)

407
Pejzaż, 1960 / 1961 akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Brzosko 1961 (cienkopisem) oraz Brzosko 1960 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Władysław BRZOSKO (1912-2011)

408
Pejzaż nadmorski, 1972 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30 x 53 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Brzosko / 1972 (cienkopisem) oraz Brzosko (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 900 zł

Zygmunt GROCHOLSKI [ZYGRO] (1905-1989)

409
Ogród, 1950 akwaforta, papier; 25 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Z. Grocholski / 50 (ołówkiem), opisana p. d.: épreuve d'artiste (?
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 900 zł

410
Parkowy taras, 1950 akwaforta, papier; 25 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 900 zł

Barbara STEYER (1925-1988)

411
Kwiaty w wazonie, 1956 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 39 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Steyer 56 r (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

412
Nad wodą monotypia, papier; 27 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisana u dołu: "Nad wodą" rys. monotyp. / Marczyński.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

Wacław Teofil RADWAN (1887-1962)

413
Portret kobiety pastel, papier; 45 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Radwan;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

414
Pejzaż z mostkiem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński (ołówkiem).
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

Renata SZPUNAR (ur. 1970)

415
Martwa natura z tybetańską herbatą III, 2000 olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygn. l. d. SZPUNAR;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

501
Módl się za nami, 1983 asamblaż, deska, tworzywo sztuczne, 49 x 68 x 17 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z tytułem pracy i sygnaturą: Módl się za nami / 1983 / 49 x 68 x 17 (maszyno
estymacja: 35 000 - 42 000 zł
Cena wywoławcza 31 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

502
Zbawiciel 1987 asamblaż, deska, drewno, tkanina, tworzywo sztuczne, 46 x 47 x 10 cm;
na odwrocie nalepka autorska wraz z sygnaturą: ZBAWICIEL / 1987 / 46 x 47 x 12 (maszynopi
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Cena wywoławcza 19 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

503
Portret X, 2008 granit, 15 x 17 x 30 cm;
Rzeźbie towarzyszy certyfikat potwierdzający autentyczność pracy z podpisem autora.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza 22 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

504
Krzysztof Penderecki glinka patynowana; 88 x 55 x 68 cm;
sygn. i dat. z tyłu: A. MYJAK / 2014 (ryta).
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza 22 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

505
Helios brąz patynowany, na podstawie kamiennej; 29 x 37 cm; całość: 39 x 37 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 32 000 - 37 000 zł
Cena wywoławcza 29 000 zł

Bolesław BIEGAS (1877 - 1954)

506
Pierwsi ludzie brąz, brąz patynowany; wys. 51 cm; podstawa 13 x 16 cm;
sygn. l. d.: Bolesław / Bolesław Biegas / Paris / 1903 / Pierwsi / Ludzie
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
Cena wywoławcza 23 000 zł

Eliasz (Elie) NADELMAN (1882-1946), gipsowy model - odlew współczesny

507
Akt- gipsowy model - odlew współczesny brąz; wys. 82 cm, podstawa: 19 x 20 cm;
gipsowy model - odlew współczesny
estymacja: 38 000 - 42 000 zł
Cena wywoławcza 30 000 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

508
Paw brąz patynowany; wys. 33,5, szer. 40 cm;
sygn. z tyłu na dolnej części pióropusza: BCHROMY.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

509
Sowa brąz, kamień; wys. 32cm, podstawa: 14 x 12 cm.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

510
Pionek brąz, podstawa kamienna; wys. 12 cm, podstawa: 8 x 8 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

511
Akt, 2022 brąz patynowany, kamienna podstawa, wys. całkowita: 43 cm;
sygn., dat. i numerowany p. d.: P BUBAK 2022 / 2/3 (ryte).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

512
Erotyk rzeźba w drewnie; 14,5 cm;
sygn. na spodzie: H. BURZEC.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

513
Konik pełnoplastyczna figurka konika, szkło zmatowione, podstawa kamień w kolorze czarnym; wys. całkowita: 20 cm;
Czechy, Desna, lata 70. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019) - projekt

514
Dzbanek Jessica, 2017 tycjan zapalany, wystrzygany, szkło selenowo-kadmowe; wys.: 13 cm; śr. podstawy 11 cm;
ed. na spodzie: ZH/GF / 05/02 / 26/204;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

515
Dzbanek i 6 szklanek Radek, 2017 szkło selenowo - kadmowe; tycjan żółty, wystrzygane;
1) dzbanek wys.: 6 cm; śr. podstawy: 15 cm;
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

516
Karafka i 6 kieliszków, 2017 1. karafka: szkło selenowo-kadmowe, kolor: tycjan żółty; wykończenie kapowe;
wys. 23 cm, śr. podstawy 9 cm, śr. maksymalna 9 cm; sygnatura obiektu i oznaczenia
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena wywoławcza 3 300 zł

517
Talerz okolicznościowy ceramika, szkliwo zbiegające; śr. 48 cm;
Polska, Pruszków?, 2 poł. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena wywoławcza 2 700 zł

518
Autor nieokreślony, XX w. Talerz
ceramika, szkliwa; śr. 32 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

519
Komplet siedzisk: cztery krzesła i dwa taborety wyściełane współczesną tkaniną o geometrycznym wzorze w kontrastujących kolorach pomarańczowym, białym i czarnym, wspartych na czterech nogach toczonych, malowa
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

520
Para świeczników (Anglia), lata 70. XX w. szkło kadmowe (rubinowe), podstawa metalowa; wys. 24 cm; śr. podstawy 12 cm;
2 sztuki;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

521
Wazon dekoracyjny szkło częściowo zmatowione, szlifowane, zdobione postaciami amorków, wys. 17 cm;
Czechy, Desna, lata 70. XX. w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

522
Bufet w stylu modernistycznym o wydłużonym prostopadłościennym korpusie, z blatem obniżonym po prawej stronie, z dwoma szafkami, szufladką, wsparta na czterech niskich nóżkach ustawionych sk
estymacja: 6 400 - 7 700 zł
Cena wywoławcza 5 800 zł

523
Szafka w stylu art déco z wysokim korpusem, o prostych bokach i froncie, zamykanym dwuskrzydłowo, z niewielką nastawką na blacie; we wnętrzu półka;
okleina: orzech, we wnętrzu mahoń,
estymacja: 4 400 - 5 300 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

524
Toaletka w stylu art déco z wysokim lustrem zamontowanym na niskiej szafce dwuczęściowej o zaokrąglonych narożach, z trzema szufladami po lewej stronie i węższymi półkami po prawej;
okl
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł