21 kwietnia 2022

Aukcja: 21 kwietnia (czwartek), godz. 19.00

Wystawa przedaukcyjna: 07.04-21.04

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Maja KOZŁOWSKA (ur. 1980)

349
Vistula, 2019 olej, płótno; 60 x 60 cm;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Serge VASILENDIUC - pseud. Jarogniew BAZYLEWICZ

350
Cicerale, Piazza Chiesa, 2009 olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogramem ujętym w romb);
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

351
Ukraina, 2022 olej, płótno; 150 x 120 cm;
opisany na odwrocie: ANTOSZCZYK / UKRAINA 2022 / OIL ON CANVAS / 150/120 CM.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

352
Dziewczyna, 2022 olej, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: ANTOSZCZYK / DZIE 2022 / OIL ON CANVAS / 130/100 CM.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Grzegorz WRÓBLEWSKI (ur. 1962)

353
When time no longer exists, 2021 akryl, flamaster, cienkopis, płótno; 40 x 30 cm;
opisany na odwrocie: Grzegorz / Wróblewski / " When time no longer / exists" / (2021).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

354
Dark suburbs, 2021 akryl, płótno; 40 x 30 cm;
opisany na odwrocie: Grzegorz / Wróblewski / "DARK / SUBURBS" / - 1 - / (2021).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Izabela DELEKTA-WICIŃSKA (ur. 1921)

355
Kompozycja olej, płyta; 52 x 34 cm;
sygn. l. d.: Wicińska.;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

356
Powrót z pastwiska, 1974 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. l. d.: J.WODYŃSKI;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Andrzej GÓRNISIEWICZ (ur.1966)

357
07.11.2021 Mogilany olej, akryl, płótno; 170 x 110 cm;
sygn. l. d.: A Górnisiewicz, na odwrocie opis autorski: Andrzej Górnisiewicz / "07.11.2021 Mogilany" / 2021.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Mikołaj MALESZA (ur. 1954)

358
Bez tytułu, 1996 olej, płótno; 54 x 73 cm;
dat. p. d.: 96;
estymacja: 2 500 - 4 000 zł

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

359
Pojazd - Tryptyk, 2004 olej, płótno; 60 x 92 cm (każda z części);
opisane na odwrocie każdej:
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

360
Żydzi, 1988 olej, płyta; 77 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d. Z. Lachur 1988.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

361
Koń – Życie, 1999 olej, płyta wiórowa; 36 x 61 cm;
sygn. p. d.: ZLACHUR (zatarta);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Andrzej PIECHA (ur. 1950)

362
Ostrygi, 1991 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Piecha '91;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tatiana i Nikołaj CZAPLIN, XX w.

363
Bez tytułu, 1999 olej, płótno; 56 x 60 cm;
sygn. p. d.: T&H CZAPLIN 99.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Mikołaj KASPRZYK (ur. 1952)

364
Zmierzający, 1993 olej, płótno; 65 x 40 cm;
opisany na odwrocie: MIKOŁAJ KASPRZYK / "ZMIERZAJĄCY" / OLEJ 93 / 40 X 65.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Jarosław LUTERACKI (ur. 1967)

365
Kobieta z papugą, 2012 akryl, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Luteracki 2012.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Sylwia SZAFERT (ur. 1968)

366
Trzy kobiety, 2014 olej, płótno; 48 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szafert ' 14.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Waldemar Jerzy MARSZAŁEK (ur. 1960)

367
Adam i Ewa, 1999 olej, płótno; 50 x 36 cm;
sygn. l. d.: W. J. Marszałek;
estymacja: 3 400 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Jacenty JOŃCZYK (ur. 1955)

368
Dziewczynka z żaglówką, 2020 olej, płyta malarska; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jacenty / Jończyk / 2020.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Jan S. WOJCIECHOWSKI (ur. 1948)

370
Ręka fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 40 x 30 cm;
opisana p. d.: Jan S. Wojciechowski RĘKA 1974, nakład: 3/35.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

371
Bez tytułu, 2021 fotografia, papier barytowy Fomei Baryta Mono 290g; 27,5 x 27,5 cm;
sygn. na odwrociu: Adrian Nojek 2022 r
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

372
Before or after, 2020 fotografia, papier barytowy Fomei Baryta Mono 290g; 27,5 x 34 cm;
ed.: 1/100
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

373
Bez tytułu, 2020 fotografia, papier barytowy Fomei Baryta Mono 290g; 27,5 x 34 cm;
ed.: 1/100
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

374
Szkic do serii: Powłoki, 1997 akwarela, tusz, pisak, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: / JAN / BER / DYSZ / AK 1997(ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

375
Szkic do serii: Powłoki, 1995 akwarela, gwasz, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: / JAN / BER / DYSZ / AK 1995(ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

376
Ręce, 1999 papier, kolaż, kredka, papier szary; 67 x 47 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "ręce" Szajna '99
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

377
Akt z cyklu "Rysunków erotycznych", 2001 papier, ołówek; 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2001 / Szajna
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Nastazja STANISZEWSKA (ur. 1996)

378
Splot ciał vs Rozbicie, 2021 wklęsłodruk, papier; 98,5 x 69 (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Anna Nastazja Staniszewska "Splot ciał vs rozbicie" 2021 r. / Kraków, śr. wklę
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

379
Flora Botanica, 2022 wklęsłodruk, papier; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: Nastazja Staniszewska 2022, l. g.: wklęsłodruk 1/1.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

380
Oczekiwanie, 1994 litografia, akwarela, papier; 54 x 37 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany u dołu: 12/50 Oczekiwanie 1994 / Stasys (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Włodzimierz KOTKOWSKI (1942-2011)

381
Miotaczka w szatni, 1977 akwatinta, akwaforta,, mezzotinta barwna, papier; 52,3 x 39,5 cm (wymiar odbitki), 56 x 41,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WKotkows
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

382
"Trzy Gracje", 1999 tusz, gwasz, papier; 9 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: … Opaliński 19.marz 1999. Eltmann (cienkopisem);
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Marian ROJEWSKI (1921-1984)

383
Ptak I, 1971 linoryt, papier; 55 x 66 cm (wymiar kompozycji), 62 x 77 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: PTAK I, linoryt barwny 8/15, [dedy
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

384
Może i Morze litografia, papier; 55 x 70 cm (wymiar kompozycji), 58 x 63 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Może i Morze"; litografia 7/15
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Janusz HANKOWSKI (ur. 1933)

385
Kompozycja, 1964 technika mieszana, papier; 48,5 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JHankowski / 64;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Maria RITTER (1899-1976)

386
Kompozycja abstrakcyjna, lata 60.-70. XX kredka, ołówek, długopis, papier; 18 x 24 cm;
na odwrocie pieczątka: MARIA RITTER …/ NOWY SĄCZ RYNEK 2.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Dariusz GÓRSKI (ur. 1978)

387
Dłonie, 2021 technika własna, pastel olejna, karton naklejony na płytę; 73 x 53 cm;
sygn. l. d.: D. Górski.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Dariusz GÓRSKI (ur. 1978)

388
Pielgrzym, 2022 technika własna, pastel olejna, karton naklejony na płytę; 73 x 57 cm;
sygn. p. d.: D. Górski.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Dariusz GÓRSKI (ur. 1978)

389
Drzewo, 2022 technika własna, pastel olejna, karton naklejony na płytę; 53 x 73 cm;
sygn. p. d.: D. Górski.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

391
Ałtroportred, 2014 monotypia, karton; 43 x 32 cm (wymiar kompozycji), 47 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: "AŁTROPORTRED" (sic!), 1/1, mon
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

392
Autoportret, 2011 monotypia, karton; 45 x 33,3 cm (odcisk płyty), 61,8 x 47,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Autoportret" monotyp
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

393
Abstrakcja, 2012 monotypia, karton; 44,7 x 33,6 cm (odcisk płyty), 62 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Monotypia +" 1/1.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

394
Akt stojącej kobiety, 1999 technika własna, karton naklejony na tekturę; 53,3 x 37,5 cm; sygn. l. g.: H. Płóciennik 97 (kredką), oraz sygn. p. d.: H. Płóciennik 1999. (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

395
Autoportret, 2010 monotypia, karton; 44,5 x 33,5 cm (odcisk płyty), 61 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Autoportret" monotypia
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Zygmunt ZAGAŃCZYK (1897-1959)

396
Martwa natura olej, tektura; 32 x 44 cm;
sygn. l. d.: Z.Zagańczyk.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Daniel JERZY DE TRAMECOURT (1950 - 2015)

397
Martwa natura z cytryną, 2003 pastel, papier; 33 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Daniel MMIII.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Henryk HAYDEN (1883 - 1970)

398
Orkiestra, 1969 litografia barwna, papier; 37,5 x 62,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Hayden 1969; 66/150
estymacja: 1 500 - 2 000 zł