21 kwietnia 2022

Aukcja: 21 kwietnia (czwartek), godz. 19.00

Wystawa przedaukcyjna: 07.04-21.04

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Jan HRYNKOWSKI (1891 - 1971)

399
Kąpiące się akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton; 8,5 x 22,5 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Théo TOBIASSE (1927-2012)

400
Scena fantastyczna serigrafia, papier; 13 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i nakład u dołu: 79/200 [podpis artysty] (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Théo TOBIASSE (1927-2012)

401
Bez tytułu serigrafia, papier; 13 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i nakład u dołu: 105/200 [podpis artysty] (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Théo TOBIASSE (1927-2012)

402
sygn. i nakład u dołu: 39/200 [podpis artysty] (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

403
Mediterano Mediale, 2014 litografia, papier; 120 x 85 cm;
sygn.: "Mediterano Mediale" / litografia 9/10 / Tomasz Dominik 2014
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

404
Graduał Cysterski, 2010 litografia, papier; 66 x 48 cm w (świetle passe partout);
sygn. i ed.: "Graduał Cysterski" / litografia 14/15 Tomasz Dominik / 2010
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

405
Psalm LXXXI, 2017 litografia, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i ed.: Psalm LXXXI / litografia 8/9 Tomasz Dominik 2017
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

406
Brockhaus Lexikon Wappenkunde II, 2020 litografia, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i ed.: "Brockhaus Lexikon Wappenkunde II" litografia 2/6 / Tomasz Dominik / 2020
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

407
Brockhaus Lexikon Wappenkunde I, 2020 litografia, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i ed.: "Brockhaus Lexikon Wappenkunde II" litografia 5/6 / Tomasz Dominik / 2020
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Bogusław KOBIERSKI (1935-2015)

408
Pejzaż nad jeziorem, 1971 tusz lawowany, papier; 18 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: rysunek / 1971 BKobierski (ołówek);
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Zdzisław GŁOWACKI (1919-1987)

409
Akt męski tusz, papier; 38 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. GŁOWACKI;
estymacja: 800 - 1 000 zł

Adam JABŁOŃSKI (1902-1973)

410
Głowa, 1955 gwasz, papier; 33 x 24 cm (świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu, na passe-partout: Głowa chłopca / AJ / 55 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Jan CHRZĄSZCZ (ur. 1944)

411
W oczekiwaniu na łabędzia, 1987 pastel, karton; 70,5 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: J 87 / Chrząszcz (inicjał wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol SICIŃSKI (1883-1965)

412
Martwa natura z jabłkami olej, płótno, 53 x 53 cm;
sygn. l. d.: K.SICIŃSKI.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

413
Martwa natura z dzbanem olej, płótno, sklejka; 45 x 55 cm;
na odwrocie, na sklejce nieczytelny opis (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Henryk BARANOWSKI (1932-2005)

414
Pejzaż morski olej, płótno; 41 x 50 cm;
sygn. l. d.: H.Baranowski;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

K. SCHLETTER, XX w.

415
Pejzaż nadmorski olej, płyta pilśniowa; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: K.Schletter.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Stanisław FRYDLEWICZ (ur. 1949)

416
Pejzaże - tryptyk olej, płótno; 21 x 31 cm (każda z części);
sygn. p. d.: Frydlewicz (każda z części).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

H. SZUŃ, XX w.

417
Maciorka dziczka z warchlaczkami, 1993 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: H Szuń / 1/1993.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Einar THORBJORN (1911-1985)

418
Mariagerfjord olej, płótno; 67 x 97 cm;
sygn. i opisany p. d.: Mariager Fjord / EThorbjorn.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Barbara KAREWICZ (ur. 1931)

419
Pejzaż miejski olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: B.KAREWICZ;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)

420
Pejzaż, 1973 olej, karton; 41 x 33 cm;
sygn. l. d.: AJPIWARSKI 73.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Pola MELNYCZUK (ur. 1993)

421
Cyrk, 2021 olej, płótno; 73 x 92 cm;
na odwrocie opis autorski: „CYRK” 2021 / Pola Melnyczuk / 73 x 92 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Małgorzata KOBUS, XX / XXI w.

422
Jezioro, 2011 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: MKobus 2011;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Blanka LOBNER, XX / XXI w.

423
Bez tytułu - dyptyk 1) akryl, płótno; 50 x 69 cm; sygn. p. d.: Blanka Lobner.
2) akryl, płótno; 69 x 50 cm; sygn. p. d.: B.Lo.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

424
Kompozycja kolaż, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Henrik HORST (ur. 1942)

501
Kompozycja metal, technika własna; 42 x 93 cm;
na odwrocie naklejka.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

503
Nowe Życie, 1983 asamblaż, metal, tworzywo sztuczne, skóra (?); 50 x 42 x 22 cm;
z boku pracy papierowa nalepka z tytułem, sygnaturą oraz datą: Nowe Życie / 1983 HasiorW (ołówk
estymacja: 32 000 - 38 400 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

504
Anioł Śmierci, 1987 asamblaż, deska, drewno, tkanina, tworzywo sztuczne; 44 x 33 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z tytułem pracy i sygnaturą: ANIOŁ ŚMIERCI / 1987 / 33 X 44 X 10
estymacja: 27 000 - 33 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

505
Ecce Homo, z cyklu Macierzyństwo 2016 brąz patynowany; 27 x 51 x 14,5 cm;
sygn. dat. i opisany z tyłu: MKonieczny / 2016 / z cyklu "MACIERZYŃSTWO" 4/8 oraz opisany u dołu: "ECCE HOMO";
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Stanisław WAŁACH (1919-1983)

506
Matka Boska i Wałęsa, 1983 technika własna, drewno; 21 x 10 x 4 cm;
sygn., dat. i opisany: Stanisław Wałach / Matka Boska i Wałęsa / 1983.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Autor nieokreślony, XX w.

507
Nie widzi, nie słyszy, nie mówi marmur; zestaw 3 rzeźb;
1) 22 x 12 cm, wys. 34 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Krzysztof PAWŁOWSKI (ur. 1957)

508
Akt, 2012 kamień, podstawa z piaskowca; wys. 32 cm, podstawa 13 x 20 cm;
sygn. na podstawie: K. PAWŁOWSKI / 2012.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

509
Afrykańska Wenus, 2021 ceramika, podstawa marmurowa; wys. 43 cm; 19 x 10 cm;
sygn. z tyłu: EDA.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jakub NIEWDANA (ur. 1989)

510
Mały goryl, z serii: Safari, 2019 ceramika szkliwiona i złocona 24 k; 26 x 25 x 18 cm;
sygn. i nr. od spodu: IN / NIEWDANA / 3/2019.
estymacja: 700 - 900 zł

Autor nieokreślony, XX w.

511
Głowa kobiety rzeźba w drewnie, wys. ok. 50 cm;
Podhale, lata 60. XX w. (?).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Tomasz PARTYKA (ur. 1982)

512
Lampa biurkowa metal; wys. 46 cm, dł. 50 cm, szer. 19 cm;
wykonana z motoru komar-1
estymacja: 800 - 900 zł

Józef Marian CHIEROWSKI

515
Para fotelików model 366 i stolik buczyna, 70 x 62 x 62 cm;
Stolik pomocniczy; konstrukcja - buczyna, fornir – orzech lakierowany na połysk; 62,3 x 71 x 49,5 cm; Polska.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Katarzyna BORUCH-CZYŻ (ur. 1938)

516
Kilim Jezioro II len, wełna; 72 x 104 cm (bez frędzli);
na odwrocie wszywka z informacją o tkaninie;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, XX w.

517
Kilim wełna; 101 x 173 cm (bez frędzli);
lata 60. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Autor nieokreślony, XX w.

518
Kilim wełna; 97,5 x 205,5 cm;
Polska, lata 70. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Maria DOMAŃSKA – projekt

519
Zestaw 5 kilimów osnowa lniana, wełna;
1. Kapela II - kilim barwny dekorowany stylizowanymi motywami figuralnymi i kwiatowymi, wym. 52 x 168 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł