23 lutego 2022

Aukcja: 23 lutego (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 16.02 - 23.02.2022

Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

Zlecenia aukcyjne:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

REGULAMIN AUKCJI

Henryk RODAKOWSKI (1823-1894)

1
Studia hełmu, miecza i patery, 1889 olej, płyta; 26,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H.Rodakowski / 1889 (ołówkiem).
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 39 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

2
Hetman Stefan Czarniecki olej, płótno dublowane;
Jedno z licznych powtórzeń wizerunku wielkiego hetmana, por. „Hetman Stefan Czarniecki” w zbiorach Muzeum Narodowego w Lublinie.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

3
Na koniu olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta).
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - przypisywany

4
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną olej, płótno dublowane; 175,5 x 137 cm.
Wybitny przykład malarstwa portretowego na ziemiach polskich z przełomu XVIII i XIX wieku.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Johann Friedrich FRICK (1774-1850), E. GILLY

5
Malbork - widoki zamku w 5 sekcjach akwaforta, moletowanie, papier; 41,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: F. Gilly 1245 und F. Frick.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Marian STROŃSKI (1892-1977)

6
Para grafik - Krasiczyn, 1959 sygn. p. d.: MStroński (ołówkiem);
tytuł wraz z datą l. d.: Krasiczyn 59 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

7
Katedra Wawelska akwaforta barwna, papier; 50 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
data l. d.: 18. SEPT. 1941 (na płycie);
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

8
Widok na Wawel czarny flamaster, papier; 28,3 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

9
Pobudka, 1904 akwarela, papier; 48 x 36 cm (w świetle oprawy, owal);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski / 1904;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Maksymilian OBORSKI (1909-1978)

10
Lisowczyk na białym koniu akwarela, papier naklejony na tekturę; 53,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 8 300 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Malarz nieokreślony (1. poł. XIX w.)

11
Spacer w parku [w Puławach?] w typie fete galante Gregorio FIDANZA (1759-1823) - naśladowca
olej, deska dębowa (na odwrocie dłutowana); 47,5 x 38,5 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 600 zł

Artysta nieokreślony (XIX w.) - Jan STYKA (1858-1925) ?

12
Ziemianin ołówek, papier; 65 x 48,5 cm.
Według przekazu rodzinnego praca Jana Styki była pierwotnie sygnowana, obecnie podpis autorski niezachowany.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

13
Portret starszego mężczyzny olej, płótno; 53 x 42 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

14
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

15
Portret kobiety, 1894 olej, płótno; 71 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1894.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Michiel VAN MIEREVELT (1566-1641) - krąg

16
Portret mężczyzny olej, płótno, 44 x 37,5 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1883)

17
Portret mężczyzny olej, płótno; 105,5 x 105,5 cm.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Artysta nieokreślony - niemiecki?, XVIII w.

18
Portret młodej kobiety pastel, papier naklejony na deskę;
35 x 28 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

19
sygn. p. d.: WBakałowicz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Józef SIMMLER (1823-1868)

20
Portret mężczyzny olej, płótno; 64 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: - J Simmler / 1864;
estymacja: 23 000 - 25 000 zł

Malarz nieokreślony, zapewne polski (XIX w.)

21
Portret urzędnika z Królestwa polskiego olej, płótno; 70 x 55 cm;
3. ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Juliusz SCHOPPE (1795-1868)

22
Portret młodej kobiety, 1842 olej, płótno dublowane; 28,5 x 23,5 cm;
sygn. z lewej, po środku: J. Schoppe/ 1842;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Marcin JABŁOŃSKI (1801-1876)

23
Portret młodej kobiety, 1828 olej, płótno; 64 x 48 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: Jabłoński pinx. / 1828.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

24
Dziewczyna w fantazyjnym nakryciu głowy olej, płótno; 84 x 66,5 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Gustaw Daniel BUDKOWSKI (1813-1884)

25
Portret mężczyzny, 1865 olej, płótno; 53 x 45 cm;
sygn. przy prawej krawędzi po środku: G Budkowski / 1865 (? - ryty); poniżej ucięta sygn. G. Bu... / 18...;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Aimée WAGNON-CHANTRE CHANTRE (1818-1899)

26
Czytająca - miniatura miniatura na porcelanie; 9 x 7 cm (owal);
sygn. p. d.: Wagnon;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

27
Portret kobiety w perłach - miniatura gwasz, kość; 5,5 x 4,3 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

28
Portret mężczyzny w czerwonym mundurze - miniatura gwasz, kość , śr. 5,8 cm (w świetle okrągłej oprawy);
oprawa drewniana złocona, wymiar oprawy: 14,5 x 10,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

29
Portret mężczyzny - miniatura medalion - brosza;
gwasz, kość; 5,7 x 4,6 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

STANZANI, XIX w.

30
Portret kobiety w kryzie - miniatura gwasz, kość; 7,7 x 6,1 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. wzdłuż krawędzi z prawej strony: Stanzani;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

31
Portret kobiety w białej sukni - miniatura gwasz, kość; 5,7 x 4,8 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

32
Portret mężczyzny w peruce - miniatura gwasz, kość; 4 x 3 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

MŰLER (?), XIX w.

33
Portret mężczyzny - miniatura gwasz, kość; 6 x 5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. wzdłuż krawędzi z lewej u dołu: Muler - pinxit (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

34
Portret dziecka - miniatura gwasz, kość; 5,6 x 4,6 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

35
Portret dziecka z szabelką - miniatura gwasz, kość; 5,8 x 4,5 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Ernst WENCK (1865-1929)

201
Ejrene brąz, podstawa - marmur; wys. 84 cm.
Niemcy, Berlin, Hermann GLADENBECK und SOHN (odlewnia czynna od poł. XIX w.), przed 1929.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

202
Krzyż procesyjny drewno, polichromia; 121 x 70 cm.
Europa Środkowa ?, 3. tercja XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 900 zł

FABRYKA WYROBÓW METALOWYCH I LAKIEROWANYCH KAROLA MINTERA (czynna 1828-1881)

203
Medalion - Władysław Jagiełło Wojciech ŚWIĘCKI (1823-1873) - model
brąz, odlew patynowany; średnica 12,5 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

FABRYKA PORCELANY „ĆMIELÓW”

601
Zespół naczyń serwisowych z herbem Leliwa porcelana, farby naszkliwne, złocenia; lekko przetarte złocenia, brak pokrywki dzbanka;
Polska, Ćmielów, Fabryka Porcelany „Ćmielów” książąt Druckich-Lubeckich
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

FABRYKA FAJANSU I PORCELANY UTZSCHNEIDER & CIE

602
Para półmisków z herbem Gozdawa fajans delikatny, druk podszkliwny, szkliwo ołowiowo-boraksowe o szaro-błękitnym zabarwieniu;
niewielkie porysowania szkliwa i krawędzi;
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Émile GALLÉ (1846-1904) - atelier

603
Wazka z herbem i dwa talerze Francja, Nancy (Lotaryngia), atelier Emila Galle w Nancy oraz fajansjernia w St. Clement, pocz. lat 70. - pocz. lat 90. XIX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

CARL TIELSCH & CO. PORZELLANMANUFAKTUR

604
Półmisek serwisowy z herbami małżeńskimi porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lekko przetarte złocenia;
wys. 6,5 cm, 48,7 x 33 cm (owal);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

SÄCHSISCHE PORZELLANFABRIK ZU POTSCHAPPEL, CARL THIEME (ZAŁ. 1872) ?

605
Zegar z herbami Polski i Saksonii wys. 86 cm; nie sygnowany.
Niemcy, Drezno, koniec XIX w. - (XIX/XX w.?).
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

606
Para kinkietów (aplik) 3 - świecowych wys. 61 cm (obie), plakiety: 36 x 287 cm i 36,5 x 29 cm;
Holandia, Delft (?), kon. XVIII ? - XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

FRANZ SCHEURLE (firma czynna od 1903 r.)

701
Papierośnica męska srebro próby 830 cechowane; wys. 1 cm, szer. 10 cm, głęb. 8 cm; waga 106 g;
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 800 - 900 zł

702
Papierośnica męska z herbem Zaremba srebro próby 3 częściowo złocone cechowane; wys. 1,4 cm, szer. 11 cm, głęb. 7,8 cm; waga 152 g;
Warszawa, 1931-1939.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATEROWANYCH J. FRAGET (firma czynna 1824-1944)

703
Półmisek do ryby plater cechowany; wys. 2,8 cm, szer. 69 cm, głęb. 29 cm ;
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1897).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

704
Łyżka staropolska z herbem Lis srebro niecechowane; dł. 21 cm; waga 69 g.
Polska , XVII w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł