15 grudnia 2021

100. Jubileuszowa Aukcja Sztuki Współczesnej

Aukcja: 15 grudnia (środa), godz. 19.30

Wystawa przedaukcyjna: 6 - 15 grudnia

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Stanisław BAJ (ur. 1953)

300
Rzeka Bug, 2012 olej, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. p. d.: S.Baj;
estymacja: 25 500 - 30 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934 - 2014)

301
Taki zbiór VIII, 2007-2008 praca składa się z 6 części; drewno, akryl;
1) 83,5 x 32 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie:1/6 (w kole) AKRYL / 2007-8 / JAN / BER / DYSZ / AK / 83,5 x 32
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

302
Linia barwna 87, 2007 pigment barwny utrwalony olejem, płótno; 60 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / LINIA BARWNA, 87, XXXXXXXXXVII / 60X60 / 2007.
estymacja: 9 500 - 11 500 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

303
Siesta, 2010 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn.: l. d.: CHYL'20.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

304
Lektura zakazanego owocu, 1971 akryl, płyta; 91 x 91 cm;
sygn. na odwrocie: Ewa Kuryluk; w kompozycji data: 1971;
estymacja: 49 000 - 59 000 zł
Cena oferowana 43 000 zł

Maria STANGRET-KANTOR (1929-2020)

305
Bez tytułu, przed 1989 technika własna (olej, collage) płyta; 101 x 71 cm;
na odwrocie, w foli naklejona etykieta z wystawy w krakowskim Pałacu Sztuki z 1989 roku z autorską dedykacj
estymacja: 18 500 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 500 zł

Norman LETO (ur. 1980)

306
Numerolog, 2008 olej, płótno; 150 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: NUMEROLOG / NORMAN L 2008;
estymacja: 11 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Sławomir CZAJKOWSKI [ZBIOK] (ur. 1982)

307
Demons - From Liberations Serie, 2016 akryl, płótno; 120 x 120 cm,
na odwrocie opis autorski: ZBIOK / 2016 / FROM / LIBERATION SERIE / UNTITLED (DEMONS).
estymacja: 7 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Waleria MATELSKA (ur. 1994)

308
Tryptyk, 2019 akryl, płótno; 80 x 51 cm, 80 x 38 cm, 80 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie każde płótno; Waleria Matelska / 2019.
estymacja: 6 500 - 7 800 zł
Cena oferowana 5 800 zł

Michał REJNER (ur. 1995)

309
Bez tytułu, 2021 technika mieszana (akryl, kredka, węgiel), płótno; 110 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Rejner, na odwrocie, na krośnie malarskim data: 2021.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Michał REJNER (ur. 1995)

310
Bez tytułu technika mieszana (akryl, kredka, węgiel), płótno; 170 x 210 cm;
na odwrocie: sygn.: M. Rejner
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

311
Boska, 2021 olej, płótno; 120 x 100cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / BOSKA 2021 / OIL ON CANVAS / 120/100 CM.
estymacja: 4 800 - 5 600 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

312
Pejzaż norweski z Mandal, 1985 olej, płótno; 65 x 85 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Paweł KOZŁOWSKI (SWANSKI)

313
Bez tytułu, 2009 akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: S.IX.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Grupa THE KRASNALS

314
"She was born to make Love and Sing / Whitney Houston / from the Good Fellas series", 2015 akryl, płótno; 50 x 60 cm;
sygn., dat. I opisany na odwrocie: "She was born / to make LOVE and Sing / Whitney Houston / The Krasnals / ‘2015 / Whielki Krasnal.
estymacja: 8 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Marian CZAPLA (1946-2016)

315
Białe lilie, 1999 akryl, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. l. g.: czapla 99,
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Grzegorz WNĘK (ur. 1974)

316
Maszyna 4, 2004 olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. p. d.: Grzegorz Wnęk 2004
estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

317
Scena domowa z pieskiem, 1984 akryl, olej, płótno; 147 x 100 cm;
sygn. i dat. p. g.: W. Ćwiertniewicz 1984.
estymacja: 14 000 - 16 800 zł
Cena oferowana 12 500 zł

Janusz KACZMARSKI (1931-2009)

318
Wnętrze z kulami, 1973 olej, płótno; 57 x 75 cm;
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Marek Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

320
Mandragora (W niebieskim nastroju), 1996 akryl, tektura; 22,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Zbysław Maciejewski - 1996;
estymacja: 10 500 - 12 500 zł

Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)

321
Pałac w Mokrzeszowie, 2021 gwasz, papier; 23,7 x 44,2 cm (w świetle oprawy);
poniżej na passe-partout napis: Pałac w Mokrzeszowie, na odwrocie oprawy sygn. i dat. PatrycjaPiętka / 2021 (
estymacja: 1 400 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Jacenty JOŃCZYK (ur. 1955)

322
Negocjacje ... , 2019 olej, płyta malarska; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jacenty / Jończyk / 2019.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

323
Tranzyt Wenus, 2021 olej, płótno, 100 x 150 cm;
opis autorski na odwrocie: Ziemowit Kmieć / "Tranzyt Wenus" / olej, płótno, / 2021
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

324
Madonna, 1982 olej, technika mieszana, płótno; 50 x 37 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Teresa Rudowicz / MADONNA / 1982.
estymacja: 7 200 - 8 600 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Lilla KULKA (ur. 1946)

325
Życie materii, z cyklu: To tylko kwadrat, 2018 płótno jutowe, nici lniane, włókna konopi; 130 x 130 cm;
opis autorski na odwrocie: Lilla Kulka 2018 AD / 130 x 130 cm.
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Lilla KULKA (ur. 1946)

326
Blizny, z cyklu To tylko kwadrat, 2018 płótno lniane, lina sizalowa; 130 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 2018 LILLA KULKA.
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Lilla KULKA (ur. 1946)

327
Wspominanie 2 - z cyklu: Noc i dzień, 2006 malarstwo z materią ręcznie wykonaną, akryl na płótnie; 80 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: LILLA KULKA / Z CYKLU NOC I DZIEŃ 2006 r.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

328
Muzyka organowa olej, płótno; 116 x 81 cm;
sygn. p. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Marek BATORSKI (ur. 1967)

329
Blue in green IV, 2019 olej, płótno; 140 x 150 cm;
sygn. l. d.: M. B. ;
opisany na odwrocie: Marek BATORSKI "Blue in green IV".
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Bożena BURZYM-CHAWIŃSKA (ur. 1954)

330
Kompozycja abstrakcyjna, 1973 olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: B Burzym / 1973;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Eduard PETRASHESHYN (ur. 1994)

331
Justin 1, 2021 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Justin" / EDUARD PETRASHESHYN / 2021 r.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

332
Wiejski zaułek olej, sklejka, 33 x 41 cm;
sygn. p. d.: PODSADSECKI / 1943 (skreślone) / PODSADECKI - 1954 (wydrapane w malaturze);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adam KOZIK (ur. 1972)

333
Samochód przed domem, 2012 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d: ADAM / KOZIK.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

334
Draft II, 2020 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO'20;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy SOŁTAN (1913-2005)

335
Kompozycja, 1990 akryl, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: SOŁTAN;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Ernest STUNŻANS (ur. 1985)

336
Kompozycja, 2021 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ‘21 / E. Stunżans.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Władysław MATLĘGA (ur. 1942)

337
Legiony Polskie, 2018 Akryl, płótno naklejone na płytę pilśniową; 50 x 70,5 cm;
Sygn. i dat. l. d.: 9.7.2018 r. / WŁADYSŁAW / MATLĘGA. oraz opisany u dołu: STRACEŃCÓW LOS - POLSKIE
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Christopher Marian ZACHAROW (ur. 1954)

338
Portret olej, płótno; 60 x 44,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

339
Bez tytułu, 2001 akryl, płótno; 40,5 x 40,5 cm;
opis autorski na odwrocie: MACIEJ KWIATKOWSKI / BEZ TYTUŁU / AKRYL/PŁÓTNO / 2001.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Janina GARYCKA (1920-1997)

340
Kompozycja fantastyczny olej, płótno; 48 x 43 cm;
sygn. p. d.: JGarycka;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

341
W kwiatach - Jędrzechowice, 2015 olej, płótno; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Mazuś
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Małgorzata KARP-SOJA (ur. 1962)

342
Młodzieńcze wspomnienia, 2012 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Młodzieńcze wspomnienia / M. Karp-Soja / 2012.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

343
Ramy Wschodu III, 1972 technika własna, karton; 100 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1972 (ołówkiem).
estymacja: 12 600 - 15 200 zł
Cena oferowana 11 400 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

344
Kompozycja surrealistyczna technika własna, brystol; 99,5 x 70 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

345
Pejzaż surrealistyczny z drzewami technika własna, brystol; 70 x 100 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Erna ROSENSTEIN ERNA (1913 - 2004)

346
Kompozycja, 1978 tusz, papier; 30 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Rosenstein 1978;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Tadeusz KANTOR (1915 - 1990)

347
Wielopole tusz, gwasz, papier; 23,5 x 18 cm,
sygn. p. d.: TKantor
estymacja: 9 000 - 10 800 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Jerzy KUJAWSKI (1921-1998)

348
Kompozycja tusz, gwasz, papier; 44 x 54 cm ( w świetle passe-partout).
estymacja: 15 500 - 18 000 zł