Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

101
Nora Ney, l. 30. XX w. / 1974 fotografia czarno-biała, brom, papier, 47 x 37 cm (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Karol SZCZECIŃSKI

102
Rynek Starego Miasta w Warszawie fotografia czarno-biała, brom, papier, 16 x 23,5 cm; pieczątka autorska I. 40. XX w.
Cena wywoławcza. 450 zł

Stanisław BIZAŃSKI (1846-1890)

103
Portret Antoniny Domańskiej, 1883 oraz : Walery RZEWUSKI (1837-1888) Juliusz Kossak jako Jan III Sobieski, 1883 Oraz list Juliusza Kossaka do Antoniny Domańskiej.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885 - 1964)

104
Teka prasłowiańskich motywów architektonicznych; teka składajaca się z 27 drzeworytów; Nakład księgarni "Orbis", Kraków, Dębniki 1923 r.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

HC.s COPPIN wg Ernest MEISSONIER(1815-1891)

105
Napoleon dokonujący przeglądu armii miedzioryt, papier, 54,5 x 44 cm (odcisk płyty); sygn. p. d. Cs. Coppin (ołówkiem) oraz p. d.: E. Meissonier 1879
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899 - 1988)

106
Siedzący - z teki "Szlembark", 1931 drzeworyt papier, 31 x 22 cm (odcisk klocka); sygn. p. d.: Kulisiewicz
Cena wywoławcza. 600 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

107
Anioł śmierci litografia, papier żeberkowy, 58 x 39 cm; sygn. p. d.: Józef Mehoffer (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

108
Woły na Ukrainie litografia barwna, papier, 40,4 x 59 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

109
Kurza Stopka litografia, papier, 28 x 18,6 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

110
Portret aktora węgiel, papier, 47,7 x 30,8 cm
Cena wywoławcza. 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

111
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

112
Odpoczywająca kobieta ołówek, papier, 22 x 31 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: WW
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Stanisław PORAJ FABIJAŃSKI (1865 - 1947)

113
Hiszpanka sangwina, papier, 53,5 x 38 cm (w świetle oprawy); sygn. p.g.: Stanisław Poraj / Fabijański / 1937;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

114
Ruiny kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, 1945 ołówek, papier, 20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jan KACZMARKIEWICZ (1904-1989)

115
Teka rysunków zawierająca 150 szkiców studenckich, ołówek, tusz, papier, pergamin, różne formaty
Cena wywoławcza. 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

116
Satyr, ok. 1915 ołówek, papier, 16,4 x 10 cm; sygn. p.d.: VH
Cena wywoławcza. 1 200 zł

117
Korowód ołówek, papier, 9 x 29 cm (w świetle oprawy); z lewej u dołu fragmentarycznie widoczna okragła pieczęć;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882 - 1965)

118
Akt flamaster, papier, 24,5 x 33,5 cm; sygn. p. d.: Tymon
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866 - 1946)

119
Portret młodego Hucuła ołówek papier, 53,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: SKaczorBatowski
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

120
Portret mężczyzny ołówek, papier żeberkowy, 58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Adam STYKA (1890 - 1959)

121
Ilustracje do „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza; 7 plansz numerowanych i opisanych na ozdobnym passe-partout
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

122
Jadźka leżąca węgiel, papier, 20 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: WW
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stefan NORBLIN (1892 - 1952)

123
Portret mężczyzny z papierosem pastel, papier, 110 x 87 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: S. Norblin / 16
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

201
Widok na kościół akwarela, gwasz, papier, 24 x 17 cm(w świetle oprawy); u dołu napisy:.... MIASTOROSYTASEŁO (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

202
Wadowice akwarela, gwasz, papier, 20 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 - 1926)

203
Ułan na koniu akwarela, piórko, tusz, papier, 28,8 x 26,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887 - 1952)

204
Na Helu gwasz, papier, 33 x 48 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: SJaxa / 1930
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Stanisław KARNIEWSKI (1901 - 1948)

205
Na wsi akwarela, papier, 41 x 58,5 cm; sygn. l. d.: Karniewski
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Malarz nieokreślony, polski XIX w.

206
Na wzgórzu akwarela, papier, 24 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 400 zł

207
Dzieci z jaskółka olej, płótno, 45 x 63 cm; sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

208
Scena góralska olej, płótno dublowane, 41,5 x 47 cm; sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Julian FAŁAT (1853 - 1929)

209
Drzewo akwarela, gwasz, tektura, 79 x 41 cm; sygn. l. d.: Fałat / Bystra;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

210
Projekt malowidła ściennego do kościoła - 1 plansza projekt plafonu: Matka Boska Łaskawa
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Rajmund KANELBA (1897 - 1960)

211
Tancerka kabaretowa (?) akwarela, papier, 75 x 56 cm; sygn. l. g.: Kaneba
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

212
Portret księżniczki Habsburg pastel, papier, 62,5 x 48 cm; sygn. z prawej: T.Axentowicz
Cena wywoławcza. 55 000 zł

St.Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)

213
Portret mężczyzny, 1936 pastel, karton, 67 x 46 cm (w świetle oprawy); napis l. d.: (T.T.C.K.P.); p.d.: Witkacy / N? NT, 1936 III / + piwo + porter / + herb.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 - 1907)-?

214
Dziewczyna z kwiatem we włosach kredka, tusz, gwasz, papier, 31 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: SW 93 Paris
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

215
Arabski targ olej, płótno, 66 x 98,5 cm; sygn. l. d.: J.M. Kasprowicz
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Michał STAŃKO (1901 - 1969)

216
Zima w górach olej, płótno, 80 x 102 cm; sygn. p.d.: M. Stańko / .961
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Michalina KRZYŻANOWSKA (1883 - 1962)

217
Pejzaż z białymi chmurami olej, tektura, 25,5 x 39 cm (w świetle oprawy) sygn. p. d.: MichalinaKrzyżanowska
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)

218
Pejzaż jesienny olej, sklejka, 50,5 x 70,5 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1881 - 1941)

219
Cena wywoławcza. 36 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

220
Róże w niebieskim wazonie olej, tektura, 49,5 x 69,5 cm; sygn. z lewej: A.Karpiński
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886 - 1977)

221
Kwiaty olej, sklejka, 37 x 26,7 cm; sygn. p. d.: Schreter
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Leopold LEVY (1882-1966)

222
Kwiaty w wazonie olej, tektura, 45,7 x 33,3 cm; sygn. p. d.: L.L.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Jerzy LUBAŃSKI (ur. 1925)

223
Zielone jabłka olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm; sygn. l.d.: Lubański na odwrocie nalepka Ministerstwa Kultury i Sztuki
Cena wywoławcza. 5 000 zł

224
Kwiaty w wazonie i złocona patera olej, tektura, 38,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: a. Karpiński
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Henryk HAYDEN (1883 - 1970)

225
Kwiaty olej, płótno, 38 x 46 cm; sygn. l. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 21 000 zł