412
Relikwiarz hermowy Św. Barbary drewno lipowe polichromowane i srebrzone; Małopolska (?), koniec XV w.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

413
Koronacja Marii drewno iglaste, wtórnie czernione; Południowo-zachodnia Francja (?), 4 ćw. XVII w. - ok. 1700 r.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

414
Chrystus Ukrzyżowany drewno lipowe, polichromowane i złocone; Małopolska (?), 1. ćw. XVII w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

415
Pietá drewno lipowe, srebrzone i polichromowane; Wielkopolska (?), 1. tercja XVIII w.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

501
Patera w kształcie kwiatu szkło lane bezbarwne, średn. 42 cm; Francja, w typie wyrobów Lalique. 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

502
Patera kwiat szkło miodowo-czerwone ciągnione, 18,5 x 53 x 19 cm; Włochy, Murano, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

503
Wazonik art deco szkło ciemnofioletowe; wys. 14 cm; Polska, huty Niemen, - J. Stolle, ok. 1930 r.
Cena wywoławcza. 700 zł

504
Waza do ponczu w składzie, półmisek, waza, nakrywa i łyżka szkło, szlifowane, Czechy ?, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

505
Wazon szkło fioletowe, trawione, złocone; wys. 28,8 cm; sygn. trawiona na spodzie: Moser / Karlsbad/ Made in / Czechoslovakia
Cena wywoławcza. 10 000 zł

506
Zespół talerzy deserowych ze złota „siatką"; Polska, Ćmielów, po 1946 (lata 50./60. XX w.)
Cena wywoławcza. 900 zł

507
Serwis do kawy model Krokus Polska, Ćmielów, model „Krokus” z 1962 - proj. Wincenty Potacki, lata 70. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

508
Wazon z reliefem stylizowanych liści porcelana biała; Miśnia, XX w. (okres powojenny)
Cena wywoławcza. 800 zł

509
Para zimorodków Dania, manufaktura królewska w Kopenhadze, model z 1923, powtórzenie powojenne
Cena wywoławcza. 900 zł

510
Przedstawienie Augusta III na koniu jako imperatora rzymskiego; Miśnia, model Johann Joachima Kaendlera z ok. 1745-51, realizacja późniejsza (XIX lub XIX/XX w.?)
Cena wywoławcza. 8 900 zł

511
Talerz serwisowy dekoracją kwiatową Rosja, Wierbiłki/k Moskwy, fabryka Francisa Gardnera, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

512
Półmisek z dekoracją roślinną dalekowschodnią; Niemcy, Frankenthal, manufaktura Józefa Adama Hannonga, lata 1759-1762
Cena wywoławcza. 2 200 zł

513
Czarka z dekoracją kwiatową Szwajcaria, Nyon, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

514
Komplet do kawy model Sansouci z dekoracją kwiatową; Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala, lata 30./40. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

515
Serwis obiadowy (zestaw), model Sansouci z dekoracją kwiatową; Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala, lata 20./30. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

516
Donica porcelana, farby naszkliwne, złocenia, szkliwo jasnokremowe, wys. 63 cm; Japonia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

517
Wazon huculski - amfora Wyrób ludowy z Pokucia, Jan Broszkiewicz - pracownia w Kutach, okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 2 800 zł

518
Wazon - dekoracyjna butla kobaltowa z pokrywką; Anglia, Stoke, wytwórnia Thomasa Mintona (zał. 1798), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

519
Wazon porcelana, farby naszkliwne, złocenia, szkliwo jasnokremowe z siatką drobnej krakelury, wys. 31 cm; Japonia, Satsuma, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

520
Para waz ceramika szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia, szkliwo jasnokremowe z siatką drobnej, wys. 64,5 cm; Japonia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

601
Komplet sztućców na 12 osób w kasecie; Niemcy, Solingen ?, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

602
Wazon plater, niello; wys. 25 cm, średnica stopy 10 cm; Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF), lata 30-50. XX
Cena wywoławcza. 1 900 zł

603
Taca plater; wys. 2,5 cm, szer. 59,7 cm, głęb. 29 cm; Warszawa, Roman Plewkiewicz & Co, ok. 1910
Cena wywoławcza. 1 200 zł

604
Cukiernica skrzynkowa plater wewnątrz złocony; wys. 10,5 cm, szer. 14,5 cm Warszawa, Norblin & Co, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

605
Koszyk Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych Józef Fraget, k. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 900 zł

606
Puchar pamiątkowy Bractwa Strzeleckiego z Endingen; Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF), ok. 1898
Cena wywoławcza. 3 600 zł

607
Mlecznik srebro pr. 84; wys. 8,4 cm, szer. 13,4 cm, głęb. 8,8 cm; waga 129 g. Moskwa, 1868, probierz Wiktor Sawinkow
Cena wywoławcza. 1 500 zł

608
Ramka do zdjęcia srebro pr. 2 (?) z głowa Diany, emalia zielona przejrzysta, mosiądz, szkło; wys.11 cm, szer. 8,7 cm Wiedeń, k. XIX- pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

609
Oprawka do szklanki (podstakannik) Moskwa, Wasilij Baładanow (czynny od 1877), probierz A. Romanow; 1888 r.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

610
Patera zdobiona monetami srebro pr. 800; waga 1606 g. Berlin, H. Meyen und Co (czynny 1846- ok. 1950), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

611
Cyborium - puszka na komunikanty srebro złocone; granaty; wys. 33,5 cm, średn. stopy 16 cm; waga 867 g. Niemcy, po 1888 r.
Cena wywoławcza. 8 200 zł

612
Teryna z nakrywką srebro pr. 800; waga 1095 g. Niemcy, J.D. Schleisner Söhne (czynny od 1816), lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

613
Kubełek do lodu srebro z głowa Minerwy z próbą 1 (950); wys. 15,5 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 13,7 cm; Paryż, Eugéne Lefebvre, 1895-1910
Cena wywoławcza. 3 300 zł

614
Komplet sztućców do ryb na 12 osób srebro pr. 800; dł. 18 cm i 21,2 cm; waga 1077 g. Niemcy, Brunszwik, firma H. Wurm, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

615
Komplet do kawy i herbaty z tacą srebro pr. 835; waga 3035 g Niemcy?, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

616
Patera srebro pr. 84 (cecha importowa Odeskiego Urzędu Probierczego); Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

617
Komplet do kawy i herbaty z tacą art deco; srebro pr. 800, Niemcy, Hanau, Wilhelm Weinranck (zał. 1899, od 1970 Geist und Sohn), lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

618
Misa dekoracyjna srebro pr. 800; waga 402 g. Wrocław, Silberwarenfabrik Julius Lemor (czynna 1818-45), lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

619
Komplet do kawy i herbaty Belgia, Schaerbeek, Jean Michel Vanhoey (czynny 1856-1888); dzbanek do kawy - August Bonnevie (czynny 1839-1870), 1856- 1868
Cena wywoławcza. 16 500 zł

620
Kandelabr pięcioświecowy srebro pr. 835, francuska cecha importowa stosowana po 1838 r.; waga 2084 g. Skandynawia ?, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

701
Lampa na biurko, elektryczna mosiądz, blacha emaliowana, ebonit, plusz; Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

702
Żardiniera secesyjna stop metali, blacha miedziana; wys. 14 cm, dł. 31,2 cm, szer. 19,5 cm; Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

703
Zegar kominkowy, secesyjny Francja, Paryż, firma Adolphe Mougin, czynna przy Rue des Filles du Calvaire; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

704
Zegarek kieszonkowy, z kluczykiem złoto 18-karatowe; średnica 4,8 cm, wys. z główka i kółeczkiem 7 cm; Szwajcaria, Genewa, firma PATEK, ok. 1865.
Cena wywoławcza. 15 000 zł