31 marca 2021

Ponad 270 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

31 marca 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

25.03 (czwartek): 11:00 - 19:00
26.03 (piątek): 11:00 - 19:00
29.03 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
30.03 (wtorek): 11:00 - 19:00
31.03 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Hendrick GOLTZIUS (1558-1617)

1
Calpurnius, 1586 miedzioryt, papier; 35,5 x 23 cm (w świetle passe-partout), z ramą: 70,5 x 52,5 cm.;
sygn. monogramem na płycie u dołu: HG fecit;

Zofia ATTESLANDER (1874-1928)

2
Akt kobiety przed lustrem, 1910 węgiel, papier; 93 x 61,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Zo-Atteslander/ 1910;

Pinchus KREMEGNE (1890-1981)

3
Martwa natura z rożami gwasz, papier; 27 x 36 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: kremegne;

Zygmunt SZRETER (1886-1977)

4
Spacer olej, płótno, naklejone na tekturę; 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Szreter;

Friedrich Wilhelm JANKOWSKI (ok. 1800-1870)

5
Pejzaż z zamkiem olej, płótno; 47 x 58 cm (obcięty z 4 stron);
sygn. p. d.: FW. Jankowski;

Gustave de BREANSKI (ok. 1856-1898)

6
Powrót z połowu olej, płótno; 51 x 77 cm;
sygn. p. d.: Gustave de Bréanski;

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

7
Bukiet na werandzie, 1924 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: sygn. p. .d.: Stefan Filipkiewicz/1924;

Edward HARTWIG (1909-2003)

8
Wierzby, lata 60. XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 24 x 36 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczątka autorska oraz odręczne datowanie: lata 60.;

Edward HARTWIG (1909-2003)

9
Bez tytułu, lata 70. XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 36 x 42 cm.(w świetle passe-partout);
sygn. p. d. czerwonym flomastrem: EHratwig;

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

10
Bez tytułu, 1960 litografia barwna, akwarela, bibułka; 15,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. piórem p. d.: Gier / 24. 60;

Zdzisław LACHUR (1920-2001)

11
Prorok, 1991 technika własna, karton; 86 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z LACHUR 91;

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

12
Portret kobiety w liliowej sukni akwarela, gwasz, karton; 58 x 43 cm;
praca oprawiona.

Alfred ABERDAM (1894-1963)

13
Bez tytułu, 1958 gwasz, karton; 46 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Aberdam 58;

Alfred ABERDAM (1894-1963)

14
Jeźdźcy, 1955 olej, płótno; 28 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aberdam 55;

Krysta DANIEL (ur. 1976)

15
WD 33, 2011 technika mieszana, płótno; 50 x 70 cm;

Mara RUCKI (ur. 1920)

16
Ukrzyżowanie, 1968 na podstawie rzeźby ojca JEANA LAMBERTA RUCKIEGO (1888-1967).
gips; 70 x 60 x 11 cm;

17
Wazon - z garnituru waz kominkowych fajans delikatny, kobalt podszkliwny; 46 x 22 x 22 cm; drobne spękania szkliwienia, nieznaczne ubytki przy podstawie i wylewie.
Holandia, XVIII w.

Jan SZCZEPKOWSKI (1878-1964)

18
Świecznik trójdzielny terakota, szkliwo ołowiowe wielobarwne-mącone (zielonkawo-wiśniowo-brązowe), częściowo naciekowe;
wys. 6,5 cm, podstawa (kolista) ok. 20 x 18 cm;

ROSENTHAL, VERSACE

19
Zestaw talerzy obiadowych na 3 osoby z serii „Arabesque” porcelana, farby naszkliwne, złocenie, kalka;
w składzie:

ROSENTHAL, VERSACE

20
Zestaw filiżanek na 6 osób z serii „Arabesque” porcelana, farby naszkliwne, złocenie, kalka; filiżanki: 7,5 x 11,5 x 9,5 cm, spodeczki: 2,5 x 15,7 x 15,7 cm;
sygn. na spodzie: Rosenthal / VERSACE / Arabesqu

21
Dwie ramki srebrne srebro pr. 925, tektura, plusz;
- ramka na jedną fotografię: 19 x 14, wymiar światła: 12 x 8,6 cm;

22
Ghau modlitewny - pojemnik na relikwię srebro niecechowane, koral, turkus, sznur przetykany srebrną nitką; 14 x 10,5 x 2,5 cm (wymiar pojemniku);
Tybet, Nepal, XVIII w.?

Bracia BUCH (firma czynna 1809-1944, w 1882 fuzja z firmą NORBLIN)

23
Patera ze szklanym wkładem plater cechowany (gwiazdka / WMF II GALW. / WARSZAWA / B.BUCH - w trójkącie), szkło; wys. 9,4 cm, szer. 29 cm, głęb. 23,5 cm.
Warszawa, koniec XIX w.

Icek EHRLICH (czynny 1885-1938)

24
Cukiernica art déco mosiądz srebrzony, szkło bezbarwne; 9 x 19 x 12 cm;
sygn. na spodzie: J EHRLICH / WARSZAWA;

25
Dzban glina gancarska toczona na kole; 22 x 22 x 22 cm;
Azja, Wietnam?, dynastia Ly, XII w.?

26
Kamienna pieczęć z wizerunkiem byka kamień; 1,6 x 3,2 x 3,7 cm;
500 -1000 lat przed n. e.;

JAEGER-LECOULTRE

27
Zegar gabinetowy mosiądz, metal, szkło; 22,5 x 18 x 12,5 cm;
model: Atmos;

Thomas CARTIER (1879-1943)

28
Zegar z figurą pantery na skale brąz, marmur, mosiądz; 38 x 47 x 17 cm;
sygn. obok lewej tylnej łapy pantery: Cartier;

29
Stół pseudoempirowy z odkładanymi klapami, z szufladą w oskrzynieniu z trzonem w formie kanelowanej kolumny na czterech lwich łapach
drewno, okleina mahoniowa; 75 x 96[133] x 72 cm;

30
Stolik w typie Ludwika Filipa z dwoma szufladkami drewno, okleina mahoniowa; 70 x 113,5 x 66,5 cm;
konstrukcja rozchwiana;

Louis MARCOUSSIS (1878 Warszawa-1941 Cusset)

101
Zone akwaforta, sucha igła, papier; 15 × 10 cm (odcisk płyty), 17 × 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Marcoussis.

Jacob Philipp HACKERT (1737-1807) - według

102
Widok na Mont Liberatorio w Molina, 1818 Jacob Philipp HACKERT (1737-1807) - według, rytował H. SCHUTZ, 1 poł. XIX w.
akwaforta, akwatinta barwna, papier; 42,5 x 62 cm (wymiar kompozycji),

Janina NOWOTNOWA (1893-1963)

103
Kościół św. Andrzeja w Krakowie drzeworyt, papier; 24,5 x 18,5 cm (wymiar obrazu);
sygn. ołówkiem p. d.: Janina Nowotnowa;

Artysta nieokreślony

104
Chełmno - Pomorze, 1936 drzeworyt, papier; 30,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: nieczytelna;

Francisco GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)

105
Quien mas rendido? Z cyklu: Kaprysy [Los Caprichos], plansza nr 27
akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 15 cm (odcisk płyty);

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według

106
Kuszenie św. Hieronima heliograwiura, papier; ; 10,8 x 26,2 cm (wymiar kompozycji);
u dołu napis: KUSZENIE ŚW. HIERONIMA;

107
Jawnogrzesznica heliograwiura, papier; 12,9 x 26 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. na płycie;

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - wedlug

108
Dirce chrześcijańska heliograwiura, papier; 13 x 26 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie p. d;

Fritz JANOWSKI (ur. 1884)

109
Erotyk miedzioryt, papier; 9,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Fritz Janowski;

Fritz JANOWSKI (ur. 1884)

110
Erotyk II miedzioryt, papier; 9,5 x 12,3 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Fritz Janowski; oznaczenie odbitki: 8/30;

August WEGER (1823-1892)

111
Aleksander Florian Józef Colonna-Walewski, ok. 1850 staloryt, papier; 24 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn.: A. Weger;

H. ASCHENBRENNER

112
Fryderyk August Król Saski litografia, papier; 31,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
praca oprawiona.

Fredrich HITZIG (1811-1881)

113
Willa w stylu włoskim, ok. 1850 chromolitografia, papier; 19 x 31 cm.
Pochodzi z dzieła „Fredrich Hitzig-Ausgeführte Bauwerke”, T. 1, Berlin 1850 Ernst &Korn;

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

114
Karykatura Józefa Piłsudskiego,1927 piórko, tusz, ołówek, papier; 62 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Czermański / 27;

Rajmund KANELBA (1897-1960)

115
Chłopiec grający na flecie offset barwny, papier ; 35x29 cm (w świetle ramy);
sygn. l. g.: KANELBA;

Róża STRUMF

116
Jagusia, 1908 pastel, papier; 54,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Róża Strumf / d. 1/XlX 08;

Wincenty BEDNARSKI (1904-1975)

117
Para akwarel - Siedzący mężczyzna ukazany tyłem: akwarela, tusz, patyk (?), papier; 20,5 x 14 cm;
- Portret młodej kobiety: akwarela, papier;

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

118
Kompozycja, 1934 akwarela, papier; 22 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: mB. Stawiński (ołówkiem);