31 marca 2021

Ponad 270 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

31 marca 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

25.03 (czwartek): 11:00 - 19:00
26.03 (piątek): 11:00 - 19:00
29.03 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
30.03 (wtorek): 11:00 - 19:00
31.03 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Janina GRABSKA (1917-?)

119
Chryzantemy w wazonie akwarela, papier; 59 x 43 cm;
sygn. l. d.: J. Grabska

Artysta nieokreślony

120
Kobieta na tarasie grafika podmalowana akwarelą, papier; 15,3 x 9 cm;
na odwrocie napis.

Bolesław STARŻYŃSKI (1834-1917)

121
Dworek, 1849 tusz, gwasz, papier; 29 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: B. Starżyński 1849;

Artysta nieokreślony

122
Madonna z Dzieciątkiem rysunek, gwasz, papier; 55 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. monogram wiązany: LZ;

Artysta nieokreślony

123
Para kompozycji geometrycznych akwarela, tusz, papier; 25 x 20 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: AK;

Nicolas PROKOFIEFF (1866-1913)

124
Przedwiośnie, 1905 akwarela, papier; 9 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Nicolas Prokofieff;

LEWITAS

125
Widok z cerkiewką akwarela, papier; 18 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.;

126
[ARRAS] Plan miasta Arras, 1777 tusz lawowany, piórko, papier; 44 x 50 cm;
Stan bardzo dobry, ślady załamania arkusza.

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

127
przypisywany Polowanie
akwarela, papier; 48 x 69 cm (w świetle oprawy);

Stefania ŁAZARSKA (1887-1977)

128
Fontenay le Comte akwarela, pastel, gwasz, paier; 25 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany l. d.: S. Łazarska / Fontenay le Comte;

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

129
Portret p. Wandy P. we wnętrzu akwarela, gwasz, karton; 51 x 37 cm;
praca oprawiona.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

130
Samson i Dalila, ok. 1935 olej, tektura; 27 x 35 cm;
praca oprawiona;

Joseph Friedrich HEYDENDAHL (1844-1906)

131
Nokturn olej, płótno; 34,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.;

Artysta nieokreślony, monogramista SM

132
Matka z dzieckiem, 1904 pastel olejna, tektura; 53 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: SM / 1904;

Jean PESKÉ (1870-1949)

133
Martwa natura z zającem olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. l. d.;

Artysta nieokreślony

134
Kaczki - według Aleksandra Koestera (1864-1932) olej, płótno naklejone na tekturę; 26 x 34 cm;
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony

135
Scena biblijna olej, tektura; 21 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna;

SIERGIEJEW

136
Szczerbakowka, 1912 olej, tektura; 30 x 40,5 cm;
sygn., dat. i opisany cyrylicą l. d.;

Marian Teofil WYROŻEMSKI (1913-?)

137
Barbarka olej, płótno; 81 x 59,5 cm;
sygn. l. g.: M. WYROŻEMSKI;

Władysław LESZCZYŃSKI (1852-1916)

138
Hrabia, 1891 olej, płótno; 43x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: 18.T.91 / WL. Leszczyński;

Oreste COSTA (1851-1901)

139
Martwa natura olej, płótno; 90 x 75 cm;
sygn. u dołu.: Costa / Firenze;

STAWSKI

140
Postacie olej, tektura; 41,2 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Stawski;

Artysta nieokreślony

141
Ujguska piękność olej, płótno; 32 x 19,3 cm;
praca oprawiona.

Wiktor S. KONSTANTINOW (ok. 1904-1970)

142
Pejzaż zimowy, 1936 olej, płótno; 54 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d. cyrylicą: W. Konstantinow 1936;

143
Roztopy olej, płótno; 40 x 50 cm;
ślad po napisie-sygn. (?) l. d.: … zatarty;

Autor nieokreślony

144
Pejzaż z jeziorem olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 54 cm;
napis l. d.: … (nieczytelnie);

Fedor Ivanovich RERBERG (1865-1938)

145
W promieniach słońca, 1903 olej, płótno; 47 x 42,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: F. R. 1903

Carl Wilhelm HOLSOE (1863-1935) - przypisywan

146
Czytająca olej, tektura; 36,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
praca oprawiona.

Wladimir BRIUKWIN (1875-1915)

147
Pejzaż z jeziorem olej, płótno; 22,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: W. Briukwin;

PIETROW

148
Pejzaż z drogą olej, płótno; 40 x 68 cm;
sygn. cyrylicą l. d.: Pietrow

Artysta nieokreślony rosyjski

149
Zakole rzeki olej, tektura; 12,5 x 29 cm;
sygn. l. d. nieczytelna;

Otto SKULME (1889-1967)

150
Szycie sztandarów, 1950 olej, tektura; 17 x 25 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka z opisem obrazu w języku rosyjskim: ... Skulme/Latw./ / "Szitjo sztandarów" / 17 x 26

Otto SKULME (1889-1967)

151
Obraz dwustronny Strona A: Manifestacja, strona B: Podział gruntu
olej, sklejka; 19 x 31,5 cm.

Artysta nieokreślony polski

152
Ścieżka wśród drzew olej, płótno naklejone na sklejkę; 22,5 x 34 cm;
niesygn.;

Artysta nieokreślony

153
Matrona olej, płótno; 93,5 x 70,5 cm;
nie sygn.

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

154
Pejzaż olej, płyta, 38 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Fr Wójcik ... (?)

Wyroby artystyczne - grawerskie Władysława MIECZNIKA

201
Przycisk na biurko z figurką sowy brąz cyzelowany, patynowany, marmur; wys. figury 13 cm; podstawa 10 x 10 x 2 cm.
Polska, Warszawa, po 1936

Autor nieustalony

202
Poeta brąz złocony, marmur; 30,5 x 15 x 15 cm.
Europa Zachodnia, model - XIX w., powtórzenie - XX w.

Autor nieustalony

203
Popiersie Flory masa gipsowa, patyna jasnobrązowa; 51 x 38 x 20 cm;
drobne odpryski;

Francis BACON (1909-1992)

301
Triptych: Three Studies for Portrait of Lucian Freud - reprodukcja druk, papier; 37 x 83,5 cm (w świetle passe-partout);
Wydawcą Derriere le Miroir był znany francuski marszand, kolekcjoner, twórca litografii Aimé Maeght.

Posterbook Tamara DE LEMPICKA (1898-1980)

302
wydawnictwo Taschen, 1990. offset barwny, karton
W tece załaczone plansze: "Autoportret w zielonym Bugatti", "Mężczyzna z kapeluszem", "Doktor Boucard", "Portret Madame M",

Janusz FILA (1953- 2020)

303
Para fotografii fotografia czarno biała, brom; 15,5 x 23,5 cm, 29,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
2 poł. XX w.

Krystyna PIOTROWSKA (ur. 1949)

304
Kompozycja,1988 akwaforta, papier; 41 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana ołówkiem u dołu: Frottage After Ronneby Kyrla?;

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

305
Zima, 1946 drzeworyt, papier; 15,5 x 15 cm na arkuszu 30 x 20 cm;
sygn. ołówkiem pod klockiem: St. Dretler-Flin; również tytuł pracy, rok i technika.

306
Esterka drzeworyt, papier; 15 x 9,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: S.Dretler-Flin

307
Dziecko III, lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 21,5 x 16 cm na arkuszu 22,5 x 22,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Dretler-Flin;

308
Clown I, lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 22 x 16 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St.Flin;

Adam HOFFMANN (1918-2001)

309
Zmora, 1972 węgiel, papier; 36 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: ah / 10 / IV / 1972;