31 marca 2021

Ponad 270 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

31 marca 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

25.03 (czwartek): 11:00 - 19:00
26.03 (piątek): 11:00 - 19:00
29.03 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
30.03 (wtorek): 11:00 - 19:00
31.03 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Felicja PACANOWSKA (1907-2002)

310
Portret, 1952 gwasz, pastel, karton; wymiary: 53 x 36 cm (passe-partout);
sygn. p. d.: F. Pacanowska / 52.

Walter SPITZER (ur. 1927)

311
Serenada gwasz, papier, w kompozycje wpleciony wycięte elementy tapety z deseniem kwiatowym; 46 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: W. Spitzer;

Tomasz HOŁUJ (ur. 1947)

312
Wspomnienia o Holocauście, ok. 1994 gwasz, pastel, cienkopis, papier czerpany; 89 x 63 cm;
sygn. p. d.;

Jewgienij KARCYGANOW (ur. 1932)

313
Wioska rybacka, 1967 technika mieszana, papier, 58,5 x 70 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: EK67;

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

314
Maria Anna Karolina de Corday, 2000 ilustracja do książki Ludwika Stommy „Kobiet czar”
akwarela, papier; 42 x 30 cm;

Jarosław MARKIEWICZ (1942-2010)

315
Bez tytułu, 1982 olej, płyta; 47 x 47 cm;
sygn. i dat. na odwrocie;

Jerzy KOŁACZ (1938-2009)

316
Kompozycja, 1982 olej, płótno; 46 x 55 cm;
praca oprawiona.

Jerzy KOŁACZ (1938-2009)

317
Kompozycja, 1977 olej, płótno; 61 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: jkołacz 77;

Barbara LEWICKA

318
Kompozycja olej, płótno; 67x 65 cm;
sygn. i opisany na krosnach na odwrocie;?

319
Cztery żywioły, 1982 olej, płótno; 67 x 67 cm;
sygn. i dat. na odwrocie;

Tadeusz KAMASA (1924-2003)

320
Akt olej, płótno; 91 x 111 cm;
sygn. p. d.: T. KAMASA;

Ivan Vasilievich SOROKIN (1922-2004)

321
Martwa natura z wazonem i jabłkami olej, płótno; 38,5 x 52,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: I. Sorokin.

Bronisława WILIMOWSKA (1909-2004)

322
Nad Wisłą w Warszawie olej, płótno; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.;

Maria ŻABOKLICKA-BUDZICHOWA (1924-1977)

323
Behemoth i Małgorzta, 1976 olej, płótno; 80 x 60,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: MZB / 76;

Jerzy KOŁACZ (1938-2009)

324
Kompozycja, 1982 olej, płótno; 86 x 86 cm;
sygn. i dat. p. d.: jkołacz 82;

Maciej SZAŃKOWSKI (ur. 1938)

325
Passage olej, płótno; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Szankowski;

Anna SIENKIEWICZ-ZIELEŃCOWA (1921-1986)

326
Bez tytułu, 1980 olej, płótno; 196 x 99 cm;
sygn. i dat. u dołu: 80. A. Sienkiewicz.

Krystyna PIOTROWSKA (ur. 1949)

327
Tekstylia technika własna; 107,8 x 79,8 cm (wymiar światła ramy);
sygn. p. d.: Piotrowska;

Daniel KRYSTA (ur. 1976)

328
KD 201, 2011 technika mieszana, płótno; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: DANIEL KRYSTA / tyt: „KD 201” / techn. mieszana na płótnie / 70 x 100 cm / 2011;

Ziemowit SZUMAN (1901-1976)

329
Aqua mare, 1969 technika własna, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Szuman / 69;

Jan NALIWAJKO (1938-2017)

330
Bez tytułu technika mieszana (gips, olej), płyta; 69 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1967 / J. Naliwajko;

Henryk STRUMIŁŁO (1934-2001)

331
Kompozycja abstrakcyjna, 1976 akryl, olej, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Strumiłło / 1976;

Olga ŻEKULINA (1900-1973)

332
Podgórze wiejskie ze studnią zimą olej, sklejka; 14,5 x 22,5 cm;
do obrazu dołączony katalog z pracami oraz notką biograficzna artystki. Katalog w języku rosyjskim.

Boris Piotrowicz KUŁAGIN (ur. 1950 r.)

333
Za kulisami, 1970 olej, płótno, 84 x 73,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie cyrylicą: "Za kulisami" / Kulagin 1970 g;

Stig ALLAN (ur. 1925)

334
Widok z Bastaad olej, płyta pilśniowa; 31,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: Stig Allan;

DEBRAZ

335
Martwa natura z dzbanem, 1968 olej, płótno; 60,5 x 73,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Debraz / 68;

Zdzisław LACHUR (1920-2001)

336
Rodzina żydowska, lata 90. XX w. technika własna, karton; 90 x 62 cm;
z pracowni artysty;

Oleksy Fedorowicz MATIUSZENKO (1924-2012)

337
Pejzaż olej, płótno; 59 x 69 cm;
sygn. l. d. cyrylicą: Matiuszenko O. F.;

SWUKASZCZOW

338
Jeriwańskie wrota, 1995 olej, płótno; 60 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d. cyrylicą: Swukaszczow-95;

Anatolij Nikolajewicz FOMIN (ur. 1925)

339
Dynie olej karton; 35 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie cyrylicą: A. N. Fomin;

Krystyna ŁADA-STUDNICKA (1907-1999)

340
Staw w Nieborowie olej, płótno; 38 x 48 cm;
sygn. p. d.: K. ŁADA;

Artysta nieokreślony rosyjski

341
Moskwa - Nowodziewiczy monaster olej, płótno; 40,5 x 50,5 cm;
opisany na odwrocie cyrylicą;

601
Zestaw 6 kryształowych naczyń szkło kryształowe szlifowane; 7 x 8,5 x 8,5 cm;
2 poł. XX w.

602
Wazon rubinowy szkło bezbarwne powleczony cienką warstwą szkła rubinowego ze szlifowaną dekoracją; 29,5 x 14,5 x 14,5 cm;
Śląsk?, Czechy?, 1 poł. XX w. XX w.

Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

603
Wazon szkło błękitne barwione z masie; 18 x 12 x 12 cm.
2 poł. XX w

604
Zestaw trzech naczyń szklanych - naczynie z nicą metalową: 10 x 12 x 12 cm, drobny odprysk kołnierza;
- paterka szlifowana: 7 x 11 x 11 cm;

605
Lampa wisząca szkło? malowane dwustronnie, farby olejne, mosiądz; 72 x 37 x 37 cm;
XX w.

606
Zestaw popielnica z podstawkami popielnica: okrągła z motywami gwiazd;
szkło bezbarwne rżnięte, stop metali;

607
Patera na biszkopty szkło przeźroczyste, bezbarwne, stop metali; wys.: 20 cm. średn.: 20,5 cm;
Polska, 2 poł. XX w.;

608
Puszka na susz herbaciany bez nakrywki szkło mleczne, farby naszkliwne; 12,5 x 7 x 7 cm.
koniec XIX w.

609
Paterka szkło barwione; 15,5 x 16 cm.

610
Wazonik ze złotymi irysami szkło fioletowe barwione w masie, częściowo matowione, złocenie; 16 x 11,5 x 9,5 cm;
1 poł. XX w.

611
Paterka na kandyzowane owoce szkło bezbarwne, powlekane cienką warstwą szkła kobaltowego; 14,5 x 18,5 x 18,5 cm;
Czechy, 1 poł. XX w.

612
Wazonik - flet szkło bezbarwne, złocenie, farba emaliowa; 38,5 x 9 x 9 cm;
Francja?, koniec XIX, początek XX w.

613
Kieliszki do szampana - 5 szt. szkło dmuchane, szarobłękitne, zmącone, warstwowe; wys. 18,5 cm;
Palestyna, Hebron, 2 poł. XX w.

614
Karafka z korkiem szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, złocone; 26 x 11 x 11 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; XVIII/XIX w.

615
Karafka duża szkło bezbarwne, przezroczyste, szlifowane, fasetowane, złocone; 30 x 12 x 12 cm;
Europa Środkowa, Niemcy?; XVIII/XIX w.

616
Karafka z korkiem szkło bezbarwne, przezroczyste, szlifowane, fasetowane, złocone; 24 x 9 x 9 cm;