31 marca 2021

Ponad 270 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

31 marca 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

25.03 (czwartek): 11:00 - 19:00
26.03 (piątek): 11:00 - 19:00
29.03 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
30.03 (wtorek): 11:00 - 19:00
31.03 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Württembergische MetallWarenfabrik

701
Serwetnik art déco plater; 8 x 15,5 x 3,7 cm;
Analogiczny wzór znajdował się w ofercie firmy Bracia Henneberg w II poł. lat 30. XX w.

FRAGET

702
Nóż obiadowy z logo PMH - Polska Marynarka Handlowa uchwyt: plater, ostrze: stal nierdzewna; dług: 21,7 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.

Bracia HENNEBERG

703
Komplet, 6 nożyków do owoców plater, stal nierdzewna; dług. 16,5 cm;
ok. 1915

NORBLIN I S-KA BM

704
Zestaw sztućców (niekompletny) plater sygn.;
Warszawa, XIX/XX w.

NORBLIN I SKA (1819-1939)

705
Para świeczników plater; 39 x 13,5 x 13,5 cm;
Warszawa, 4. ćw. XIX w.

NORBLIN I SKA (1819-1939)

706
Para świeczników plater; 21,5 x 8,5 x 8,5 cm;
sygn. na spodzie w owalu: NORBLIN & Co / GALW: / WARSZAWA / N);

707
Para świeczników plater na mosiądzu; 21,5 x 10,7 x 10,7 cm;
koniec XIX w.

708
Kandelabr trzyświecowy plater na mosiądzu; 34 x 26 x 11,7 cm;
pocz. XX w.

709
Taca i sześć pucharów plater na mosiądzu; taca: 3 x 37 x 37 cm; puchary: 15 x 7 x 7 cm;
XX w.

CHASE COPPER

801
Wazonik na jedną różę w stylu art déco miedź, mosiądz; 23 x 8,8 x cm;
model: USA, ok. 1935 r.; realizacja: późniejsza.

802
Orzeł z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudzkiego mosiądz cyzelowany, patynowany; 16 x 15 x 0,5 cm;
orzeł z popiersiem Józefa Piłsudskiego oparty na wstędze z napisem: WSKRZESICIEL PAŃSTWA POLSKIEGO 1867-1935

803
Plakieta - nagroda: „Mistrzostwa Warszawy kl. A wagi koguciej | 1939 / 1940 W.O.Z.B.” mosiądz; 9 x 6 cm;
Polska, Warszawa, 1939

Wytwórnia Władysława MIECZNIKA

804
Plakieta - „Mały Powstaniec" blacha miedziana repusowana; 44,5 x 34,5 cm;
sygn. ryta na cokole: J. Małeta [Jan Małeta 1890-1962] oraz dedykacja z 1981 roku.

805
Popielnica w kształcie Stadiony X-lecia z figurą Syreny Warszawskiej stop cyny; 17 x 22 x 16 cm;
bardzo ciekawy varsavian z lat 50-tych XX w.

806
Orzeł ze sztandaru carskiego - awers blacha mosiężna wybijana, złocona, patynowana; 31,5 x 19,5 cm;
ok. 1850;

807
Talerz ozdobny z św. Jonaszem Poczajewskim (?) brąz trybowany; 5,6 x 41,5 x 41 cm;
XVIII w.?

808
Kufel w kształcie trąbki myśliwskiej cyna; 12,7 x 12,5 x 9,2 cm;
3 ćw. XX w.

809
Żyrandol sześcioramienny mosiądz; 88 x 80 x 80 cm;
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.

810
Model fregaty z XVII w. drewno, płótno, mosiądz; 58 x 77 x 26 cm;
XX w.

811
Barek na kółkach w manierze antyku drewno, rozmaita okleina, intarsja: różne drewna, mosiądz,; 71 x 93 x 50 cm;
Polska, wyrób rzemieślniczy, 4 ćw. XX w.

812
Obudowa zegara podłogowego malowana na czarno ze „złotymi” ornamentami z napisem „E. A. E. s.” niżej data „1750”
Anglia?, 2 poł. XVIII w.?

813
Stojak na parasole mosiądz, metal; 53,5 x 21 x 21,5 cm;
pocz. XX w.

814
Chodnik bordowy 116 x 426 cm.

815
Dywan 194 x 290 cm.

816
Dywan 287 x 377 cm.

817
Chodnik 360 x 125 cm.

818
Dywan 237 x 237;
bardzo zniszczony.

819
Dywan 304 x 212 cm.

820
Dywan 320 x 274 cm.

821
Album na fotografie na okładce element secesji geometrycznej;
pocz. XX w.

822
Ramka na fotografię zachowane wypukłe szkło
okres międzywojenny.

823
Lampa na biurko blacha mosiężna, patynowana, wys.: 39 cm;
2 ćw. XX w.;

824
Szafka na klucze drewno, mosiądz; 54 x 38,5 x 10 cm.
Chiny, XIX/XX w.

825
Lustro owalne obwiedzione ażurową ramą z esowatymi roślinnymi ornamentami
mosiądz patynowany; 77 x 50 cm;

826
Lustro wiszące wydłużony owal, zdobiony motywami pseudorokokowymi

827
Jeździec na koniu mosiądz; 39,5 x 11,5 x 9 cm.
Afryka Północna?, XIX w.

828
Figurka z figurką heban; 11 x 7 x 8,5 cm;
Afryka Centralna?, pocz. XX w.?

THURET

829
Zegar gabinetowy z figurą putta - alegoria geometrii na arkuszu trzymanym przez putto wykreślone figury geometryczne;
brąz złocony, marmur; 33 x 32,5 x 10,5 cm;

830
Zegar stołowy z figurą młodzieńca z łukiem i strzałami brąz pozłacany; 33 x 24 x 10 cm;
Francja, 1 poł. XIX wieku.

831
Zegar kominkowy z figurą Amora i łabędzia brąz złocony; 38 x 31 x 12 cm;
1 poł. XIX w.

832
Talerz dekoracyjny z wizerunkiem górala z łukiem miedź, emalia; 1,5 x 19,5 x 19,5 cm;
pocz. XX w.

833
Wieszak na klucze z płaskorzeźbą „W pracowni szewca” mosiądz; 22,5 x 14,5 x 3 cm;
XIX/XX w.

834
Para świeczników stop metali; 25,5 x 10 x 10 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

835
Para konsolek secesyjnych drewno lakierowane, mosiądz; 18 x 24,5 x 16,5 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.

836
Półka secesyjna drewno lakierowane, mosiądz; 50 x 76 x 20 cm;
pocz. XX w.

837
Kandelabr na 4 świece mosiądz, marmur; 64 x 22 x 21 cm;
1 poł. XX w.

838
Gruzińska dziewczyna metaloplastyka (czekanka); 54 x 40 cm.

J. MYCIELSKI., ST. WASYLEWSKI

839
Księga: Portrety polskie Elżbiety Vegée-Lebrun, 1927 24 ryciny w heliograwiurze na osobnych tablicach;
Łwów/Poznań 1927 r; nakład 1100 numerów egzemplarzy na papierze ręcznie czerpanym;