22 kwietnia 2020

Aukcja: 22 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi pozycjami z oferty 272 Aukcji Sztuki Dawnej.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel. +48 607 722 744

Józef RAPACKI (1871-1929)

3
Mokradła w Mrozach, 1902 akwarela, papier; 46 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: JÓZEF RAPACKI 1902 rok MROZY.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

6
Wioska podhalańska, 1930 akwarela, papier; 74 x 101,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Skoczylas 1930
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

9
sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

12
Starość i młodość pastel, papier; 49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: TAxentowicz.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

15
Cztery damy z karcianej talii, 1899 1. Dama pik 2. Dama kier
3. Dama karo 4. Dama trefl
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

18
sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą)
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

21
Portret kobiety z rudymi włosami, 1925 olej, tektura fakturowana; 27,5 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski / 1905.
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 35 000 zł

22
Czytająca modelka olej, płótno; 43 x 39 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

25
sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

28
Potyczka pod lasem - Z wojny polsko-bolszewickiej, 1928 olej, płótno; 46 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1928.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 34 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

29
Cowboy, 1927 olej, sklejka; 63 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1927
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

30
Z moich wrażeń - Motyw z Maroka, 1936 olej, tektura fakturowana; 50 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1936 (data słabo czytelna)
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

33
Trojka kara, 1918 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

36
Powitanie, 1942 olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1942.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

41
Targ huculski, ok. 1920 olej, płótno naklejone na tekturę; 65 x 91 cm;
sygn. p. g.: F. Pautsch.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 26 000 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

46
Pejzaż z chatą, 1925 olej, płótno; 100 x 135 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1925 Harasimowicz.
estymacja: 29 000 - 33 000 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

49
U źródła olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: ST. BAKALOWICZ
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

52
Chłopiec stajenny, 1883 olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

55
Martwa natura z różami olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. po środku: aKarpiński, z lewej data: [19]39.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

60
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 60 x 46 cm;
sygn. p. g.: Weingart
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

65
Pejzaż z drzewami, 1880-1885 olej, płótno; 18 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: W: Malecki
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

68
Portret żony artysty olej, płótno naklejone na tekturę;
65 x 48 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

71
W mieście - Paysage avant, 1927 olej, tektura; 45 x 53 cm;
sygn. p. d.: S.E.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Bencion RABINOWICZ [BENN] (1905-1989)

76
Aktorzy teatru - para obrazów 1. Dziewczyna w czerwonej sukience
olej, płótno; 81,5 x 54 cm;
2. Dwie kobiety - olej, płótno; 81 x 54 cm;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

81
Wiosna - Diana olej, płótno; 291 x 191 cm;
sygn. p. d.: Malczewski.
estymacja: 300 000 - 400 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

85
Podwórze dworskie z ptactwem według: Melchiora de HONDECOETERA (1636-1695)
olej, płótno dublowane; 91 x 123 cm
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

210
Golgota drewno lipowe, polichromowane, złocone; wys. 55 cm, szer. 33,6 cm, głęb. 9,5 cm.
Małopolska; XVIII w. (renowacja 1865).
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

214
Zdrój przyścienny z hermą kobiecą brąz; wys. ok. 68 cm.
Austro-Węgry?; XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Emil GALLÉ (1846 Nancy - 1904 Nancy)

602
Wazonik ozdobny secesyjny szkło warstwowe, barwione w masie - odcienie: matowe, blado różowe, jasnozielone; trawione;
wys. 31 cm; Francja, ok. 1903
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Królewska Wytwórnia Majoliki w Kadynach, zał. 1905

608
Łoś glinka garncarska (terakota), szkliwo zielonkawe, częściowo matowane;
wys. 35,3 cm, średn. podstawy 17,2 cm; Pomorze, Kadyny /k. Tolkmicka, l.20.XX w.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

711
Automobil srebro próby 84 cechowane; wys. 8 cm, szer. 17,5 cm; waga 486 g.;
Moskwa, 1908- 1917.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

FIRMA ZWILLING J. A. HENCKELS (zał. 1731)

714
Zestaw sztućców na 12 osób, w kantynie srebro pr. 800, częściowo złocone; waga 3793,7 g; ostrza noży - stal nierdzewna.
Niemcy, Solingen, 1 poł. XX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

F. ZWICKL (projektant)

716
Papierośnica z wizerunkiem auta marki Daimler srebro pr. sterling (0,935), emalia kolorowa; 1 x 8,7 x 5,6 cm; waga 130 g
Austria, Wiedeń, ok. 1930.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

717
Para waz dekoracyjnych srebro złocone próby 950/100 cechowane;
wys. 32,3 cm, waga 3775 g. Paryż, firma Boin-Taburet, k. XIX w.

803
Broszka art-deco rubin o masie ok.0.45 oraz 34 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.750, pr. 0.585, masa całkowita 7.800 g.
estymacja: 5 000 - 5 800 zł

810
Pierścionek z szafirem szafir o masie ok.1.00 ct w otoczeniu 12 szt brylantów o masie łącznej 1.50 ct (VS-Si/H),
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.800 g.
estymacja: 19 000 - 24 000 zł

811
Medalion z miniaturą portretową, na łańcuszku żółte złoto pr. 585, gwasz (?) na porcelanie; wym. medalionu 4 x 3,4 cm; waga 25.200 g;
Polska (?), pocz. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

E. BRIETZE - zakład introligatorsko-złotniczy

816
Teka z herbem Pilawa hrabiów Potockich drewno, tektura, plusz czerwony, błękitna mora, mosiądz złocony,
grawerowany, emalia, złocenia; 31,5 x 37 x 8,3 cm. Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

COULLIER, płatnerz paryski (przed rewolucją dostawca dworu królewskiego)

819
Gladius (tasak saperski) Strażników Konstytucji stal, brąz cyzelowany, złocony (?); dł. głowni ca 64 cm, dł. calk. 84 cm.
Francja, Paryż, 1789-1792.
Historyczna rzadkość!
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

David RIVERS & SON (ok. 1735-1820)

832
Zegar podłogowy konstrukcja sosnowa; mahoń piramidowy, mosiądz, stal, szkło;
wys. 286 cm, szer. 54,5 cm, głęb. 27 cm. Anglia, Cornhill-London, XVIII / XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Erdreich PERE ET FILS - zakład meblarski

905
Biurko z nastawą okleiny mahoniowe, skóra; wys. 119 cm, szer. 84 cm, głęb. 49 cm.
Francja, Paryż, Place Royale 9, 3-4 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

910
Szafka bieliźniana, neoklasycystyczna konstrukcja dębowa (?); okleiny z jasnego orzecha (?); drewno czernione; reprodukcja graficzna, szkło;
wys. 157 cm; Francja, XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł