Jan MATEJKO (1838-1893)

1
Szkic głowy Skirgiełły ołówek, papier; 13,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

2
Krakowiak i koń akwarela, papier; 18,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Piotr Michałowski.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

3
Kobieta w kapeluszu - Szkic okazjonalny ołówek, papier; 12 x 8 cm (owal wtórnie wycięty);
sygn. u dołu: Fr. Żmurko;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

4
Skrzypaczka pastel, papier; 45,5 x 61,5 cm;
sygn. l. g.: M.Ichnowski.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

I. FABIAŃSKI (XX w.)

5
Kobieta z różą, 1933 pastel, papier; 57 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z lewej: I.Fabiański / 15-XI-1933.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

6
Motyw architektoniczny, 1932 olej, płótno; 64 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1932 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Gabriel GRIFFON (1866-1938)

7
Bachanalia, ok. 1920 olej, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. p. d.: G. Griffon.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

8
Biały szpic, ok. 1912 akwarela, papier; 46 x 39 cm;
sygn. p. d.: JFałat
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

9
Kwiaciarka, ok. 1924 olej, płótno; 97,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Jan BULAS (1878-1917)

10
Malwy przed chatą pastel, papier; 39 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Bulas.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

11
Dziewczyna z różami pastel, akwarela, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

12
Kobieta w ogrodzie, 1919 olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
estymacja: 250 000 - 350 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

13
Chrystus na krzyżu olej, płótno; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: SKamocki
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

14
Kapliczka olej na podrysowaniu ołówkiem, płótno naklejone na tekturę; 21 x 29 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

15
Vita contemplativa, ok. 1925 olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

16
Martwa natura z jaśminem, 1943 olej, sklejka; 122 x 87 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Maślakiewicz - Brzozowska 1943 r.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Stanisław EJSMOND (1894-1939)

17
Róże olej, tektura; 37 x 27 cm;
sygn. p. g.: S. EJSMOND (ryta końcówką pędzla).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

18
Róże olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. z prawej strony: a. Karpiński.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

19
Róże żółte - Żółte róże i porcelanowe puzderko, ok. 1933 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi po środku: a. karpiński
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

20
Kwiaty w szklanym wazonie olej, sklejka; 63,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: G. Wichmann.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

21
sygn. l. d.: Pankiewicz.
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885-1939)

22
Portret Aleksandry Totwenowej pastel, karton; 68,5 x 50 cm w świetle oprawy;
sygn. i opisany p.d.: (T.C + Co + Eu) / 1930 II / Witkacy
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)

23
Widok Krakowa / Portret matki - obraz dwustronny olej, płótno; 69 x 54,5 cm (w świetle oprawy).
Lit. Porównawcza: Zbigniew Gostwicki 1906-2003, Kraków 2005
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

24
Ogród - Widok z okna olej, tektura; 30,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: H. Rudzka-C.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

25
Wenecja, 1925 olej, płótno; 65 x 92,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925/ W. de Terlikowski
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

26
Polowanie par force, 1941 olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1941.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

27
Jazda saniami olej, tektura; 45,5 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

28
W drodze na wesele huculskie olej, deska mahoniowa; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

29
Jeździec, 1922 olej, tektura; 68 x 98 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Józefczyk / 22.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

30
Pościg, 1940 olej, tektura; 19,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1940;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

31
Pan referendarz kupuje konie, 1918 olej, tektura; 72 x 102 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PIOTROWSKI 1918
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

32
Marychna olej, tektura, 50 x 35 cm;
sygn. l. g.: St. Żurawski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław MOSZYŃSKI (1869-1907)

33
W oczekiwaniu na Marynę olej, płótno; 100 x 56 cm;
sygn. l. d.: S. Moszyński.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

34
Półakt, ok. 1930 olej, tektura; 62 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

35
Bartosz Głowacki, przed 1910 olej, tektura; 46 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: P. STACHIEWICZ.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Kazimierz MIRECKI (1830-1911)

36
Portret mężczyzny, 1892 olej, płótno; 73 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Mirecki / 92 r.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

37
sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

38
Ogrójec, 1935 olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
estymacja: 15 000 - 25 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1896-1987)

39
Martwa natura z rybami, ok. 1950 olej, płótno; 58 x 80 cm.
sygn. l. d.: Eibisch.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

40
Żółte kwiaty w wazonie, lata 20. XX w. olej, deska, 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden;
estymacja: 20 000 - 27 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

41
Neron w Baiae, ok. 1900 olej, tektura; 59,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Styka.
estymacja: 350 000 - 450 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

42
Dom w zieleni, 1908-1909 olej, deska; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1908-1909.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

43
Pomarańczowa droga [Droga w wieczornym świetle] olej, płótno naklejone na tekturę; 19 x 30 cm;
sygnowany p. d.: M.G.W
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

44
Puszcza Świsłocka, 1933 olej, płótno; 59 x 71 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: S ŻUKOWSKI / 2000 ZŁ / PUSZCZA ŚWISŁOCKA / BIAŁOWIEŻA / 1933.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

45
Krajobraz z aleją drzew olej, sklejka; 50 x 66,5 cm;
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie z autorem, tytułem, techniką i wymiarami pracy.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

46
Pejzaż olej, tektura; 36,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

47
Pejzaż z Kalwarii olej, płótno; 49,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

48
Polonez, ok. 1906 olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: J.C. Moniuszko
estymacja: 10 000 - 12 000 zł