24 września 2019

wystawa przedaukcyjna:

19.08.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

20.09.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

21.09.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

23.09.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

24.09.2019 (wtorek): 11:00 - 14:00

Aukcja będzie przeprowadzona w dwóch turach!!!!

regulamin aukcji wyprzedażowej

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Stefan NORBLIN (1892-1952)

1
Portret młodej kobiety ołówek, pastel, papier; 39 x 33 cm;
sygn. p. d.: S. Norblin (słabo czytelne).

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

2
Portret p. Wandy P. z kaczeńcami akwarela, karton [z suchym tłokiem: MONOPOLL]; 50 x 36 cm.
W katalogu prac artysty (Warszawa 1969) poz. 119.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

3
W ogrodzie akwarela, karton; 37 x 28 cm.
W katalogu prac artysty (Warszawa 1969) poz. 350.

Jan SPYCHALSKI (1893-1946)

4
Szkuta I, ok. 1931 akwarela, gwasz, papier; 15,8 x 21 cm;
Studium do olejnego obrazu „Szkuta” z 1931 r. (w zbiorach Muz. Narodowego w Krakowie).

David COX Junior (1809-1885)

5
Pejzaż szkocki akwarela, gwasz, karton; 25,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Dawid Cox 1844.

Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)

6
Naprawa żagli, 1901 olej, płótno, 30,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Klępiński 1901.

J. PEREL

7
Żyd, 1909 pastel, papier; 61 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Perel / 1909.

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

8
Ilustracja do "Preliminaria Peregrynacji do Ziemi Świętej jo. księcia Radziwiłła Sierotki, 1840" Juliusza Słowackiego, ok. 1958 tusz, piórko, papier; 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: monogram AU.

Aleksander MAKOWSKI (1869-1924)

9
Ułan na koniu olej, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: A. Makowski.

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

10
Kompozycja z obrazem litografia, papier; 33.3 x 24 cm;
sygn. u dołu ołówkiem: Lebenstein;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

11
Anioł stróż, 1991 technika własna, karton; 60 x 85 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZLACHUR 91.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

12
Ojcze nasz, 1991 technika własna, karton; 86 x 60 cm
sygn. p. d.: ZLachur 91.

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

13
Cztery obrazy z cyklu „Wiosna w Świdrze” - Wiosna nad Świdrem I, 1976: olej, płótno naklejone na tekturę; 19 x 25 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

14
Kompozycja, 1960 technika własna, papier; 20,4 x 21 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski;

Arika MADEYSKA (1928-2004)

15
Kompozycja - collage, 1995 technika własna, płótno; 12 x 18 cm;
sygn. p. g.: MADEYSKA;

Iwan KULIK (ur. 1959)

16
Ilustracja do Mistrza i Małgorzaty olej, płótno; 100 x 140 cm;

Iwan KULIK (ur. 1959)

17
Ilustracja do Mistrza i Małgorzaty olej, płótno; 73 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik;

Iwan KULIK (ur. 1959)

18
W komnacie - z serii Mistrz i Małgorzata gwasz, papier; 104,5 x 75 cm;
sygn. p. d.: Iwan Kulik / 2008.

Halina CIENTKIEWICZ - MICHALSKA (1912-2007)

19
Kąpiące się z rzece, 1975-1976 olej, płótno; 81 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Centkiewicz-Michalska;

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

20
Akt kobiecy akryl, płótno; 24,5 x 18,5 cm;
na odwrocie sygn. dat. i opisany.

21
Walka brąz polerowany i patynowany, kość słoniowa; wys. 37;

CLODION (Michel CLAUDE) (1738-1814) - według

22
Odurzeni winem brąz, odlew patynowany, marmur biały i czarny; wys. 56,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 23 cm.
Francja, oryginał 1780-1790, odlew XIX/XX w.

Autor nieznany

23
Kobieta z dzbanem brąz patynowany, czarny marmur; wys. 74,5 cm.
Francja, XIX/XX w.

Émile LAPORTE (1858-1907)

24
Zwycięzca brąz patynowany; wys. 68,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 22 cm.
Francja, ok. 1890

Auguste RODIN (1840-1917) - według

25
Całująca się para brąz patynowany, czarny marmur; wys. ca 40 cm, szer. 25 cm;
Francja, odlew pocz. XX w.

Léopold Pierre Antoine SAVINE

26
Popiersie młodej kobiety na postumencie brąz, drewno; wys. całk. ok. 141 cm;
sygn. na spodzie popiersia: L. Savine.

27
Alegoria Mądrości porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45,5 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnie: "skrzyżowane miecze", ryte: "P 136" (nr modelu), wycisk: "144";

VEB Porzellanfabrik, Unterweissbach

28
Grupa figuralna - muzykujący porcelana, farb naszkliwne, złocenia; wys. 23,5 cm, podstawa 36,5 x 23 cm;
sygn. od spodku niebieskim drukiem na biskwicie: stylizowana czasza kielicha zwieńcz

29
Waza z pokrywą porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kilka niewielkich ubytków plastycznej dekoracji kwiatowej;
wys. ok. 45 cm; sygn. kobaltem podszkl.

Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego

30
Para wazoników z grantową marmoryzacją podszkliwna w tonacji beżowo-granatowo-czarnej;
glinka terakotowa drobnoziarnista, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste ołowiowo boraksowe; wys. ok. 11,5 cm;

AK Kaiser Germany

31
Wazon z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 55 cm;
sygn. na spodzie kobaltem; napis: Plantage / Dekor: / K Nosser.

Fabryka Porcelany Karla Ensa

32
Para czapli porcelana, farby naszkliwne; wys. 32 cm;
sygn. niebieskim drukiem podszkl.: litery E N S wpisane pomiędzy skrzyżowane ukośnie kreski oparte na pionowej linii.

Schierholz’sche Porzellanmanufaktur, Plaue

33
Paterka z amorkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne ubytki dekoracji plastycznej, niewielkie przetarcia złoceń i malatury; wys. 23 cm, podstawa 11,5 x 11 cm;

34
Cztery talerzyki dekoracyjne z barwnymi miniaturami - w typie Wiednia; porcelana, farby naszkliwne, druk podmalowany, druk złocony, lekkie przetarcia złoceń w obręczach dna otwory do zawieszania; wys. 2-2,2 cm, średn.19,5 cm;

35
Wytwórnia naśladująca wyroby Miśni Duża patera dekorowana rzeźbami dzieci oraz bukietem kwiatów z ośmioma czarkami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kalka; wys. całk. 40 cm;

Schierholz’sche Porzllanmanufaktur, Plaue

36
Patera deserowa z damą z wachlarzem porcelana, farby naszkliwne, złocenia, montaż mosiężny; wys.40 cm, średn. podstawy ok. 16 cm;
sygn. kobaltem podszkl. dwie podwójne, skrzyżowane linie,

37
Misa chińska z przedstawieniami scen dworskich porcelana, farby naszkliwne emaliowe, złocenia; wys. 19, średn. 41,5 cm;
na spodzie czerwienią w prostokącie cztery znaki chińskie.

38
Kielich historyzujący srebro pr. 800, częściowo złocone; wys. 21 cm, średn. wylewu 9 cm; waga 192 g;
Niemcy, k. XIX w.

Vincenz CZOKALLY (czynny 1864-1890, firma czynna do 1910, od 1896 jako Würbel & Czokally)

39
Patera owalna srebro próby 3 cechowane (głowa Diany w koniczynce z próbą i literą A, monogram złotnika
VC); wys. 13 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 26,3 cm; waga 736 g.

40
Dwa półmiski z pasmem ornamentu lancetowego na kołnierzu srebro pr. 12;
- owalny półmisek: 2,5 x 52 x 32 5 cm; cechowanie na spodzie;

41
Para solniczek srebrnych ze szklanym wkładem oraz łyżeczkami - solniczki: srebro niecechowane (w środku złocone), szkło przezroczyste; wys. z wkładem 3,5 cm;
- łyżeczki: srebro cechowane; dług. 7 cm;

Wytwórnia Flamant et Fils

42
Solniczka podwójna srebro próby 1 cechowane, wkłady złocone, waga 242 g.
Paryż, wytwórnia Flamant et Fils, lata 80. XIX w.

43
Cukiernica skrzynkowa na czterech nóżkach-kółkach, z kluczykiem, zwieńczona figurka śpiącego psa srebro pr. 12; wys. 10 cm, waga 600 g;
na spodzie: sygn. nieczytelna, cecha srebra, 1844.

44
Zestaw trzech świeczników srebrnych - dobierany - świecznik na kwadratowej stopie, z puklowaną zewnętrzna dolną częścią tulejki: srebro pr. 12; wys. 8 cm, waga 126 g; na stopie oznaczenia: 12, 1883;

45
Świecznik na trójnogu na trzech kulkach srebro pr. 800; wys. 16 cm, waga 149 g;

A FICKERT, Dresden

46
Mlecznik srebro pr. 12, drewno barwione; wys. 13 cm, waga z uchwytem 178 g ;
sygn. na spodzie: A FICKERT, 12, DRESDEN;

Bracia BUCH - WMF

47
Patera ze szklanym wkładem plater; wys. całk. 7,5 cm, średn. 21 cm;
sygn. na spodzie.

Bracia HENNEBERG

48
Zestaw 6 łyżeczek w etui biały metal BM; dług. 14,7 cm;
sygn. na trzonku: Br. HENNEBERG BM (40).