Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

1043
Anioł, przed 1925 gwasz, olej, papier naklejony na tekturę; 37 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AG / RP 21(? monogram wiązany),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

1044
Pejzaż z drzewem olej, tektura; 23 x 30 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

1045
Scena w karczmie, 1896 olej, deska; średnica -39 cm;
sygn. i dat. u dołu: J. Moniuszko / 1896;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1046
Portret mężczyzny - Stanisław Penkrzyk, 1965 olej, płyta; 36 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil1965 / Hofman;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Romuald WYPYCHOWSKI (1901-1981)

1047
Pejzaż jesienny olej, płótno; 72, 5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: R. Wypychowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

1048
Głowa młodej kobiety, 1891 olej, deska, 27 x 18,5 cm (wymiar malowidła),
sygn. l. d.: Augustynowicz (wydrapana w malaturze)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

1049
Pejzaż zimowy z rzeką akwarela, papier naklejony na tekturę; 20,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Ove LARSEN (1889-1945)

1050
Portret mężczyzny z cygarem olej, płótno; 110,5 x 76 cm;
sygn. p. d.: Ove Larsen;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1051
Nokturn zimowy olej, płótno; 62 x 92 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, węgierski (?), k. XIX w.

1052
Domowe porządki olej, płótno; 60 x 50 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1053
Stare jesiony, 1932 olej, tektura; 35 x 47 cm;
sygn. l. d.: St.Kamocki;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Natan SPIEGEL (1890-1942)

1054
Kościół akwarela na podrysowaniu ołówkiem, pastel, papier; 41 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Natan Spiegel.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1055
Umizgi arabskie olej, płórno. 38,7 x 49 cm;
sygn. l. d.: Szewczenko
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

1056
Rybacka chata olej, tektura; 18 x 23,5 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, HOLENDERSKI, XVII W.

1057
Pejzaż z chatą, drogą wiejską i kanałem olej, deska parkietowana;
38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1058
Listopad, 1929 olej, tektura; 44,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Bohuszewicz 929-;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Piotr Ignacy MULARSKI (1865-1887) Ludwik PYROWICZ (1859-1910)

201
Powrót z ziemi terakota brązowiona, wys 80 cm, średn. podstawy 23 cm;
Polska, 1886-1895
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Autor nieustalony

202
Alegoria nauki terakota polichromowana; wys. 59 cm, szer. 23,3 cm, głęb. 20,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

J. CHIURAZZI, 4 ćw. XIX w.

204
Popiersie Antinousa [Dionizosa] marmur; 55 x 40 x 30 cm; Włochy, XIX w.
sygn. z boku: Chiurazzi / Napoli;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

J. CHIURAZZI, 4 ćw. XIX w.

205
Popiersie kobiety marmur; 56 x 42 x 29 cm;
Włochy, XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

206
Popiersie kobiety marmur biały, wys. 71 cm, szer. 47 cm, głęb. 26 cm.
Polska, k. XIX w.
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

207
Zbieracz chrustu brąz; 37 x 27 x 17,5 cm;
sygn. na kamieniu, na którym stoi chłopiec;
Japonia, k. XIX / 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

208
Japonka trzymająca latarnię brąz; 34 x 12,5 x 12 cm;
sygn. na podstawie; Japonia, XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

209
Pada deszcz brąz patynowany; 51 x 16 x 15 cm;
sygn. z boku na podstawie: aug Moreau;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Sylvain NORGA (1892-1968)

210
Mężczyzna ciągnący linę brąz patynowany; marmur; wys. 58 cm, szer. 69 cm;
Belgia, 2 tercja XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1201
Para muzykujących aniołków drewno polichromowane, złocenia; wys. 35,3 cm, szer. 20,8 cm;
Niemcy?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

1202
Aniołek w locie drewno polichromowane; wys. 39 cm, szer. 23,5 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

1203
Para uskrzydlonych główek anielskich drewno polichromowane, złocone; wys. 16 i 14,8 cm, szer. 14,3 i 16 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

1204
Para główek anielskich drewno polichromowane, złocenie; wys. ca 14 cm, szer. 12 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

1205
Ukrzyżowany drewno polichromowane, ślady złocenia; wys. 41,5 cm, szer. 32,2 cm;
Śląsk Opolski, Nysa?; XVII/XVIII w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 500 zł

1206
Chrystus Ukrzyżowany drewno dębowe (?), ślady polichromii, żelazo; wys. 78 cm, szer. 65,3 cm;
Małopolska? XVI-XVII w.?
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

ANTONIO PIAZZA (1875-1925)

1207
Ewa biały marmur karraryjski; wys. ca 35, szer. 39 cm;
Włochy, Carrara, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

601
Para puszek na susz herbaciany, z pokrywami porcelana, farby naszkliwne emaliowe, złocenia, dekoracja częściowo nakładana
mechanicznie, wys. 36 cm; Chiny, Hongkong, XIX/XX w. - 1 poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Hugo MEISEL (1887-1966) - model, Rosenthal AG

603
Koń stający dęba porcelana biała; wys. 45 cm;
Zakład filialny Selb - Plössberg, lata 50. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

604
Para amfor z miniaturami kwiatowymi i panopliami porcelana, biskwit, farby naszkliwne, złocenia błyszczące, matowe, grawerowane;
wys. 43 cm; Nieustalona manufaktura europejska, Rosja?, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Paul BERGER (1889-1949) - model, Manufaktura Porcelany w Miśni

605
Przyklękający górnik, z kilofem i lampką porcelana biała; wys. 39 cm; Miśnia, Staatliche Porzellanmanufaktur,
1943 (lata 40.- 50. XX w.?).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Elly STROBACH - KÖNIGOVA [KOENIG] (1908-2002)- model, Royal Dux (Duchcov) Bohemia

606
Tańcząca porcelana, farby podszkliwne, wys. 55,5 cm;
Czechy, 4 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt

607
Amfora dekoracyjna z miniaturami na brzuścu, z kwiatową pokrywą i na podstawie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. całk. 101 cm;
Turyngia, XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Schierholz’sche Porzllanmanufaktur, Plaue

608
Stolik porcelanowy z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 69 cm;
Niemcy, Turyngia, XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

609
Lampa porcelanowa z kloszem z litofaniami i rozmawiającą parą przy trzonie porcelana z litofaniami w kloszu, farby naszkliwne, złocenia; wys. 58 cm;
Niemcy, Turyngia, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

610
Lustro w porcelanowej ramie z rocaillami i amorkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lustro kryształowe, wym. 59 x 43 cm;
Niemcy, Turyngia, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

611
Żyrandol porcelanowy 6-ramienny, z puttami z atrybutami i podwieszonymi szyszkami kwiatowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. całk. 90 cm;
Niemcy, Turyngia, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1601
Kielich z herbem Korybut szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, otrawiane; wys. 27,5 cm;
Polska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Royal Kopenhagen (Królewska Manufaktura Porcelany w Kopenhadze)

1602
Dwa talerze z wzorem suszonych kwiatów (Strohblumenmuster) porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 4,6 i 3,6 cm;
Dania, Kopenhaga, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

1603
Talerz neobarokowy z różą porcelana, farby naszkliwne dekoracja odciskana (tzw. Pressdekor); wys. 5 cm;
Miśnia, Staatliche Porzellanmanufaktur, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) w Berlinie

1604
Talerz z trzema kompozycjami kwiatowymi wokół kołnierza porcelana, farby naszkliwne, złocenia, złocenia przetarte; wys. 3,2 cm;
dekoracja malarska wykonana poza wytwórnią (?), XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

1605
Dwa talerze z herbami Pogoń Ruska i Drużyna na kołnierzach i herbami Ziem i Województw Rzeczypospolitej (przed 1772) porcelana, kobalt (bleu roi), farby naszkliwne, złocenia; średn. 23,7 cm;
Königliche Porzellanmanufaktur, kon. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1606
Grupa figuralna: siedząca w fotelach i rozmawiająca para porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19 cm;
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy? , XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł