1
Ilustrowane Dzieje Literatury Polskiej Henryk Biegeleisen, Wiedeń [1898]. Nakładca Franciszek Bondy,
komplet 5 tomów; 26 x 18 cm; oprawa wydawnicza sygnowana
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Jerzy MYCIELSKI, Stanisław WASYLEWSKI

2
Portrety polskie Elżbiety Vigee-Lebrun, 1755-1842 24 ryciny w heljograwjurze na osobnych tablicach,
dzieła tego odbito 1100 egzemplarzy na papierze ręcznie czerpanym; Lwów-Poznań 1927;
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

3
Atis, metamorfoza, 1913 akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 10 cm (odcisk płyty),
14 x 11 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907) - przypisywany

4
Anioł - szkic ołówek, papier; 19 x 13 cm (w świetle oprawy);
w obrębie pracy odręcznie pisane notatki dotyczące kolorystyki.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

5
Projekt ołtarza Matki Boskiej i dekoracji ściennej "Źródło życia" do kościoła w Turku ołówek, papier; 28,5 x 18,5 cm
(wymiar każdej kompozycji w świetle passe-partout);
obie prace sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

1001
Wspomnienia z 92 illustracjami w tekście oraz 8 kolorowemi na osobnych tablicach,
Kraków 1913. Gebethner i Sp.; 25 x 18 cm;
estymacja: 900 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

1002
Juliusz KOSSAK (1824-1899) 260 rysunków w tekście, 8 światłodruków, 6 faksymiliów kolorowych
z akwarel, portrety podług L. Wyczółkowskiego i S. Witkiewicza, Warszawa 1900;
estymacja: 1 000 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 000 zł

G. LEWANDOWSKI, XX / XXI w.

1003
Portret kobiety ołówek, brązowy papier pakowy; 30,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: G. Lewandowski.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1004
Kobieta wychodząca z kąpieli [Taniec brzucha], 1936 drzeworyt barwny, papier; 43,2 x 24,7 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem);
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900-1986)

1005
Zima, 1935 drzeworyt trójbarwny, papier; 18 x 13,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: BGKrasnodębskaGardowska (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Etienne PICART (1632-1721), według: Annibale CARACCI (1560-1609)

1006
Madonna z Dzieciątkiem i Janem Chrzcicielem miedzioryt, papier; 43,5 x 48 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
l. d.: Annibat Caracci pinxit
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

MOJŻESZ KISLING (1891-1953)

1007
Drzewo litografia, papier; 53 x 42,5 cm (cały arkusz);
l. d. róg: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX
estymacja: 900 - 1 200 zł

101
W kawiarni przy plaży węgiel, pastel, papier; 21,5 x 30,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

102
Ogród w Tatarowie, 1922 akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: TATARÓW 1922 (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

103
Dworek jesienią akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier;
15 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

104
Matka Boska z Dzieciątkiem akwarela, ołówek, papier; 50 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: Józef Mehoffer.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

105
W odwiedziny, 1920 gwasz, karton; 57 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZOFIA STRYJEŃSKA 1920.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

106
Głowa młodej kobiety pastel, tusz, papier brązowy; 46 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Landau (faksymile).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

108
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 52 000 - 70 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

109
Nokturn z żaglowcem, 1936 gwasz, papier; 47,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1936.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 700 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

110
Pejzaż zimowy, 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1930;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

111
Panorama Krakowa [Dachy Krakowa], 1914 akwarela, papier; 26,5 x 37,5 cm;
dedykacja okolicznościowa wraz z podpisem artysty p. d.
estymacja: 65 000 - 80 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

112
Panneau dekoracyjne do Filharmonii Narodowej w Warszawie: Musica Sacra i Musica Profana - studia kolorystyczne, 1901 olej, karton wzmocniony tekturą; wys. 35 cm, szer. górnej krawędzi: 28,5 cm, szer. dolnej krawędzi: 7 cm;
na odwrocie nalepki i napisy:
estymacja: 110 000 - 140 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

113
Bukiet kwiatów, 1916 olej, płótno dublowane; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1916 / W. de Terlikowski.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

114
Anemony olej, karton; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: ZCyanKiewicz.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

115
Anemony w wazonie, 1922 olej, płótno dublowane; 50 x 73 cm;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 9 600 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

116
Róże i filiżanka olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: a. Karpiński.
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

Jean PESKE (1870-1949)

117
Martwa natura z owocami olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: Peské.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

118
Dziewczynki na łące olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: KLibrowicz;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 6 100 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

119
Martwa natura z kwiatami i zegarem, 1923 olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, u dołu: a. Karpiński. / 1923.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Cena oferowana 34 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

120
Trojka kara, 1918 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

121
W obozie cygańskim olej, płótno, 55 x 74 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

122
Szwoleżer gwardii polskiej, 1927 olej, płótno; 77 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1927;
estymacja: 48 000 - 65 000 zł

Jerzy HULEWICZ (1886-1941)

123
Scena uliczna z września 1939 roku olej, płótno, 65 x 99,5 cm;
sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)

124
Zagroda rybacka nad zalewem olej, płótno; 60,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: H LMurowana;
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

Emil LINDEMAN (1864-1945)

125
Nad rzeką, 1910 olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.: Emil Lindeman 1910;
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Franciszek TUREK (1882-1947)

126
Podwórko na krakowskim Kazimierzu, 1931 olej, sklejka; 49 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: FrTurek / 1931;
estymacja: 5 200 - 6 800 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

127
Fiakry olej, sklejka; 47,5 x 60 cm;
na odwrocie fragment większej kompozycji przedstawiającej akt kobiety oraz odręczny napis
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

128
Pejzaż z Bretanii, ok. 1916 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

129
Pejzaż zimowy olej, płótno; 70 x 110 cm;
sygn. l. d.: JGrubiński.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

130
Wejście do pracowni olej, płótno; 79 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: LKowalski;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

131
Przy ognisku - Nieśwież, ok. 1917 olej, sklejka, 28 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: jFałat / Nieśwież.
estymacja: 85 000 - 110 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

132
Portret żony, lata 60. XX w. olej, płótno; 86,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

133
Akt w kwiatach, 1959 olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: KLIMEK;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

134
Portret młodej kobiety, 1909 olej, płótno; 100 x 100 cm
sygn. i dat. p. g.: Sich 09.
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

135
Para portretów ślubnych olej, płótno dublowane; 72 x 53,5 cm (każda z prac);
obrazy po konserwacji;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

136
Rozmowa, 1893 olej, płótno; 25,5 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. g.: M. TRĘBACZ 1893 / Monachium.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

137
Wędrowcy, 1923 olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923
estymacja: 62 000 - 82 000 zł