Auguste Henri CARLI (1868-1930)

1204
Święte Serce Jezusowe brąz patynowany, biały marmur; wys. 20,8 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

1205
Ptaszki na gałązce olszyny brąz patynowany, granit polerowany; wys. 31,8 cm;
Niemcy, Monachium?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1206
Tańczący satyr - faun; redukcja rzeźby antycznej z Pompejów brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 33,5 cm;
Włochy, odlew XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Pruskie Odlewnie Żeliwa Berlin - Gliwice - Steyn?

1207
Legionista rzymski na koniu żeliwo, odlew czerniony; granit polerowany; wys. całk. 52 cm;
Niemcy, 1 dekada XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930)

301
Kompozycja abstrakcyjna sitodruk, papier; 60,2 x 60,7 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Anuszkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Julian STAŃCZAK (1928-2017)

302
Bez tytułu, 1977 serigrafia, papier; 83,5 x 84 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: Julian Stańczak 77 (ołówkiem),
l. d.: E.a. (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

303
Z cyklu: Dynamika Miasta, Warszawa 27, 2015/2016 fotografia barwna metodą wielokrotnej ekspozycji na kliszy,
wydruk bezpośredni UV na pleksi; 70 x 100 cm
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

304
Zwycięstwo sucha igła, papier; 63 x 49 cm (odcisk płyty), 74 x 54 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: ED, technika i nr odbitki l. d.: sucha igła, 2/10
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

305
Kompozycja monotypia barwna, papier; 66,5 x 45 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Justyna KOMAR (ur. 1975)

1301
Kompozycja I z cyklu Miasto Kolorów II, 2008 fotografia barwna, wydruk atramentami pigmentowymi na papierze
z serii Studio by Ilford, satyna, 180 g; 20 x 30 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

1302
Lightning yellow, 1990-2017 fotografia kolorowa, papier fotograficzny; 47,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: MAREK PALUCH, LIGHTNING YELLOW / 2/5. 1990-2017.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

1303
Martwa natura, 1962 litografia barwna, papier; 37 x 55 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. poniżej obrazu: Hayden 62 (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 8/150
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

1304
Pejzaż litografia barwna, papier; 44 x 60,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Hayden / 1968, nr odbitki l. d.: 57/75.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Maurycy BLOND [BLUMENKRANC] (1899-1974)

1305
Martwa natura litografia barwna, papier; 34 x 42 cm;(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Blond, (ołówkiem) numer odbitki l. d.: 20 / 50 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

1306
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 59 x 78 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1307
Monotypia + monotypia, karton; 44 x 32 cm (odcisk płyty), 60 x 46,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: (AP) Henryk Płóciennik (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1308
Abstrakcja monotypia, karton; 48,5 x 32 cm (odcisk płyty), 64,2 x 45,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1309
Abstrakcja, 2009 monotypia, karton; 45 x 33 cm (odcisk płyty), 61,6 x 47,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: (AP.) Henryk Płóciennik. (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

1310
Afromost, 2005 technika graficzna własna, papier;
50 x 72 cm (odcisk płyty), 56 x 75,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

1311
Ostatni jeździec Apokalipsy, 2006 technika graficzna własna, papier; 49 x 64 cm (wymiar odbitki), 56,2 x 73 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: MSajduk 2006 (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

401
Projekt wnętrza I, 1962 akwarela, gwasz, ołówek, karton; 46,5 x 91,5 cm; sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62;
ślady po zgięciu kartonu.
estymacja: 500 - 700 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

402
Projekt wnętrza II akwarela, gwasz, ołówek, karton; 46,5 x 88 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności
estymacja: 500 - 700 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

403
Projekt wnętrza III akwarela, gwasz, ołówek, karton; 30,5 x 69 cm;
na odwrocie pieczątka: Stwierdzam, że jest to oryginalna praca / mojego męża
estymacja: 500 - 700 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

404
Projekt holu akwarela, gwasz, ołówek, karton; 47 x 81cm;
p. g. napis: PERSPEKTYWA / HALL'U Igo PIĘTRA; p. d. okrągła pieczątka SPP z napisem w otoku
estymacja: 500 - 700 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

405
Trzy projekty wnętrza opery - W1, 1962 akwarela, gwasz, ołówek, karton;
sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

406
Projekt wnętrza IV akwarela, gwasz, ołówek, karton; 41,5 x 72 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności długopisem:
estymacja: 500 - 700 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

407
Projekt klatki schodowej akwarela, gwasz, ołówek, karton; 38 x 66 cm;
na odwrocie pieczątka:
estymacja: 500 - 700 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

408
Projekt balustrady ołówek, akwarela, karton; 59 x 70 cm;
estymacja: 500 - 700 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

409
Projekt wnętrza V, 1985 akwarela, gwasz, ołówek, karton; 51 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 1985; ślady po złożeniu kartonu.
estymacja: 500 - 700 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

410
Trzy projekty wnętrza - W2, 1962 akwarela, gwasz, ołówek, karton;
p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

411
Trzy projekty wnętrza - W3, 1962 akwarela, gwasz, ołówek, karton;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

412
Dwa projekty mebli, 1962 akwarela, gwasz, ołówek, karton
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

413
Projekt wnętrza - W5, 1962 akwarela, gwasz, ołówek, karton; 40 x 88 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

414
Trzy projekty wnętrza - W4, 1962 akwarela, gwasz, ołówek, karton;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

415
Artysta w pracowni, 1943 pastel, akwarela, papier; 97,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. czerwiec 1943 (ołówkiem).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

416
Bez tytułu, 1993 pastel, papier zielony; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 93 r.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

417
Grająca akwarela, gwasz, papier; 26 x 18,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: TK;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Karol PUSTELNIK (1918-2010)

418
Scena symboliczna olej, tektura; 60,5 x 74,5 cm;
sygn. l. d.: Karol Pustelnik (ołówkiem).
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (ur. 1929)

419
Bez tytułu, 1960/61 gwasz, płyta pilśniowa; 52,5 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ireneusz Pierzg / 1960
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

420
Przechodząca przez most, 1972 olej, płótno; 41 x 33 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "PRZECHODZĄCA PRZEZ MOST" 1972 / olej 41 cm x 33 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

421
Bez tytułu, 2013 akryl, płótno; 100 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie:
L. Tarasewicz. 2013 / 100 x 100 / Acrylic on canvas.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

422
422 Obraz 1747 (Andenken von Lagow - 6), 1994 olej, płyta; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ * 1747 / 94*;
estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

423
Dwie tęcze olej, płótno, 34,5 x 52 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena sprzedaży 37 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

424
Negro Spirituals, 1988 olej, płótno; 150 x 136 cm;
estymacja: 110 000 - 140 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

425
Bez tytułu, 1999 olej, płyta pilśniowa; 120 x 150 cm; sygn. i dat. p. d.: Tobis 99;
na odwrocie, na oprawie nalepka z kolekcji oraz numer inwentaryzacyjny.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

426
Podobno biega również nocą, 2000 olej, płótno; 130 x 180 cm;
na odwrocie opis autorski: "Podobno biega również nocą" / Andrzej Tobis / olej/pł 130 x 180 / 2000.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

427
Mława, 1990 olej, płótno; 147 x 114 cm;
sygn. l. d.: 1990. / E. DWURNIK; napis p. d.: MŁAWA;
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Teresa WALLIS-JONIAK (ur. 1926)

428
Agawy, 2008 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Wallis .J. / 08;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł