Manufaktura porcelany Robert Haviland & Le Tanneur, Limoges

608
Zespół serwisowy do herbaty, z dekoracją kompozycjami kwiatowymi Francja, Limoges, manufaktura porcelany Robert Haviland & Le Tanneur
oraz stowarzyszenie Unique - Limoges, ok. 1929.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

1601
Puzderko z dekoracją złotą kratownicą z różyczkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia, oprawa mosiężna; wys.7 cm;
Nieustalona wytwórnia europejska, imitacja (fałszerstwo) Sevres, kon. XIXw.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1602
Wazon tykwowy ze stylizowaną dekoracją kwiatową Holandia, Delft - warsztat De Porceleyne Schotel ( Porcelanowy półmisek),
okres Johannesa van Duijna (1763-1774) ? - naśladownictwo z XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 600 zł

Wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy & Boch

1603
Kufel z pokrywą z oprawą cynową, z dekoracją Jesień (z serii: Cztery pory roku) kamionka jasna z dekoracją reliefową i beżowym (powierzchniowym)
matowym tłem, szkliwo solne (wewnątrz); Niemcy, 1980
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

701
Pojemnik na jajka plater cechowany, wys. 33 cm, średnica 18,7 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jakubowski i Jarra (spółka czynna 1880-1900, firma Jarry do 1939)

702
Cukiernica dwuuszna plater cechowany, wys. 13,8 cm, szer. 20 cm, głęb. 11,8 cm.
Kraków, k. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

703
Taca dwuuszna miedź srebrzona niecechowana; dł. 86 cm, szer. 54 cm.
Polska?, poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

704
Żardiniera secesyjna plater cechowany (nieczytelny znak wykonawcy?), miedź;
wys. 21 cm, szer. 54 cm, głęb. 18 cm. Niemcy?, ok. 1900.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

705
Cztery sitka do cukru pudru z ażurowymi czerpakami srebro cechowane, waga 253 g.
Paryż, 2 poł. XIX w.- 3 szt.; Strasburg, 1819-38, złotnik Schuler - 1 szt.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

706
Para solniczek z łyżeczkami Solniczki - srebro próby 2 częściowo złocone cechowane;
Łyżeczki - srebro próby 2 cechowane; Lille, 1798-1809.
estymacja: 500 - 6 500 zł

707
Kubek srebro wewnątrz złocone cechowane, waga 181 g.
Paryż, 1781
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

708
Karafka na okrągłej podstawce szkło, srebro na karafce próby 84 cechowane, srebro na talerzu niecechowane próby 800;
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Mendel Rozenblat (czynny 1904-1936?)

709
Zestaw sztućców srebro próby 84 i 3 cechowane, stal; waga 4529 g. (bez noży do przystawek i drugiego dania).
Warszawa, ok. 1920
estymacja: 20 000 - 27 000 zł

Leon Lapar (1818-1897)

710
Kafetiera srebro próby 1 (950) cechowane, waga 441 g.
Paryż, 4 ćw
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Firma Odiot (okres sukcesji Boulengera, lata 1906-1956)

712
Półmisek głęboki srebro próby 1 (950) cechowane, waga 1082 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Eugen Marcus, jubiler i sprzedawca (czynny 1880-1900)

713
Serwis do kawy i herbaty na tacy srebro próby 800 cechowane, waga 4152 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

714
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 częściowo złocone cechowane, waga 601 g.
Warszawa, 1893
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Mojżesz (Moszek) Charłap (czynny od ok. 1880-ok.1914)

715
Balsaminka wieżyczkowa srebro próby 84 cechowane, waga 146 g.
Warszawa, 1887
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Neresheimer & Co (zał. 1890)

716
Figurka Madonny z Dzieciątkiem srebro próby 900 częściowo złocone cechowane, kość słoniowa;
wys. 57 cm; waga 4242 g. Niemcy, Hanau, XIX w.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

1701
Cukiernica dwuuszna plater; wys. 11 cm, szer. 16 cm, głęb. 10 cm
Belgia?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1702
Para lichtarzy srebro próby 3 , waga 433 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Johann Vaugoin (czynny 1894-1914)

1703
Para solniczek srebro próby 3 cechowane; waga 85 g
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Gebrüder Petersfeld

1704
Paterka w typie barokowym Srebro próby 800; wys. 4,1 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 11,3 cm
Berlin, k. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1705
Para solniczek z łyżeczkami srebro złocone próby 835; łyżeczki (niecechowane)- dł. 7,5 cm; waga 62 g.
Belgia, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1706
Papierośnica męska srebro próby 2 częściowo złocone, złoto; waga 133 g.
Wiedeń, ok. 1922
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Teodor Werner i Ska (kontynuator firmy K.Malcza, firma czynna 1828-1939)

1707
Łyżka wazowa srebro próby 84; waga 264 g.
Warszawa 1899-1908
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Julia Nast (firma czynna od lat 20. XIX w. do ok. 1890)

1708
Łyżka wazowa srebro próby 12; dł. 40 cm, waga 252 g
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1709
Łyżka wazowa srebro próby 12; dł. 36 cm; waga 261 g
Warszawa, lata 40. XIX w. (przed 1851)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Karol Malcz (czynny 1828-1865; firma do 1939)

1710
Sitko do herbaty srebro próby 12 cechowane częściowo złocone; dł. 19,5 cm; waga 50 g.
Warszawa, lata 30. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1711
Sitko do herbaty srebro próby 12 cechowane częściowo złocone; dł. 20 cm; waga 44 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Friedrich Wilhelm Freydenfeld (czynny 1808-20)

1712
Mlecznik srebro próby 12, częściowo złocone; waga 260 g.
Jełgawa (Mitawa), ok. 1815
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Dionisio Garcia

1713
Para walczących kogutów - dekoracja stołu srebro próby 915 częściowo złocone; waga 689 g (jeden kogut dociążony);
Madryt, lata 30.-40. XX w. (po 1934)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

1714
Komplet sztućców do ryb na 6 osób i środka stołu srebro próby 3, mosiądz;
Warszawa, 1931-39
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Flamant & Fils

1715
Cukiernica ażurowa srebro próby 1, szkło kobaltowe; waga 300 g.
Paryż, 1880-91
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1716
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 3; waga 307 g.
Kraków, 1921-31
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1717
Cukiernica żeberkowana srebro próby 12 (tylko próba); waga 322 g.
Niemcy, po poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1718
Cukiernica zwieńczona figurką koziołka srebro próby 3 cechowane, waga 389 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł

801
Brosza z koralem w formie ręcznie wykonanej róży
z rzeźbionego koralu, z motywem liści, złoto pr.0.583, masa całkowita 10.140g.
Wyrób powstał w latach 1950 - 1960.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

802
Kolczyki z koralami 72 szt okrągłych korali naturalnych, złoto pr.0.583, masa całkowita 12.270g.
lata 1780-1850, Austro-Węgry
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

803
Zawieszka z rubinem rubin naturalny + 6 szt brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 11.880 g.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

804
Pierścionek art-deco rubin - bagieta oraz 6 szt diamentów + 10 szt diamentów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.000g.
okres międzywojenny XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

805
Pierścionek z szafirem owalny szafir naturalny + 18 szt rautów diamentowych;
złoto białe i żółte pr. 0.750, masa całkowita 5.080 g.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

806
Brosza - szpila art-deco diament w starym szlifie brylantowym oraz 2 szt rautów diamentowych,
+ 14 szt szafirów naturalnych, złoto pr. 0.750, cecha probiercza - Francja.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

807
Bransoletka złota 47 szt rautów diamentowych oraz okrągły szafir naturalny;
cecha probiercza - Francja, masa całkowita 23.950 g
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

808
Zawieszka z diamentami 30 szt rautów diamentowych oraz diament formy okrągłej i 4 szt szmaragdów,
złoto białe i żółte pr. 0.585, masa całkowita 3.590 g.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

809
Pierścionek ze szmaragdem prostokątny szmaragd oraz 20 szt diamentów;
złoto pr. 0.583, masa całkowita 3.250 g.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

810
Pierścionek złoty art-deco 30 szt brylantów oraz w centrum brylant o masie 0.10 ct;
złoto białe i żółte pr. 0.583, masa całkowita 5.300 g.
okres międzywojenny XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

811
Broszka - wisior 25 szt rautów diamentowych, 2 szt rubinów naturalnych,
2 szt pereł słodkowodnych, cecha probiercza - Francja,
masa całkowita 4.500 g
estymacja: 3 000 - 3 800 zł