Jan BUŁHAK (1876-1950)

101
Zestaw fotografii, l. 20. XX w. 7 fotografii czarno-białych (z różnych tek Jana Bułhaka), brom, papier, tektura
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

102
Zamek królewski w Warszawie, l .20. XX w fotografia czarno-biała, brom, papier, tektura, 11 x 16 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza. 850 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

103
Akt, 1963 fotografia czarno-biała, brom, papier, ok. 14,5 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

104
Projekt okładki czasopisma "Sztuka Polsk chromolitografia barwna, papier, 38,5 x 28,8 cm; sygn. l. d.: JÓZEF MEHOFFER / 1903 (na kamieniu)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Mojżesz KISLING (1891 - 1953)

105
Twarz kobiety akwaforta, papier, 19 x 16 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Kisling;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Józef RAPACKI (1871 - 1929)

106
Autoportret litografia, papier, 51,5 x 41,5 cm; sygn. p. d.: Józef Rapacki (ołówkiem),
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOUDAINE (1745-1830)

107
Powołanie Przemysława na króla Czech akwaforta, papier, 42 x 29,7 cm; sygn. na płycie l. d.: Norblin fecit 1777 a Wolssin en Lihituanie
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Francesco BARTOLOZZI, Thomas MORRIS

108
Polowanie na lisa wg Sawrey Gilpina i George'a Barreta; miedzioryt, akwaforta, 47 x 55 cm;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

109
Tańce polskie - 11 wielobarwnych rotograwiur, słowo wstępne Artur Schroeder plansze poprzedzone zapisem nutowym
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

110
Sześć kompozycji historycznych piórko, tusz, papier, 29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy); sygn.: majaberezowska
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

111
Macierzyństwo piórko, tusz, papier, 23,5 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Landau (faksymile)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891 - 1971)

112
Chłopiec z psem piórko, tusz, papier, 29,3 x 35,5 cm (w świetle oprawy) nalepka p. d.: JAN HRYNKOWSKI
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906 - 2009)

113
Widok na kościół Mariacki w Krakowie od strony Małego Rynku; piórko, tusz brązowy na podrysowaniu ołówkiem, papier, 30 x 18,5 cm;
Cena wywoławcza. 950 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)

114
Dziewczyna z psem piórko, tusz, papier, 36 x 26 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

115
Szkice twarzy ołówek, papier, 33,5 x 24 cm; sygn. dwukrotnie: Chaim;
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

116
Autoportret, ok. 1907 ołówek, papier, 17,5 x 10,8 cm; sygn. l. g.: VH
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)

117
Autoportret ołówek, papier, 61 x 45 cm; sygn. l. d.: S.Ż
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Otto AXER (1906 - 1983)

118
Główka dziecka kredka, papier, 39 x 26 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: OTTO / AXER (pieczęć)
Cena wywoławcza. 900 zł

Stanislaw WITKIEWICZ (1851-1915)

119
Pochód wygnańców 1863 r. na Sybir ołówek, papier, 23 x 37 cm; u góry napis ołówkiem: Pochód wygnańców 1863 na Sybir
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

120
Szkice postaci starców ołówek, papier, 38,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy); na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

201
Sanie wjeżdżające do wsi akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 16,5 x 32,5 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

202
Po pracy akwarela, papier, 12,5 x 18 cm; na odwrocie nr inwentarzowy: St. Cz. / inw. 413;
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921 - 1974)

203
Pejzaż wiejski akwarela, papier, 68,5 x 98 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892 - 1965)

204
Pejzaż zimowy z chatami gwasz, akwarela, tektura, 47,5 x 78,5 cm; sygn. l. d.: Rafał Malczewski 1921
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

205
Rozmowa kobiet akwarela, piórko, tusz, papier, 24,6 x 35,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830 - 1902)

206
Potyczka ołówek, tusz, akwarela, papier, 28,5 x 54 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: F.S
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Marian MOKWA (1889 - 1987)

207
Las jesienią akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 45,5 x 55,5 cm; sygn. p. d.: Mokwa
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852 - 1923)

208
Portret kobiety - Maria Konopnicka ? akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 42,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Julian FAŁAT (1853 - 1929)

209
Zima w Bystrej akwarela, gwasz, tektura, 35 x 72,5 cm; sygn. p. d.: JFałat / Bystra
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (WITKACY)

210
Portret młodej kobiety, 1934 pastel, papier brązowy, 60 x,5 x 45 cm; sygn. p. d.: Witkacy (T.E) / 1934 XII / NP N + herb
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Zygmunt MENKES (1896 - 1986)

211
Projekt dekoracji w stylu ludowym, 1914 akwarela, papier, 54 x 132 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Zygmunt MENKES (1896 - 1986)

212
Projekt rozety w stylu ludowym, 1914 akwarela, papier, 84 x 93 cm; opis. p. d.: PROJEKT ROZETY/ W STYLU LUDOWYM
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

213
Procesja pastel, gwasz, tektura, 48 x 68 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

214
Wesele krakowskie olej, płótno, 36,5 x 57 cm; sygn. p. d.: A. Setkowicz 917
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

215
Wyjazd saniami akwarela, papier,15 x 30,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

216
Niech żyje Cesarz i jego styl akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, piórko, tusz, papier, 36,4 x 25,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

217
Scena w rynku olej, płótno, 36,5 x 55 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz 917.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

218
Ułan pojący rannego żołnierza olej, tektura, 31 x 23,5 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz 915.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Juliusz KOSSAK (1824 - 1899)

219
Zima akwarela, papier, 22 x 56 cm; sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1888
Cena wywoławcza. 68 000 zł

Iwan TRUSZ (1869 - 1940)

220
Zachód słońca nad zatoką olej, tektura, 22 x 27,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Iw. Trusz
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)

221
Pejzaż jesienny olej, tektura, 31 x 40,5 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860 - 1907)

222
Jesień olej, sklejka, 24 x 32,5 cm; na odwrocie pieczęć
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

223
Procesja olej, tektura, 47 x 66,5 cm; sygn. p. d.: E.Erb
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

224
Przekupki z jarzynami olej, sklejka, 26 x 36 cm; sygn. p.d.: EErb
Cena wywoławcza. 14 000 zł

225
Odyseusz w kirkejskiej siedzibie olej, tektura, 26 x 39 cm; sygn. l. g.: Praga 1916 / Vlastimil Hofmann
Cena wywoławcza. 39 000 zł

226
Zamyślona olej, tektura, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 28 500 zł

Malarz nieokreślony

227
Portret starego mężczyzny z laską olej, tektura, 68 x 49,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

228
Autoportret, 1915 olej, płyta, 46 x 32 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń
Cena wywoławcza. 65 000 zł