Jan BUŁHAK (1876-1950)

1
Trzpiotka fotografia czarno-biała, brom, papier; 17 x 22,5 cm;
sygn l. d.: J. BUŁHAK (sucha pieczęć);
Cena wywoławcza 900 zł

John CARY (c. 1754 - 1835)

2
Porozbiorowa Mapa Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego miedzioryt kolorowany, papier;
48,5 x 55,6 cm (odcisk płyty),
Londyn, 1799
Cena wywoławcza 2 600 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

3
Stanisław Witkiewicz Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie
rozszerzone]; nakład Gebethnera i Wolffa.
Cena wywoławcza 1 700 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Dore Gallery by Edmund OLLIER.

4
London [1890] - Cassell & Company Limited. 33 x 25 cm; oprawa: półskórek (z epoki),
grzbiet sześciopolowy, tłoczony i złocony
Cena wywoławcza 1 900 zł

5
MALARSTWO POLSKIE w odbitkach barwnych (48 odbitek - 48 tekstów). Warszawa [1908]
- Salon Kulikowskiego - Gebethner i Wolff.
Cena wywoławcza 1 200 zł

6
KSIĘGA JAZDY POLSKIEJ Red. Bolesław Wieniawa-Długoszowski,
oprac. graficzne Stanisław HAYKOWSKI;
Warszawa MCMXXXVIII [1938]
Cena wywoławcza 1 400 zł

KOSSAK Wojciech (1856-1942)

7
Wspomnienia Z 92 illustracjami w tekście oraz 8 kolorowemi
na osobnych tablicach,
Kraków 1913 - Gebethner i Spółka.
Cena wywoławcza 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

NORBLIN Jan Piotr (1745-1830)

8
Napisał Zygmunt Batowski. Z 148 ilustracyami. Lwów [1911] - Wydawnictwo Towarzystwa Nauczycieli
Szkół Wyższych we Lwowie. Nauka i Sztuka.
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

9
CZY WIESZ kto to jest? Pod ogólną redakcją Stanisława Łozy.
Warszawa 1938 - Wydawnictwo Głównej
Księgarni Wojskowej.
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

GROTTGER ARTUR

10
Warszawa II Nieznany cykl Artura Grottgera Warszawa II.
Lwów - Warszawa 1926 - Książnica „Atlas”.
Cena wywoławcza 700 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

11
Śmierć Przemysława drzeworyt, papier; 32 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: JM
oraz l. d.: J. Holewiński.
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Władysław WALKIEWICZ (1833-1900)

12
Tadeusz Kościuszko Tytus MALSZEWSKI (1827-1898) - według
chromolitografia, papier;
43,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 000 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

13
Bazylissa komplet 2 sztuki, 1909 linoryt barwny, karton,
ok. 21 x 16 cm (w świetle oprawy),
sygn. śr. d.: J.B
Cena wywoławcza 900 zł
Cena oferowana 800 zł

Ludwik KURELLA (1834-1902)

14
Familia cygańska drzeworyt, papier, 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lud. Kurella,
Cena wywoławcza 800 zł
Cena oferowana 700 zł

Hipolit LIPIŃSKI (1846-1884)

15
Kościół św. Katarzyny w Krakowie litografia, papier, 25 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: H. Lipiński.
Cena wywoławcza 800 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

16
Para projektów okładek do: Oskar Wilde, „Dyalogi o sztuce”,
Zofia Casanova, „Więcej niż miłość”
Cena wywoławcza 900 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

17
Lwów - widok na kościół ołówek, papier naklejony na tekturę;
22,4 x 15,6 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 400 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

18
Akt stojącej kobiety, ok. 1960 ołówek, papier;
47 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żu (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

19
Postać siedzącej kobiety przed domem, 1918 tusz lawowany, papier;
32,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: 8 październik 1918 (ołówkiem);
Cena wywoławcza 5 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

20
Autoportret w górnym oświetleniu niebieska kredka, papier;
15,5 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena oferowana 1 400 zł

JAN BUKOWSKI (1873-1943)

1001
Projekt okładki do sztuki Adolfa Nowaczyńskiego „Cyganeria warszawska” litografia [1912], papier, 24 x 17 cm,
sygn. śr. d.: "J.Bukowski".
Cena wywoławcza 900 zł

1002
POLSKA na morzu Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.
32 x25 cm, oprawa wydawnicza wykonana
przez Bolesława Zjawińskiego:
Cena wywoławcza 800 zł
Cena oferowana 700 zł

1003
Ubiory paryżanek - zbiór 4 prac, ok. 1800 miedzioryt podkolorowany akwarelą, papier;
18 x 11 cm (w świetle oprawy, każda z prac);
Cena wywoławcza 900 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

1004
Para pejzaży 1.ołówek, papier; 29 x 42 cm;
sygn. l. d.: Eugeniusz Eibisch
2. ołówek, papier; 29 x 41 cm;
Cena wywoławcza 2 200 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953) - według

1005
Ewa litografia barwna, papier; 45 x 37 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: Kisling;
Cena wywoławcza 1 700 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Aleksander LESSER, Henryk ASCHENBERGER

1006
Zestaw 3 litografii - Królowie Polski Władysław IV, August III, Stanisław
August Poniatowski - owalne portrety
litografia, papier; ok. 15 x 11 cm;
Cena wywoławcza 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1007
Kościółek w Rudawie - od strony bramy kredki, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1008
Droga w lesie, ok. 1908 kredki, papier,
15 x 19 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 600 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

1009
Józef Piłsudski na Syberji - teka z 12 planszami offset wg litografii barwnych, papier; 33 x 24 cm (wymiary jednej pracy);
Cena wywoławcza 900 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Krynica - widok na kościół akwarela, papier; 18 x 12 cm;
napis autorski u dołu:
KOSIOŁKRYNICAZ (częściowo ołówkiem);
Cena wywoławcza 2 700 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

102
Podróż marzeń piórko, tusz, papier jasnobrązowy;
38 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

103
Para prac ujętych w wspólną oprawę Gdańsk - Żaglowce w porcie;
Żuraw nad Motławą
piórko, tusz, podmalowane akwarelą, papier
Cena wywoławcza 2 700 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

104
Bitwa morska tusz, akwarela, papier;
41 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza 2 800 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

105
Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944
akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Mihaly VON ZICHY (1827-1906)

106
sygn. i dat. z lewej strony
wzdłuż krawędzi: Zichy 88.
Cena wywoławcza 6 500 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

107
Procesja gwasz, olej, tektura; 26,2 x 34,7 cm;
sygn. p. d.: Krcha / Horpin.
Cena wywoławcza 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

108
Pejzaż z rzeką Horyń, 1938 akwarela, gwasz, papier;
36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

109
Przy fontannie, 1916 akwarela, papier; 28,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 5 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

110
W wiosennym słońcu - Dziewczyna góralska siedząca przed chatą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,8 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 900 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Hiacynt ALCHIMOWICZ (1841-po 1897)

111
Pejzaż z kaskadą wodną akwarela, papier, 23,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: H Alchimowicz
Cena wywoławcza 2 200 zł

112
Pielgrzymka w Kalwarii Zebrzydowskiej - Most na Cedronie, 1913 ołówek, akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 4 000 zł

Karol ROGALSKI (1878 -?)

114
Akt, 1913 gwasz, tektura; 54 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Rogalski / 1913
Cena wywoławcza 1 500 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

115
Śpiące dziecko, ok. 1930 pastel, papier żeberkowy jasnozielony;
61 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: M.Szczerbiński
Cena wywoławcza 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

116
Maki, 1899 gwasz, olej, tektura;
50 x 39 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fr. Żmurko 1899
Cena wywoławcza 15 000 zł
Cena sprzedaży 15 500 zł

Rudolf PRIEBE (1889-1956)

117
Pejzaż z łodziami rybackimi i wiatrakiem olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Priebe
Cena wywoławcza 2 300 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Jan M. KASPROWICZ (1906-1986)

118
Wzburzone morze olej, płótno, 60,5 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
Cena wywoławcza 5 700 zł
Cena oferowana 4 900 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

119
Nadmorskie skały, 1908 olej, deska; 17 x 28 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: Anno 908 / F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza 3 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

120
Wenecja olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. g.: [... ?] G. Mendoly
Cena wywoławcza 7 500 zł