1
Gerard Philipe w sztuce “Ruy Blas” Victora Hugo, 1954 fotografia czarno-biała, brom, papier; 14 x 9 cm;
na awersie fotografii autograf artysty.
Cena wywoławcza 500 zł

2
Portret zbiorowy pracowników i uczniów Szkoły Handlowej Zgromadzenia Kupców m. st. Warszawy
1930/1940; 1940
fotografia pamiątkowa; brom, papier, 27,5 x 38 cm;
Cena wywoławcza 1 700 zł

3
Słownik terminologiczny sztuk pięknych Wydawnictwo Naukowe PWN,
Warszawa 1996 (wydanie nowe);
480 stron; oprawa: skóra; 25 x 18 x 3,5 cm.
Cena wywoławcza 400 zł

Leon CHROŚCICKI

4
Porcelana - znaki wytwórni europejskich wydanie II uzupełnione i poprawione;
Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1991;
512 stron; oprawa: skóra; 24 x 18 x 3,5 cm.
Cena wywoławcza 500 zł
Cena sprzedaży 500 zł

Ryszard BOBROW

5
Srebra warszawskie XVIII i 1. połowy XIX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie,
Warszawa 1991;
168 stron; oprawa: skóra; 22 z 24 x 2 cm.
Cena wywoławcza 500 zł

Krzysztof Teodor TOEPLITZ (wstęp)

6
Maja Berezowska. Rysunki i akwarele Wydawnictwo "Polonia", Warszawa 1958
87 stron; oprawa: skóra; 22,5 x 24 x 1,5 cm.
Cena wywoławcza 400 zł

Artur GROTTGER

7
Cykle I-IV: Warszawa - Polonia - Lituania - Wojna Lwow [1911].
Księgarnia H. Altenberga.
Cena wywoławcza 900 zł

Jan STYKA

8
Wrogom na znak. Ze skarg Jeremiego. Teka 6 heliograwiur J. Styki ilustrujących
6 wierszy Kornela Ujejskiego pt. "Skargi Jeremiego"
z 1847 r. Kraków [1910].
Cena wywoławcza 900 zł

Zofia STRYJEŃSKA

9
Tańce Polskie. 11 wielobarwnych rotograwiur Kraków 1929;
druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.
Teka: 40 x 31 cm;
Cena wywoławcza 3 900 zł

Katsushika HOKUSAI (1760-1849)

10
Bestia drzeworyt (czarno-biały), bibuła; 28 x 18 cm;
u dołu opis
Cena wywoławcza 3 500 zł

Artysta nieokreślony japoński, XIX w.

11
Jelenie drzeworyt barwny, papier; 47,5 x 27,5 cm;
l. d.: opis
Cena wywoławcza 1 500 zł

12
Kwitnąca gałązka drzeworyt barwny, papier; 36,5 x 24 cm;
opisany w obrębie kompozycji i na bordiurze
Cena wywoławcza 1 000 zł

Gerard SCOTIN (1642-1715)

13
Stroje perskie - Perska Kobieta i Pers Jean-Baptiste VANMOUR (1671-1737) - według
miedzioryt ręcznie kolorowany akwarelą, papier;
Cena wywoławcza 1 600 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

14
Rynek Starego Miasta w Warszawie własna technika graficzna, papier;
16,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Leon WYCZóŁKOWSKI (1852-1936)

15
Kaplica Zygmuntowska na Wawelu litografia, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na płycie: LWyczół
Cena wywoławcza 1 300 zł

Pierre BONNARD (1867-1947)

16
Dwie damy na ulicy akwaforta, sucha igła, papier;
17,5 x 12 cm (odcisk płyty)
sygn. w obrębie kompozycji u dołu: P.B.
Cena wywoławcza 14 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

17
Wędrowiec miękki werniks, papier;
16,5 x 11,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).
Cena wywoławcza 1 200 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

18
Łodzie rybackie, 1982 piórko, tusz, papier; 21,5 x 36 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz 82
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

19
Wiejska chata piórko, tusz, papier;
10,4 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 700 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

20
Un ami peintre [Przyjaciel malarz], 1902 ołówek, czarna kredka, papier,
21,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
datowane przez artystę p. d.: 13/ X 02
Cena wywoławcza 3 600 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

21
Comediens en costumes de Mousquetaires [Aktorzy w kostiumach muszkieterów], 1902 ołówek, czarna kredka, papier; 21,5 x 17 cm;
datowane przez artystę
w obrębie kompozycji: 14/ X 02
Cena wywoławcza 3 600 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

22
Atelier Gerome aux Beaux-Arts [Pracownia J.-L. Gerome’a w paryskiej akademii], 1902 ołówek, czarna kredka, papier, 21,5 x 17 cm;
l. d.: faksymile artysty: Eug Zak.
Cena wywoławcza 3 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

23
Profil mężczyzny z wąsami, 1955 piórko, tusz, papier; 23 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. monogram wiązany: 12 XI WH 55
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

24
Widok na kościół Santa Maria della Salute w Wenecji, ok. 1907 r. ołówek, papier;
15,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

25
Kościół ołówek, papier; 20,7 x 14,5 cm (wymiar arkusza);
poniżej opis autorski: KOSYBOR-WIEŚ ROSYTASEŁO
Cena wywoławcza 1 500 zł

Władysław MAŚLAKIEWICZ (? -1922)

26
Projekt okładki czasopisma „Świat” ołówek, tusz lawowany, papier;
34 x 26 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 700 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

27
Portret dziewczynki, ok. 1920 węgiel, kredka, tektura brązowa;
59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kidoń
Cena wywoławcza 1 500 zł

Maria PILECKA-MAZARAKI(1898-1965)przypisywana

28
Dziewczyna z koszem, ok. 1920 węgiel, papier;
69 x 90 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)

101
Kościół - projekt architektoniczny ołówek, akwarela, papier;
25 x 35 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 800 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

102
Dom w Krynicy akwarela, papier; 20 x 14 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis autorski: KRENICAWIEŚSEŁO (...)
Cena wywoławcza 2 500 zł

Henryk GRUNWALD (1904-1958)

103
Kamień i roślina, 1957 ołówek, tusz, akwarela, papier;
44,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

104
Martwa natura z kwiatami, lata 70. XX w. ołówek, akwarela, papier; 40,5 x 57,5 cm
Cena wywoławcza 2 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

105
Flirt, 1968 piórko, tusz, akwarela, papier;
21 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 68, poniżej opis: Panu Witkowi
Cena wywoławcza 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

106
Rowerzyści, 1956 piórko, tusz, akwarela, papier;
sygn. p. d.: maja 56 (pod passe-partout)
Cena wywoławcza 2 200 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

107
Indyki akwarela, papier; 38,8 x 64 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Augustynowicz
Cena wywoławcza 5 000 zł

Stanisław Eliasz RADZIKOWSKI (1869-1935)

108
Tatry z górą Gerlach w tle, 1912 akwarela, papier; 35,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SER / 1912
Cena wywoławcza 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

109
Zachód słońca nad zatoką pastel, papier; 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 2 900 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

110
Z balkonu St. Tropez, ok. 1928 akwarela, papier; 27 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teod. Grott / St. Tropez
Cena wywoławcza 8 300 zł

111
Na plaży - Nicea, 1925 akwarela, papier; 36,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 4 000 zł

Leonid Osipovic PASTERNAK (1862-1945)

112
W zagrodzie akwarela, papier; 30,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: O Pasternak
Cena wywoławcza 12 000 zł

Jan PERDZYŃSKI (1869-1902)

113
Powrót z polowania akwarela, gwasz, papier;
35,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Perdzyński
Cena wywoławcza 7 600 zł

Juliusz HOLZMULLER (1876-1932)

114
Koń ołówek, akwarela, gwasz, tektura;
28 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 800 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

115
Odpoczynek, ok. 1850 ołówek, akwarela, papier;
19 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Juliusz Kossak
Cena wywoławcza 15 000 zł

Hiacynt ALCHIMOWICZ (1841- po 1897)

116
Kobieta cerująca akwarela, papier; 39 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Alchimowicz
Cena wywoławcza 2 800 zł

117
Kobieta robiąca na drutach akwarela, papier; 39 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Alchimowicz
Cena wywoławcza 2 800 zł

Stanisław KONARZEWSKI (1914-1999)

118
Góralskie tańce gwasz, papier; 28 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. KONARZ-KONARZEWSKI
Cena wywoławcza 2 000 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

119
Portret dziewczyny w ludowym stroju, 1924 pastel, papier; 61 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Alfred Terlecki / Zakopane 1924
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

120
Góral z kobzą pastel, papier; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: St. Górski
Cena wywoławcza 3 200 zł