Bruno LILJEFORS (1860-1939)

169
Zasadzka, 1890 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: Bruno Liljefors/ 90
Cena wywoławcza. 90 000 zł
Cena oferowana 85 000 zł

Antonisz Aert VAN ANTUM (1579-1620)

170
Statki na wzburzonym morzu olej, deska parkietowana;
44,5 x 99 cm;
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Malarz nieokreślony polski, XIX/XX w.

171
Bohdan Chmielnicki, ok. 1910 olej, płótno;
75 x 55,5 cm
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony polski, XIX w.

172
Jan III Sobieski pod Wiedniem, ok. 1870 olej, płótno;
44,5 x 36,5 cm
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Adolf PICHLER (1835-1905)

173
Portret dziecka, 1873 olej, płótno; 52 x 39,5 cm (wymiar owalu);
sygn. monogramem z lewej strony: AP
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.?

174
Jeździec na białym koniu olej, płótno; 100 x 135 cm;
Na odwrocie opis - nieczytelny.
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Adolf Ulrik WERTMUANLLER (1751-1811)

175
Bachanalia - para obrazów, 1787 Bachant - olej, płótno dublowane, 33 x 41 cm;
Bachantka - olej, płótno dublowane; 33 x 40 cm;
Cena wywoławcza. 190 000 zł

Malarz nieokreślony flamandzki, XVII/XVIII w.

176
Głowa mężczyzny olej, płótno dublowane;
42 x 31 cm
Cena wywoławcza. 9 600 zł

Malarz nieokreślony-Rembrandtysta, XVIII/XIXw

177
Mężczyzna w zawoju na głowie olej, płótno;
23,5 x 18,5 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

178
Polowanie na dzika Peter Paul RUBENS (1577-1640) - według
olej, płótno dublowane; 104 x 91 cm.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony polski?, cechowy

179
Archanioł Michał płótno naklejone na deskę parkietowaną;
60,5 x 46 cm;
ok. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

201
Handlarz gęsi brąz, kwadratowa kamienna podstawa;
ozn. z tyłu: Forkins ? ; wys. 16 cm;
Europa Zachodnia?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Antonio CANOVA (1757-1822) - według

202
Popiersie Napoleona brąz, odlew patynowany, bazalt;
wys. 25,3 cm, szer. 15 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

203
Popiersie kobiety mosiądz, wys. 28 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Bernard Wacław SZCZEBLEWSKI (1888-1965)

204
Gwiżdżący chłopiec okrętowy brąz, odlew patynowany i polichromowany;
wys. 41,5 cm, szer. 14,5 cm;
Francja, k. XIX w.; powtórzenie odlewu k. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

205
Wojownik brąz patynowany; wys. 31,5 cm;
Warszawa, firma Bracia Łopieńscy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Ludwig O.E. MANZEL (1858-1936)

206
Zamyślona brąz patynowany; wys. 29 cm; ozn. z tyłu podstawy:
L. Manzel
Niemcy, XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Antoine Louis BARYE (1796-1875)

207
Jeleń brąz patynowany; wys.: 20 cm
sygn. na podstawie: BARYE 1838;
odlew późniejszy koniec XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

208
Jeźdźcy wschodni żeliwo; elementy miedziane; wys. 51,5 cm;
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Henryk KOSSOWSKI (1855-1921)

209
La Recompense kompozycja metali, wys. 87 cm.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

210
Płaskorzeźba z puttami drewno; 22,5 x 47,5 cm;
Europa Zachodnia - Francja?, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

211
Głowa aniołka drewno; wys. 27 cm, szer. 20 cm;
Małopolska?, 2 poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

212
Madonna z Dzieciątkiem drewno, polichromowane, lakierowane;
drążona od tyłu, wys. 78 cm;
Małopolska?, 2 poł. XV w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

213
Postać świętego drewno polichromowane i lakierowane;
wys. 59 cm, wym. podstawy: 16 x 16,8 cm;
Śląsk?, ok. poł. XVIII w. ?
Cena wywoławcza. 8 000 zł

214
Postać anioła z lichtarzem drewno polichromowane i lakierowane;
wys. 52 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

215
Postać świętej ? - Postać Anioła ? drewno polichromowane (śladowe ilości) i lakierowane;
wys. 70 cm, szer. 30 cm; XVII w. ?
Cena wywoławcza. 5 000 zł

216
Para aniołów drewno lipowe, polichromowane
i fragmentarycznie złocone (polichromia wtórna),
Śląsk (Małopolska ?), ok. 1700-30.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX/XX w.

217
Kobieta zakładająca biżuterię marmur; wys. 24 cm (ślady naprawy lewej dłoni);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Zdzisław BELINA (ur. 1925)

218
Para kobiecych głów terakota przymocowana do metalowych płyt;
sygn. na głowach, z tyłu monogramem
wiązanym: ZB 12 D;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Oskar GLADENBECK (1850-1921)

219
Popiersie kobiety - w typie secesyjnym glinka ceramiczna malowana, wys. 38 cm;
Niemcy, Berlin, odlewnia Carla Gustawa
Hermanna Gladenbecka, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Andrzej WIERNICKI (ur. 1931)

301
Kasia Sobczyk (Kazimiera Sawicka) z zespołem Czerwono-Czarni fotografia czarno-biała, brom, papier;
18,3 x 23,8 cm i 24 x 18,1 cm.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Marek HOLZMAN (1919-1982)

302
Filharmonia Narodowa w Warszawie - Witold Małcużyński oraz Witold Rowicki fotografia czarno-biala, brom,
papier; 23 x 18 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Jerzy TROSZCZYNSKI (1932-1977)

303
Zestaw 3 fotografii z planu filmowego „ Nikt nie woła” fotografia czarno-biała, brom,
papier; 18 x 13 cm,
Cena wywoławcza. 750 zł

304
Zestaw 11 fotografii portretowych m.in.: - K. Jędrusik, E. Czyżewska - scena z filmu: „Dom bez okien”
(reż.: Stanisław Jędryka, 1962), A. Janowska, B. Tyszkiewicz, E. Krzyżewska, L. Winni
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Władysław ROMANOWSKI

305
Zestaw 8 fotografii - dokumentacja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, 1962 6 fotografii portretowych artystów zagranicznych m.in. laureatki: Jeanne Yovanna oraz dwie fotografie zbiorowe z m.in. Heleną Majdaniec
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Andrzej WIERNICKI (ur. 1931)

306
Otwarcie festiwali w Opolu 1965 fotografia czarno-biała, brom,
papier; 24 x 18,3 cm
Cena wywoławcza. 800 zł

Andrzej WIERNICKI (ur. 1931)

307
Zespół „The Lords” fotografia czarno-biała, brom,
papier; 17 x 24 cm.
Cena wywoławcza. 850 zł

Andrzej WIERNICKI (ur.1931)

308
Alina Janowska fotografia czarno-biała, brom,
papier; 24 x 18,2 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Andrzej MOSKWIAK

309
Ewa Demarczyk, 1964 fotografia czarno-biała, brom,
papier; 22,5 x 16,5 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Andrzej WIERNICKI (ur.1931)

310
Karin Stanek fotografia czarno-biała, brom,
papier; 24 x 18,3 cm.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Tadeusz PóŹNIAK

311
Helena Majdaniec fotografia czarno-biała, brom,
papier; 23 x 17,8 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

312
Ryba drzeworyt, papier; 8,2 x 16,2 cm (wymiar odbitki),
22 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 700 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

313
Pejzaż z Chin drzeworyt, papier; 9,3 x 19,3 cm (wymiar odbitki),
21,6 x 30,4 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 700 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

314
Pejzaż, 1977 serigrafia, papier; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat, l. d.: Jan Tarasin 77
Cena wywoławcza. 800 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (ur. 1928)

315
Wizja Zatoki Manhattanu litografia barwna, papier;
49,5 x 71 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)

316
Wilczur sucha igła, papier; 17,8 x 13,7 cm (wymiar kompozycji)
sygn. pod kompozycją ołówkiem: S. Szukalski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Krzysztof SKóRCZEWSKI (ur. 1947)

317
Paź Królowej miedzioryt, papier;
8 x 15,5 cm (kompozycja w formie trójkąta);
Cena wywoławcza. 500 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

318
Droga do Arles inkografia, papier; 28,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (w kompozycji): olbiński
Cena wywoławcza. 1 200 zł