Jan WOJNARSKI (1879-1973)
Nr katalogowy1
Polska - zbiór fotografii, 204 szt.
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny;
format zbliżony do 18 x 13 cm.
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Nr katalogowy3
Z Bożej Łaski
drzeworyt, papier; 30,5 x 25,5 cm (wymiar kompozycji);
u dołu drukowany napis l. d.: Oryg. drzeworyt,
Wł. Skoczylas
Wł. Skoczylas
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Nr katalogowy5
Widok z Wawelu na Kopiec Kościuszki
akwaforta, papier; 24,5 x 34,5 cm (odcisk płyty);
p. d. ołówkiem: Widok z Wawelu
na Kopiec / Kościuszki
na Kopiec / Kościuszki
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)
Nr katalogowy7
Pejzaż
technika graficzna (litografia barwna?), papier;
36 x 54 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 400 zł
9
Projekt plakatu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Krakowie
z okazji jubileuszu 30-letniego istnienia Sokoła
w Podgórzu, 1925
kredka, ołówek, papier, 90 x 62,5 cm;
w Podgórzu, 1925
Cena wywoławcza.
400 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy11
Św. Mikołaj
kredka, papier; 7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie okrągły stempel autorski
Cena wywoławcza.
700 zł
Alfred ABERDAM (1894-1963)
Nr katalogowy13
Spotkanie
tusz lawowany, papier; 12,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: Aberdam (faksymile)
Cena wywoławcza.
800 zł
Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)
Nr katalogowy15
Zabudowania
ołówek, bibuła; 17 x 24,8 cm (wymiar kompozycji),
19,5 x 28 cm (wymiar bibułki)
19,5 x 28 cm (wymiar bibułki)
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)
Nr katalogowy17
Wiejska zagroda
ołówek, bibuła; 14,4 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie owalny stempel autorski
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885-1969)
Nr katalogowy19
Portret kobiety, 1921
sangwina, kreda, papier jasnobrązowy naklejony
na tekturę; 39,7 x 30,2 cm;
na tekturę; 39,7 x 30,2 cm;
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Nr katalogowy102
Wnętrze
tusz na podrysowaniu ołówkiem, akwarela, papier;
23 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Maria CZAYKOWSKA-KOZICKA (1878-1963)
Nr katalogowy104
Widok na wieżę Eiffla z placu przed Palais Chaillot, 1920
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
48 x 58 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: CZAYKOWSKA / PARIS 1920
48 x 58 cm (w świetle ramy);
Cena wywoławcza.
6 900 zł
Marian MOKWA (1889-1987)
Nr katalogowy106
Rybacy
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Józef KIDOŃ (1890-1968)
Nr katalogowy108
Kobieta z różą, ok. 1930
pastel, tektura, 48,5 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: Kidoń
sygn. p. g.: Kidoń
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy111
Dziewczyna góralska i Baca - para obrazów, 1939
pastel, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy, każdy);
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: St. Górski
1939 / Kraków;
1939 / Kraków;
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Nr katalogowy113
Dziewczyna z książką, 1935
30 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Juliusz HOLZMŰLLER (1876-1932)
Nr katalogowy115
Wesele huculskie
gwasz, tektura; 69 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Holzműller
Cena wywoławcza.
21 000 zł
Natan KORZEŃ (1985-1941)
Nr katalogowy117
Dom z gankiem
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: N. Korzeń
43,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Nr katalogowy119
Pejzaż
akwarela, papier; 35 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cyan
sygn. p. d.: Cyan
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy121
Łodzie rybackie
gwasz, karton; 32 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa
sygn. p. d.: S Jaxa
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Nr katalogowy123
Zima
akwarela, papier; 36,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy125
Róże w białym wazonie
olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: AKarpiński
sygn. p. d.: AKarpiński
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Artysta nieokreślony niderlandzki, XVII/XVIII
Nr katalogowy127
Kwiaty
olej, płótno;
61 x 45 cm
61 x 45 cm
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy129
Cyrk Oskardo w Zakopanem, ok. 1920
olej, sklejka; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki
sygn. p. d.: St Kamocki
Cena wywoławcza.
8 000 zł