Jan WOJNARSKI (1879-1973)

1
Polska - zbiór fotografii, 204 szt. fotografie czarno-białe, papier fotograficzny;
format zbliżony do 18 x 13 cm.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

2
Kurtyna w Teatrze Słowackiego w Krakowie według projektu Henryka Siemiradzkiego, fotografia z ok. 1894 albumin, papier fotograficzny naklejony na tekturę,
34 x 52 cm (wymiar fotografii);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

3
Z Bożej Łaski drzeworyt, papier; 30,5 x 25,5 cm (wymiar kompozycji);
u dołu drukowany napis l. d.: Oryg. drzeworyt,
Wł. Skoczylas
Cena wywoławcza. 1 000 zł

4
Akt w pracowni, 1916 akwaforta, papier; 13,7 x 9,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji śr. d.: WW,
Cena wywoławcza. 700 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

5
Widok z Wawelu na Kopiec Kościuszki akwaforta, papier; 24,5 x 34,5 cm (odcisk płyty);
p. d. ołówkiem: Widok z Wawelu
na Kopiec / Kościuszki
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jean MOYREAU (1690-1762)

6
Philips WOUWERMAN (1619-1668) - według Zbiór 6 rycin ze scenami rodzajowymi
miedzioryt, papier; ok. 31 x 44 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

7
Pejzaż technika graficzna (litografia barwna?), papier;
36 x 54 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

8
Bożki słowiańskie, 1918 Teka „Bożki słowiańskie. Rys. Z. Stryjeńska” zawiera
15 plansz; Wydały Warsztaty Krakowskie, Zakład
Litografii A. Pruszyńskiego w Krakowie, 1918
Cena wywoławcza. 45 000 zł

9
Projekt plakatu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Krakowie z okazji jubileuszu 30-letniego istnienia Sokoła
w Podgórzu, 1925
kredka, ołówek, papier, 90 x 62,5 cm;
Cena wywoławcza. 400 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

10
Postać świętej kredka, papier; 7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie okrągły stempel autorski
Cena wywoławcza. 700 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

11
Św. Mikołaj kredka, papier; 7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 700 zł

12
Czytająca, 1912 tusz, piórko, papier; 16,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy):
sygn. i dat. p. d.: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

13
Spotkanie tusz lawowany, papier; 12,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: Aberdam (faksymile)
Cena wywoławcza. 800 zł

Kamil MACKIEWICZ (1885-1931)

14
Oświadczenie, 1928 tusz, piórko, tusze lawowane na podrysowaniu
ołówkiem, papier;
26 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 800 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

15
Zabudowania ołówek, bibuła; 17 x 24,8 cm (wymiar kompozycji),
19,5 x 28 cm (wymiar bibułki)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

16
Las węgiel, papier; 13 x 17,7 cm (wymiar kompozycji),
15 x 20 cm (wymiar tekturki);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

17
Wiejska zagroda ołówek, bibuła; 14,4 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie owalny stempel autorski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

18
Portret mężczyzny ołówek, papier żeberkowy,
58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski?
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885-1969)

19
Portret kobiety, 1921 sangwina, kreda, papier jasnobrązowy naklejony
na tekturę; 39,7 x 30,2 cm;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
Przed lustrem, 1954 piórko, tusz, akwarela, papier;
39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska 54
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

102
Wnętrze tusz na podrysowaniu ołówkiem, akwarela, papier;
23 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

103
Witraż Bóg Ojciec Stanisława Wyspiańskiego w kościele Franciszkanów w Krakowie, 1944 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
72 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Antoni Chrzanowski / Kraków 1944
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Maria CZAYKOWSKA-KOZICKA (1878-1963)

104
Widok na wieżę Eiffla z placu przed Palais Chaillot, 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
48 x 58 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: CZAYKOWSKA / PARIS 1920
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

105
Kwiaty w wazonie, 1921 pastel, tektura; 60 x 45 cm;
sygn. i dedykacja p. d.: Kochanemu
Panu/ Alfonsowi Ośw […] na
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

106
Rybacy akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

107
Dziewczyna z kotkiem akwarela, papier;
33,7 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

108
Kobieta z różą, ok. 1930 pastel, tektura, 48,5 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: Kidoń
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

109
Szafirowy diadem, 1907 pastel, papier; 42 x 57 cm;
sygn. i dat. l. g.: MIchnowski / 1907
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

111
Dziewczyna góralska i Baca - para obrazów, 1939 pastel, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy, każdy);
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: St. Górski
1939 / Kraków;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

112
Sala Kirkora - projekt scenograficzny do inscenizacji „Balladyny” w Teatrze Polskim akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

113
Dziewczyna z książką, 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
30 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

114
Jan Józef Głogowski, 1934 pastel, papier jasnobrązowy; 68,5 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1934/ Witkacy V/ (T. C) N / C + C9
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Juliusz HOLZMŰLLER (1876-1932)

115
Wesele huculskie gwasz, tektura; 69 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Holzműller
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Mieczysław ORACKI-SERWIN (1912-1977)

116
Polowanie, 1939 akwarela, papier, 27 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / 1939
(data ukryta pod oprawą)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Natan KORZEŃ (1985-1941)

117
Dom z gankiem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

118
Książe Józef na koniu akwarela, papier; 41 x 40,5 cm;
na odwrocie nalepki wystawowe
Cena wywoławcza. 50 000 zł

119
Pejzaż akwarela, papier; 35 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cyan
Cena wywoławcza. 2 600 zł

120
Las, 1946 tempera, papier naklejony na płótno;
63 x 49 cm (w świetle ramy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

121
Łodzie rybackie gwasz, karton; 32 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

122
Pejzaż z Południa akwarela, papier, 26 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą)
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

123
Zima akwarela, papier; 36,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 12 000 zł

124
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

125
Róże w białym wazonie olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: AKarpiński
Cena wywoławcza. 10 000 zł

A. SULIMA, XX w.

126
Bzy w wazonie, 1931 olej, płótno; 55 x 79,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 931 5. / A. Sulima
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Artysta nieokreślony niderlandzki, XVII/XVIII

127
Kwiaty olej, płótno;
61 x 45 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

128
Ogród w słońcu, 1909 olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rubczak Jan/ 909
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

129
Cyrk Oskardo w Zakopanem, ok. 1920 olej, sklejka; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

130
W słoneczny dzień olej, tektura; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
Cena wywoławcza. 8 000 zł