706
Pucharek srebro próby 84 cechowane, waga 79 g.
Kijów, 1899-1908
Cena wywoławcza. 900 zł

707
Dwie filiżanki ze spodkami srebro próby 84 cechowane, waga całości 261 g.
Moskwa, Juka Łozinskij (czynny 1882-1908),
1893 i Wasilij Kubariew?, 1899
Cena wywoławcza. 3 300 zł

708
Imbryk do herbaty srebro próby 84 cechowane,
waga 441 g. Moskwa, 1827
Cena wywoławcza. 4 800 zł

709
Paterka z pałąkiem srebro próby 84 cechowane, waga 431 g.
Moskwa, lata 80./90. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

710
Dzbanuszek do mleka srebro próby 12 wewnątrz złocone cechowane,
waga 310 g.
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

711
Monstrancja neogotycka kamienie o szlifie kaboszonowym i fasetowym
w oprawach złoconych, srebro częściowo złocone,
waga 2746 g. Londyn, 1949
Cena wywoławcza. 7 600 zł

712
Dwie pary świeczników srebro cechowane, waga 1608 g.
Augsburg, złotnik Gottlieb Johann Biller,
1789-91 oraz Jakub Samuel Allgöwer, 1800
Cena wywoławcza. 28 000 zł

713
Komplet do kawy i herbaty na tacy srebro cechowane próby 915, waga całości 8463 g.
Hiszpania, lata 30.-40. XX w (po 1934)
Cena wywoławcza. 40 000 zł

801
Obrączka złota złoto 14 ct, masa całkowita 4.450 g
Cena wywoławcza. 3 500 zł

802
Bransoletka z szafirami złoto 18 ct, masa całkowita 11.070 g
Cena wywoławcza. 5 000 zł

803
Obrączka złota złoto pr. 14 ct, masa całkowita 6.770 g
Cena wywoławcza. 1 800 zł

804
Pierścionek z brylantem białe złoto pr.0.585, masa całkowita 6.040 g
Cena wywoławcza. 38 000 zł

805
Zegarek damski, mechaniczny, naręczny, ROLEX złoto pr. 750 [18 K]; waga 43 g.
Szwajcaria, firma Rolex, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

806
Zegarek damski, mechaniczny, naręczny, BUECHE GIROD złoto 18 K; waga 41 g.
Szwajcaria, firma Bueche Girod, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

807
Zegarek damski, kieszonkowy, w etui (dobieranym) złoto 14 K, miedź, szkło;
Francja?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

808
Puchar brąz, odlew; wys. 27,5 cm; średnica ca 17 cm.
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

Henri HUPPE (czynny XIX/XX w.)

809
Dzban secesyjny cyna;
Francja, ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 500 zł

810
Dziewczyna z gołębiami - rzeźba gabinetowa art-deco marmur, onyks, kompozycja metali - malowana;
Europa Zachodnia, lata 20.- 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

811
Wazon - flet szkło barwione w masie, brąz, mosiądz;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

812
Patera do ciast onyks, brąz, ślady złocenia;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Andre DELATTE (1887-1953)

813
Koszyk ze szklanym wkładem szkło warstwowe, żelazo kute ręcznie;
Francja, Nancy, firma André Delatte,
czynna ok. 1921-1933
Cena wywoławcza. 2 000 zł

814
Lampa naftowa alabaster, stop cynowy, mosiądz, szkło; wys. 83,5 cm;
Niemcy, Berlin, firma Otto Müller, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

815
Lampa naftowa, fortepianowa mosiądz, szkło; Niemcy, Berlin,
firma Brendel und Loewing; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

816
Ikona - Matka Boska Kazańska, w kiocie tempera na desce z kowczegiem;
wymiar ikony ca 34 x 29,5 cm;
Rosja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

817
Ikona - Święty Starzec tempera na desce z 1 szpongą; 39 x 28,6 x 3 cm.
Europa Południowo-Wschodnia?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

818
Krzyż ozdobny, z łańcuchem (enkolpion?) mosiądz srebrzony ?, emalia, turkusy;
15,7 x 8,8 x 0,8 cm.
Rosja, k. XIX w. ?
Cena wywoławcza. 4 000 zł

819
Garłacz z zamkiem skałkowym spiż, stal, drewno;
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

820
Pistolet skałkowy stal, drewno, mosiądz;
Anglia, Londyn, Walker, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

821
Garłacz z zamkiem skałkowym stal, drewno;
Niemcy, k. XVII w.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

822
Kindżał kaukaski, w pochwie stal, drewno, srebro pr. 84;
Rosja , Władykaukaz (później Ordżonikidze),
monogramista „AK”, 1886-1896
Cena wywoławcza. 13 500 zł

823
Szabla paradna marynarska, w pochwie stal, brąz złocony, mosiądz złocony, kość; sznur;
Solingen, Carl Eickhorn, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

824
Szabla polska, tzw. kościuszkowska, w pochwie stal, drewno, skóra, srebro;
Polska, k. XVIII w.
Do obiektu ekspertyza prof. Z. Żygulskiego.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

825
Dywanik wełna, osnowa lniana; 127 x 197 cm.
Bliski Wschód, Turcja?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

826
Kilim art-deco wełna, len; 199 x 309 cm.
Polska, w typie tkanin kosowskich, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

827
Zegar podróżny, z kluczykiem mosiądz polerowany, złocony, szkło fasetowane;
Anglia (lub Francja z przeznaczeniem
na eksport do Anglii); lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

828
Zegar kominkowy w manierze II Cesarstwa brąz złocony, emalia, stal;
Francja, Paryż, warsztat zegarmistrza Michelez
przy Boulevard Mont-martre; lata 1860-1870
Cena wywoławcza. 30 000 zł

829
Para lamp podłogowych, art-deco drewno, lakier, mosiądz, żeliwo, blacha aluminiowa
- wewnątrz bielona, od zewnątrz malowana na kolor
miedzi; Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

830
Para kinkietów, art-deco mosiądz polerowany, szkło;
Polska?, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

831
Para kinkietów, art-deco metal niklowany, szkło;
Polska, klosze z huty szklanej „Zawiercie”,
2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

832
Lustro ścienne tafla lustrzana; drewno rzeźbione, złocone;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

833
Słupek - gerydon majolika, złocenia; wys. 102,8 cm,
Francja, wytwórnia fajansu w Sarreguemines,
lata 80-90. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

834
Żyrandol w stylu art deco orzech; wys. 68 x śr. 101 cm.
Polska (?), Kraków (?). ok. 1930
Cena wywoławcza. 5 300 zł

835
Para kinkietów elektrycznych, 2-świecowych, z maszkaronami brąz złocony; wys. 44 cm, szer. 36 cm, głęb. 21 cm.
Polska, XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

836
Słupek - postument marmur wielobarwny; wys. 112 cm;
Europa Zachodnia, Włochy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

901
Postument dalekowschodni mahoń; 92,5 x 46 x 46 cm.
Daleki Wschód, Chiny (?), ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 100 zł

902
Stolik do gry - ekran w stylu orientalnym konstrukcja - buczyna; intarsje - orzech,
drewno barwione na czarno (grusza?),
Bliski Wschód, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

903
Komódka neorokokowa konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; 86 x 47,5 x 34 cm.
Francja (?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

904
Obrotowa biblioteczka, tzw. revolving bookcase w stylu edwardiańskim konstrukcja - mahoń, żeliwo; fornir - mahoń,
Anglia, 1890 - 1910
Cena wywoławcza. 5 000 zł