Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

417
Martwa natura z lampą olej, płótno;
100 x 130 cm;
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

418
Partia brydża olej, płótno;
129 x 89 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

419
Budujemy dom, 1968 olej, płótno;
96,5 x 130,5 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

420
Kompozycja z liśćmi olej, płótno;
46,5 x 55 cm
Cena wywoławcza. 8 700 zł

Stefan CZERWIŃSKI (1903-1973)

421
Tryptyk, 1957 olej, płyta;
80,5 x 117,5 cm (wymiar całości w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

422
Maszyny, ok 1971 olej, collage, płyta pilśniowa;
40 x 92 cm;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jan Bonawentura OSTROWSKI (ur. 1946)

423
Muza, 2012 olej, płótno;
81 x 65 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Janusz LEWANDOWSKI (ur. 1938)

424
Nokturn, 2007 olej, płótno;
70 x 54,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Barbara PRZYŁUSKA (ur. 1958)

425
Cyklameny II, 2013 olej, płyta;
18 x 12,5 cm;
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Barbara PRZYŁUSKA (ur. 1958)

426
Martwa natura z jabłkami olej, płótno;
40 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Krzysztof DUDZIŃSKI - KaDee (ur. 1953)

427
Akt siedzący w kwiatach, 2012 akryl, płótno;
120 x 70 cm;
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Zdzisław Otello HORODECKI (ur. 1948)

428
Pewnego popołudnia stwierdziłem, że Urszulka zamknęła się w sobie, 1990 olej, płótno;
116 x 89 cm
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924)

429
Kompozycja, 1959 olej, płótno;
73 x 96 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jan ŚLIWIŃSKI (1908-1983)

430
Kawiarnia niebieska, 1962 olej, płótno;
60 x 75,5 cm;
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Jan Grzegorz ISSAIEFF (ur. 1953)

431
A.R.C.H.E., 2012 olej, płótno;
100,5 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

432
Kompozycja z dwiema postaciami olej, technika mieszana, płótno;
100,5 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Andrzej KREŰTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

433
Mechaniczny ptak technika mieszana, płótno;
120 x 82,5 cm;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Lucjan ZĄBKOWSKI (1928-1998)

434
Oczekiwanie, 1971 olej, akryl, płótno;
92 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Radosław SOWIAK (ur.1950)

435
Roboty wykończeniowe, 2013 technika własna (akryl, drewno, płyta);
80 x 80 cm (praca w autorskiej oprawie)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

436
Którędy bądź pójdziesz, 2013 olej, płótno;
89,5 x 116,5 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

437
Kompozycja nr 61, lata 60. XX w. technika własna;
47 x 58 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Aleksander ŚLIWA (ur. 1948)

501
Popiersie chłopca brąz, podstawa drewniana z lakierowanego drewna,
wys. 52 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

601
Salaterka szkło zielone, iryzujące; okucie metalowe;
Czechy, w typie wyrobów Wilhelma Kralika,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

602
Wazonik secesyjny szkło kobaltowe, opalizujące, zielonkawo-turkusowe;
Czechy, w typie Loetz Witwe, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

603
Misa szkło przeźroczyste, miodowe, barwione w masie,
fryz trawiony i złocony;
Czechy, Moser?, ok. 1930
Cena wywoławcza. 1 300 zł

604
Wazon szkło warstwowe, (pudry szklane), trawienie,
farby emaliowe;
Francja, Nancy, firma Daum, ok. 1915
Cena wywoławcza. 5 000 zł

605
Lampa elektryczna szkło warstwowe, trawione, mosiądz;
Francja, La Rochere, I ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

606
Wazonik Lalique szkło przezroczyste (relief, szkło matowione);
sygn. na dole: Lalique France
Francja, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

607
Karafka i szklanica szkło miodowe (topaz), przeźroczyste, trawione,
szlifowane;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

608
Kielich w stylu biedermeier szkło przeźroczyste, białe, rżnięte;
Niemcy?, Śląsk?, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

609
Lampa elektryczna szkło wielowarstwowe, pruszone, trawione, lekko
szlifowane; Francja, Nancy, firma Emila Gallé
(sygnatura poprzedzona gwiazdką), ok. 1910
Cena wywoławcza. 50 000 zł

610
Talerz dekoracyjny z miniaturą: igraszki w ogrodzie (Tandelei) porcelana: z fałszywym znakiem Wiednia,
2 poł. XIX w.;
dekoracja: XIX/XX w. - malarz Fritsch
Cena wywoławcza. 1 800 zł

611
Tondo - plakieta z medalionami z popiersiami wojowników antycznych Nieokreślona wytwórnia europejska
(Włochy lub Anglia?),
XIX/XX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

612
Grupa alegoryczna - flirtująca para ogrodników porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Scheibe - Alsbach,
A. W. Fr. Krister GmbH, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

613
Plakieta z popiersiem kobiety z różą majolika, farby ceramiczne podszkliwne,
szkliwo ołowiowe; nieokreślona wytwórnia
- atelier środkowoeuropejskie, XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

614
Przybornik na biurko, z figurką lwa Polska, Włocławek, fabryka fajansu Józefa
Teichfelda i Lejby Asterbluma (zał. 1882), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

615
Serwis deserowy z dekoracją kwiatową, model Else Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Zakład Filialny
w Kronach (Bawaria), lata 40.- 50. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

616
Zegar z obudową porcelanową, z dekoracją kwiatową Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska
- Francja lub Niemcy?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

617
Para wazonów dekoracyjnych Imari, z pokrywami porcelana, kobalt podszkliwny, czerwień żelaza
naszkliwnie, złocenia; wys. 42,5 cm;
nie sygnowane. Chiny?, XIX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

618
Grupa figuralna - koncert na flecie porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Anglia?, Niemcy?, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

619
Małpka grająca na lirze korbowej - figurka z Małpiej orkiestry Miśnia, wg modelu Johanna J. Kaendlera (1706-1775)
i Petera Reinicke (1715-1768) z lat 1753-1765,
powtórzenie z XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

620
Para ptaków na konarze Niemcy, naśladownictwo Miśni (temat rzeźby
i sygnatura), wytwórnia nieustalona - Turyngia?,
XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

621
Zegar Polski - z herbami Rzeczypospolitej Obojga Narodów Miśnia, model opracowany w 1743 roku
dla Augusta III przez J. J. Kaendlera i J. F. Eberleina,
powtórzenie: 2 poł. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

701
Zestaw sztućców na 12 osób w kantynie (razem 60 sztuk) plater cechowany;
Warszawa, Br. Henneberg, lata 20. - 40. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

702
Paterka art deco ze szklanym wkładem plater cechowany, szkło;
Warszawa, Norblin i Ska, lata 30.XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

703
Dzbanek do kawy z mlecznikiem plater cechowany; Frankfurt n. Menem,
firma B. Bohrmann (czynna od 1871-XX w.), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

704
Talerz płytki srebro złocone (vermeil) próby 950 cechowane,
waga 499 g. Paryż, złotnik Martin-Guillaume Biennais,
1819-1838
Cena wywoławcza. 6 500 zł

705
Okucie uchwytu od szpicruty srebro złocone próby 3 cechowane, waga 22 g.
Wiedeń, firma Markowich und Scheid, 1872-1881.
Cena wywoławcza. 1 900 zł