Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

101
Podwójny portret 1926-27 fotografia czarno-biała, brom, papier, 14,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: B.J. Dorys
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

102
Wilno - Ulica Zamkowa fotografia czarno-biała, brom, papier, tekturka, 10,8 x 15,8 cm (fotografia)
Cena wywoławcza. 800 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

103
Kościół Piotra i Pawła - Krużganek, z albumu „Wilno”, 1914; fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturze, 15,5 x 11,5 cm (odbitka)
Cena wywoławcza. 700 zł

Emile WATTIER (1800-1868)

104
Para litografii: "Dziewczyna z tarczą i strzałą Amora" „Bawiące się putta" wg Fançois Boucher (1703-1770)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Robert THEW (1758-1802)

105
Ilustracja do „Henryka IV” Szekspira miedzioryt, punktowany, barwny, papier, 56 x 38 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 100 zł

106
Książka z kolędami, z ilustracjami Zofii Stryjeńskiej Warszawa, 1926; druk, papier czerpany, rozmiar woluminu: 32 x 25 cm; 48 stron, 22 ilustracje
Cena wywoławcza. 1 400 zł

J. MUELLER (XIX w.)

107
Portret szlachcica wg Aleksandra Orłowskiego (1777-1832) litografia, papier, 69,5 x 52 cm; sygn. l. d.: Harun ? p.d.: Litho de Jmüller
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

108
Lwów - Namiestnictwo, 1915 litografia barwna, papier żeberkowy; 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Carl Gottlieb RASP (1752-1807)

109
Bolesław Chrobry przy zbiegu rzek Sali i Elbi granice Państw swych zakreśla; wg Franciszka SMUGLEWICZA (1745-1807) miedzioryt, papier, 35 x 38,7 cm
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Heinrich MERZ (1804-1874)

110
Zburzenie Jerozolimy Wg W. Kaulbacha miedzioryt, akwaforta?, papier, 84 x 96,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Carloni ROMANO (XVIII w.)

111
Malowidła ścienne z muzykującą parą, plansza 60, z albumu "Vestigia delle Terme di Tito", 1775 wg Franciszka Smuglewicza (1745-1807)
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

112
Widok na kościół Mariacki w Krakowie litografia, papier, 27,6 x 18,7 cm; sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Harmen Jansz MULLER (1540-1617)

113
Mars zwycięski, z cyklu Dzieci Planet wg Maartena Van Heemskercka (1498-1574) miedzioryt, papier, 21 x 24,5 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jacques LOUIS (XVII)

114
Gra w karty wg Adriesa D. Botha (1611/12-1641) miedzioryt, papier, 20,5 x 29,3 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Pierre Ch. CANOT (1710-1777)

115
Palacze holenderscy wg Dawida Teniersa (1610-1690) miedzioryt, papier, 37,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863 - 1943)

116
Studium nagiej kobiety ołówek, gwasz, papier brązowy, 29 x 55,7 cm; sygn. i dat. u dołu po środku: p. I. Delewska / M.W. 2 sierpień 1898 r.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

117
Typ charakterystyczny - Portret Tytusa Czyżewskiego węgiel, tusz lawowany, karton, 34 x 29 cm;
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

118
Scena historyczna we wnętrzu ołówek, papier, 22 x 30,5 cm; sygn u dołu: 28/9 1865. WER
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jarosław PSTRAK WASYLOWICZ (1873-1916)

119
Handel uliczny piórko, tusz, tusz lawowany (sepia), papier, 15,6 x 19,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

120
Olkusz, 1853 ołówek, papier, 27 x 44 cm; sygn. i dat. l. d.: WG(monogram wiązany) / Olkusz dnia 8 Sierpnia / 1853 r.
Cena wywoławcza. 7 400 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

121
Ruiny zamku Bobolice, 1853 ołówek, kreda, papier, 27,5 x 43,3 cm; sygn. i dat. z prawej strony.: WG/ Bobolice dnia 4 Sierpnia/ 18... [52?] r.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

201
Amor akwarela, piórko, tusz, papier, 25 x 23,5 cm w świetle oprawy;
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

202
Wnętrze barokowe z kominkiem tusz, akwarela, papier, 33,5 x 34,5 cm; Lit.: „Noakowski”, ze wstępem Mieczysława Wallisa, Warszawa, 1965, tabl. barwna nr IX.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

203
Drużba krakowski akwarela, gwasz, tektura, 16 x 24 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

204
Pejzaż zimowy z chatą rybacka akwarela, papier naklejony na tekturę, 39,5 x 59 cm; sygn. p. d.: JFałat/ Nieśwież (przed konserwacją)
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

205
Pejzaż pastel, papier, 29 x 38,5 cm; sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

206
Pejzaż z Rio de Janeiro, 1947 akwarela, papier, 31 x 23 cm w świetle oprawy; sygn. p. d.: Rafał Malczewski./ Rio - 1947.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

207
Portret kobiety pastel, papier, 98 x 70 cm; sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887-1952)

208
Morze i mewy, 1930 gwasz, papier, 49,5 x 80 cm; sygn. p. d.: SJaxa/ 1930
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

209
Wnętrze salonu, ok. 1905 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier kremowy, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

210
Portret nadradcy Musiała w kontuszu szlachcica, 1924 akwarela, papier, 72 x 52 cm;
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800 - 1855)

211
Koń w uprzęży olej, papier, 25,2 x 30,2 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

212
Scena batalistyczna, ok. 1835 piórko, tusz, akwarela, gwasz, papier, 24 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

213
Wesele krakowskie olej, płótno, 65 x 100 cm; sygn. l.d.: W. BOROWICKI
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

214
Na prerii olej, płyta, 49 x 78 cm; sygn. p.d.: Jerzy Kossak / 1938
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

215
Wesele góralskie olej, tektura, 59 x 79 cm; sygn. p.d.: Jerzy Kossak / 1947
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 - 1947)

216
Patrol olej, tektura, 36,5 x 48,5 cm; sygn. p.d.: I Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

217
Pogoń za sławą, 1952 olej, tektura, 35 x 47 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak/ 1952
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)

218
Koń, 1890 olej, płótno dublowane, 60 x 74 cm; sygn. p. d.: T. Ajdukiewicz / 1890
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

219
Polowanie par force olej, płyta, 59 x 69,5 cm; sygn. l.d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

220
Polowanie, 1941 olej, tektura, 38 x 28 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

221
Ułani nad brzegiem morza olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1942
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

222
Jadą ułani olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1930
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

223
Partyzanci, 1963 olej, płótno, 135,5 x 200 cm sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski/ 1963
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

224
Dworek olej, tektura, 10,6 x 17 cm; sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

225
Zmrok, 1906 olej, deska, 21,5 x 27 cm; sygn. p. d.: H. UZIEMBŁO - 906.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Erno ERB (1890-1943)

226
Przekupki lwowskie olej, tektura, 25 x 35 cm; sygn. l. d.: EErb
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

227
Winduga, 1921 olej, płótno, 128 x 194,5 cm; sygn. p. d.: JÓZEF RAPACKI, 1921
Cena wywoławcza. 80 000 zł