Jan BUŁHAK (187-1950)

101
Portret kobiety fotografia czarno biała, brom,
papier naklejony na tekturę,
39,8 x 30,4 cm (wymiar arkusza)
Cena wywoławcza. 600 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

102
Ruiny Kościoła Garnizonowego w Warszawie;
fotografia czarno biała, brom, papier, 29 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: JBułhak
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

103
Zestaw trzech fotografii z wnętrzem Pałacu Prezydenckiego w Wiśle, ok. 1937 fotografia czarno biała, brom,
papier naklejony na tekturę
Cena wywoławcza. 600 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

104
Port w Fécamp, 1907 akwaforta, papier , 19 x 27 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Pankiewicz (ołówkiem pod ryciną)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

105
Domy na skałach - widok wybrzeża w Concarneau, 1908
akwaforta, papier, 16,8 x 23,7 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław MUCHA (1895-1976)

106
Weteran z powstania styczniowego, 1917 litografia, papier, 61 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Mucha 5/5. 17 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stefan SONNEWEND (1885-1942)

107
Ver Sacrum - Teka Armii Wielkopolskiej w dniach jej narodzin;
litografia (135 sztuk), ok. 50 x 36 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wiktor Ignacy GUTOWSKI (1894-1971)

108
4 Pułk piechoty Legionów na Litwie, 1919 teka 15 litografii, ok. 42,5 x 55,5 cm;
każda praca sygnowana i datowana na kamieniu
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

109
Dąb litografia, papier, 51 x 37,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. pod obrazem: LWyczółkowski (ołówek)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

110
Łódź rybacka w Concarneau, 1908 akwaforta, papier kremowy,
18,7 x 14,3 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)

111
Burza drzeworyt, papier, 22,8 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn na płycie l. g.: EB (gmerk artysty)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Henryk REDLICH (1838-1884)

112
Kazanie Skargi wg obrazu Jana Matejki (1838-1893)
miedzioryt, papier, 50,5 x 77,5 cm (odcisk kamienia)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

113
Autoportret ołówek, papier, 19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 22/II 1944
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

114
Szkice postaci - rysunek dwustronny ołówek, papier, 25 x 18 cm (w świetle oprawy).
Na odwrocie u góry pieczęć
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

115
Towarzyskie rozmowy, ok. 1968 pisak, papier kredowany, 29,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: maja
Cena wywoławcza. 1 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

116
Rzeszów ołówek, papier, 14,5 x 20,7 cm;
napis autorski u dołu:
RZESZOWZDJOJPOWIATWILLAZDROYWA
Cena wywoławcza. 900 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

117
Miejski kościół ołówek, papier, 17,5 x 25 cm;
napis autorski u dołu:
SZYNARWSIMIASTOROSYTAPOWIATSEŁO
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

118
Szkice postaci- praca dwustronna,ok.1915 piórko, tusz, kredka, papier;
24 x 31 cm (w świetle oprawy); u dołu pieczęć :
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899 - 1988)

119
Widok miasta włoskiego tusz, piórko, papier,
25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: TK / Spello 37 - 40
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

120
Widok na wieś Paczółtowice - szkic do obrazu, ok. 1908 r.
ołówek, papier, 14 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

201
Zaloty na plaży, ok. 1965 akwarela, tusz, papier, 29 x 21 cm;
sygn. p. d.: maja
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Włodzimierz SERAFIN (1905 -?)

202
W porcie, 1971 akwarela, papier, 36 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wł Serafin 1971 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

203
Przed wiejskim kościółkiem, ok. 1908 ołówek, kredka, papier,
15,6 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

204
Widok na Wawel i zakole Wisły akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 35 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887-1952)

205
Malowniczy motyw akwarela, papier, 23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jaxa (słabo czytelny)
Cena wywoławcza. 3 100 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

206
Fara w Kazimierzu nad Wisłą, ok. 1925 akwarela, papier, 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Stanisław KARNIEWSKI (1901 - 1948)

207
Powrót z pola - krowy akwarela, piórko, tusz, papier, 43 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Karniewski / 935
Cena wywoławcza. 8 900 zł

208
Krowia rodzinka akwarela, piórko, tusz, papier, 40,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Karniewski 935
Cena wywoławcza. 8 900 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876 - 1932)

209
Czwórka akwarela, tektura, 49,5 x 79 cm;
sygn. l.d.: Juliusz Holzmüller
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

210
Pejzaż nadwodny z lecącymi kaczkami,1921 akwarela, papier, 66 x 96 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI/ WOLA 1921
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Stanisław REJCHAN (1858-1919)

211
Portret młodej kobiety, ok. 1900 pastel, papier jasno brązowy,
78,5 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Samuel FINKELSTEIN (1890-1942)

212
Pejzaż górski [Pejzaż leśny], ok. 1925 akwarela, papier, 31 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: Sam. Finkelstein
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Adolf Abram MILICH (1884-1964)

213
Wybrzeża w Capri akwarela, papier, 35 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Milich / Capri
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

214
Kąpiel, 1937 olej, papier, 54 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AWenbaum 1937
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

215
Kolekcja 4 prac ołówek, pastel oleista,
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

216
Na skraju lasu (pejzaż streficzny), 1895 olej, sklejka,
18 x 29,5 cm.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

217
Studium młyna, 1900-1905 olej, sklejka,
18,5 x 29,5 cm.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Władysław A. MALECKI (1836-1900)

218
Spacer w górach, ok. 1894 olej, tektura,
20,6 x 23,5 cm.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)

219
Wieczór nad morzem, 1905 olej, płótno, 60 x 120,5 cm;
sygn. l. d.: J. Klępiński 1905.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

220
Pastwisko - pod jesień olej, tektura, 48,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Malarz nieokreślony polski, 1 poł. XIX w.

221
Portret mężczyzny w białym kontuszu olej, płótno, 67,5 x 53 cm.
po konserwacji
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Józefat ŁUKASZEWICZ(1789-1850)-przypisywany

222
Wielki książę Konstanty, ok. 1830 olej, płótno dublowane,
20,5 x 15,5 cm;
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Stanisław KORZENIEWSKI (1882-1942)

223
Portret mężczyzny, ok. 1925 olej, płótno, 85 x 75 cm;
sygn. p. d.: KORZENIEWSKI.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885 - 1958)

224
Autoportret olej, płótno, 82,5 x 62 cm;
sygn. l. g: Z. PRONASZKO
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

225
Kataryniarz w miasteczku, 1929 olej, płótno, 31,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: AKozakiewicz 1929.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Jan STYKA (1858 - 1925)

226
Odpoczynek w plenerze olej, tektura, 70,5 x 84 cm;
sygn. l. g.: Jan Styka
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Józef SZERMENTOWSKI (1833-1876)

227
Przeprawa, 1856 olej, płótno dublowane, 50,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: J. Szermentowski/ 1856
Cena wywoławcza. 49 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

228
Pejzaz zimowy, 1928 olej, płótno, 70 x 105,5 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK / 1928
Cena wywoławcza. 11 000 zł