Zbigniew SUCHODOLSKI (1911- ?)

226
Martwa natura z kwiatami i owocami ok. 1938;
olej, sklejka, 60,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Z. Suchodolski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Władysława PIĄTKOWSKA (1882-1971)

227
Martwa natura, 1923 olej, płótno dublowane, 90,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Piątkowska;
oraz p. g.: Wł. Piątkowska 1923.
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

228
Maki w szklanym wazonie, ok. 1898 olej, tektura, 29,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: Olga Boznańska
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Stanisław SZCZEPAŃSKI (1895-1973)

229
Skrzypce, 1938 olej, płótno, 46 x 55 cm;
sygn. p. d.: St. Szczepański
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

230
Czerwone dachy, ok. 1938 olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Abraham BEHRMANN (1876-1942)

231
Głowa starego Żyda olej, płótno, 49 x 39 cm;
sygn. p. d.: Behrmann
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Mela MUTER (1876-1967)

232
Portret mężczyzny, ok. 1933 olej, sklejka, 55,5 x 46 cm;
sygn. l. g.: Muter
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

233
Taras na Capri, przed 1939 olej, sklejka, 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: E. Dzierżencki , napis autorski l. d.: Capri
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Erno ERB (1890-1943)

234
Procesja, ok. 1923 olej, tektura, 35 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: EErb
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

235
Ulica w Kairze, 1924 olej, tektura, 37,5 x 41 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko Le Caire 1924
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

236
Ulica w Paryżu olej, płótno, 54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: W Terlikowski, datowany p. d.: 1940 (?)
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

237
Pejzaż z Issoire, 1943 olej, karton, 28,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Issoire IX. 1943 Z. Cyankiewicz
Cena wywoławcza. 4 500 zł

238
Pejzaż z Owerni, 1943 olej, karton, 29 x 41,5 cm;
dat. p. d.: 1943 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

239
Z ziemi lubelskiej I, 1947 olej, tektura, 21,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Adolf MILICH (1884-1964)

240
Widok miasta, ok. 1925 olej, płótno, 82 x 99 cm;
sygn. p. d.: Milich
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

241
Brama wjazdowa z księżycem [Bramy do klasztoru kamedułów], ok. 1905
olej, płótno, 60 x 60 cm; sygn. p. d.: St Kamocki
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

242
Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953 olej, tektura, 20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Edward OKUŃ (1872-1945)

243
Chrystus Śnieżny, 1929 olej, płótno, 45 x 25 cm;
sygn. l. d.: EOkuń 1929
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

244
Skały, 1896 olej, tektura, 50,5 x 40 cm.
Na odwrocie: nalepki
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

245
Peonie, ok. 1925 olej, płótno, 70,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)

246
Drzewa w słońcu, ok. 1970 olej, tektura, 40 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

247
Pejzaż zimowy, przed 1939 olej, sklejka, 56 x 76 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 9 200 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

248
Pejzaż z Bretanii olej, tektura, 49 x 69 cm;
sygn. p. d. Rubczak
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

249
Pola - Witkowice pod Krakowem, 1953 olej, sklejka, 51 x 65 cm;
sygn. p. d.: K. PODSADECKI -1953-
Cena wywoławcza. 9 200 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

250
Wenecja, przed 1958 olej, płyta, 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

251
Zima w górach olej, płótno, 60,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

252
Kobieta w czerwonym żakiecie olej, tektura, 71 x 56 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 150 000 zł

253
Studium aktu męskiego olej, tektura, 48,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

254
Akt siedzącej kobiety olej, tektura, 46,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

255
Helena, przed 1939 olej, tektura, 50,5 x 70 cm;
sygn. p. g.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

256
Dziewczyna z różą olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany];
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

257
Pejzażysta, 1935 olej, płótno, 49,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: aneri/ 1935
Cena wywoławcza. 11 000 zł

258
Góry zimą, ok. 1940 olej, sklejka, 50,5 x 74 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stafan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

259
Wiejskie zagrody, 1947 olej, płótno, 60 x 72 cm;
sygn. p. d.: S. KRZYSZTAŁOWSKI III 1947.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

260
Starzec i dziewczyna, ok. 1925 olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 29 000 zł

261
Modlitwa, ok. 1930 olej, sklejka, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 25 000 zł

262
Portret kobiety, 1923 olej, tektura, 12,5 x 12,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / 1923
Cena wywoławcza. 7 700 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

263
Niunia-dzika, 1936 olej, płótno, 72,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: SZ ' 36
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

264
Portret mężczyzny z łopatą - Odśnieżanie olej, tektura, 43,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman/ 1957
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

265
Dolce et decorum est pro patria mori olej, płótno, 201,3 x 150 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1930
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Ludwik STASIAK (1858 - 1924)

266
Spotkanie na wiejskiej drodze, ok. 1910 olej, płótno dublowane, 156,5 x 98 cm;
sygn. p. d.: STASIAK LUDWIK
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Frantisek MRAZEK (1876-1933)

267
Dziewczynka w wiejskiej chacie, ok. 1910 olej, karton, 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F Mrazek
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

268
Zagroda góralska olej, tektura, 53 x 63 cm;
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

269
Scena góralska olej, płótno dublowane, 41,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 29 000 zł

MICHAJŁOWSKI (XX w.)

270
Wnętrze pałacu, 1912 olej, płótno, 76 x 62 cm;
sygn. l. d.: A. Michajłowski / 1912 (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Robert PANITZSCH (1879-1949)

271
Koncert, 1933 olej, płótno, 51 x 61 cm;
sygn. p. d.: Robert Pan. 33.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

272
Pejzaż krymski, ok. 1920 olej, tektura, 49 x 70 cm;
sygn. l. d.: I Trusz
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Roman ŁYSAKOWSKI (1899 -1992)

273
Mała kabalarka, ok. 1938 olej, płótno, 94 x 72 cm;
sygn. p. d.: Roman Łysakowski
Cena wywoławcza. 13 500 zł