16 listopada 2023

Aukcja: 16 listopada 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

301
Ławra Poczajowska, 1970 olej, płótno; 46,5 x 100,5 cm;
autentyczność została skonsultowana z Andrzejem Szczepaniakiem;
estymacja: 58 000 - 66 000 zł
Cena sprzedaży 55 000 zł

SZPRYNGER ANNA (ur. 1982)

302
Bez tytułu, 2014 akryl, płótno; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2014.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

303
Bez tytułu, 2018 akryl, płótno; 50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz 2018 / Acrylic on canvas / 50 x 50
estymacja: 44 000 - 53 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

304
Bez tytułu, 2022 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / Acrylic on canvas / 40 x 40.
estymacja: 37 000 - 45 000 zł
Cena sprzedaży 39 000 zł

Bartosz KOKOSIŃSKI(ur. 1984)

305
Bez tytułu, 2021 olej, żywica, płótno; 100 × 90 cm
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

306
Kompozycja czerwono-brązowa, 2023 technika mieszana, płyta; 93 x 95 cm;
sygn. na odwrocie monogramem, poniżej data: 2023 oraz napis: MAKSYMILIAN / KREUTZ MAJEWSKI; obok nalepki wystawowe.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

307
Układ z czerwienią II, 2021 drewno, technika mieszana; 55 x 55 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: IRENEUSZ JANKOWSKI " układ z czerwienią II" / technika mieszana / 2021/10, 55x55 / PL
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leszek SOBOCKI (ur. 1934)

308
Fajerant II, z cyklu: Nasz wiek, 1999 olej, płótno naklejone na płytę pilśniowa; 57 x 107 cm;
sygn. i dat. p. d.: SOBOCKI 99;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Misha WAKS

309
2020, 2020 akryl, płótno; 150 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MishaWaks / "2020" / Acryl on canvas / 2020 oraz autorska pieczęć (spray).
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

310
Zielona dziewczyna pod tęczą przeznaczenia, 2004 olej, płótno; 190 x 240 cm;
sygn. p. d.: Z. DOWGIAŁŁO;
estymacja: 38 000 - 45 000 zł

311
Miasto sztuki, 2023 olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. p. d.: Z.M.Dowgiałło.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Juan CHAMIZO (ur. 1948)

312
Indianka, 1963 olej, płta pilśniowa; 43 x 35 cm
sygn. i dat. l. d.: Chamizo 63;
estymacja: 4 200 - 5 100 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

313
Ostatni jesienny bukiet na mgliste smutne dni akwarela, gwasz, karton granatowy; 63 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Kraupe.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Leszek MISIAK (ur. 1943)

314
Ziemia, 2018 tempera jajowa, olej, płótno; 50 x 56 cm;
sygn. p. d.: ML (inicjał wiązany);
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

315
Ireneusz KOJŁO (ur. 1966) Moduły, 2013/14
akryl, płótno; 130 x 160 cm;
estymacja: 14 000 - 15 000 zł

316
C. French L’envol, XX w. Lot (Ucieczka), 1971
olej, płótno; 91 x 73 cm;
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

317
Kazimierz TWARDOWSKI (ur. 1952) Motyw z Norwegii, 2002
akwarela, papier; 55 x 76 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

318
Kazimierz TWARDOWSKI (ur. 1952) Wierzby, 1999
akwarela, ołówek, papier; 50 x 35 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 700 - 3 500 zł

319
Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1939) Mikro i Makro, 2012
olej, płótno; 65 x 81 cm;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

320
Robert WĘGLARZ (ur. 1968) nr 36
olej, płótno; 80 x 80 cm;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

321
Grzegorz MORYCIŃSKI (1936-2015) Wnętrze z postaciami, 1966
olej, płótno; 125 x 11 cm;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

322
Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014) Oto dama
technika własna; tektura; 89 x 48 cm;
estymacja: 5 400 - 6 400 zł

323
Zdzisław LACHUR (1920-2007) Mojżesz, 2006
olej, płyta; 70 x 50 cm;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

324
Henryk WÓJCIK (1920-2009) Scena z teatru Cricot
olej, sklejka; 42 x 35 cm;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

325
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970) Pejzaż
olej, sklejka; 14 x 30 cm;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

326
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970) Pejzaż wieczorny
olej, płótno naklejone na tekturę; 19 x 28 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

327
Władysław RZĄB (1910-1992) Macierzyństwo
olej, płótno; 70 x 52 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

328
Eugeniusz GERLACH (ur. 1941) Delfiny, 1991
olej, płótno; 68 x 50 cm;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)

329
Kobieta z parasolką olej, płótno; 77 x 55 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk WÓJCIK (1920-2009)

330
Pan Ilo, ok. 1952 olej, tektura; 76,5 x 53 cm (w świetle autorskiej oprawy);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

331
Kwiaty olej, tektura; 28 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Andrzej Kreutz-Majewski;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

332
Glowa Chrystusa gwasz złoty, olej, tektura; 25,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Ruslan CAEHKO (ur. 1933)

333
Bez tytułu, 2010 olej, płótno; 65 x 75 cm
sygn. i dat. p. d.: P.CAEHKO 2010;
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Józef MULARCZYK (1916 - ?)

335
Łodzie patrolowe w Łebie, 1976 olej, płótno; 60 x 70 cm
sygn. p. d.: J.MULARCZYK;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

336
Z cyklu: Żegiestów IV olej, płótno; 70 x 104,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 3 800 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

337
Pejzaż olej, płótno; 55 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

338
Zimową porą olej, tektura; 35 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Świderski.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Zbylut GRZYWACZ (1939-2004)

339
Anioł, 2002 olej, płyta pilśniowa; 46 x 33 cm;
na odwrocie opis autorski: Zbylut Grzywacz / ANIOŁ / R. 2002 / 46 x 33.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Marek GÓRNY (ur. 1964)

340
Listy z Toskanii olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. l. d.: M.GÓRNY;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

341
Plaża, 2023 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: J Żołyniak;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Teresa WALLIS-JONIAK (ur. 1926)

342
Arles, 2014 olej, płótno; 65 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Wallis.J / 14;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

343
Coursegoules, Chemin du Colombier, 2012 olej, płótno lniane; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogramem wiązanym ujętym w romb);
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Adam BOJARA (ur. 1949)

344
Gdańsk, 2000 akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: A.Bojara;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Tadeusz ŁAKOMSKI (1911-1988)

345
Żaglówki, 1963 olej, płótno; 93 x 128 cm;
sygn. p. d.: TŁakomski;
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Mirosław RUSINEK (ur. 1976)

346
Południe, 2017 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: MR (monogram wiązany);
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mirosław RUSINEK (ur. 1976)

347
Brzeg-oranż, 2018 olej, płótno; 80 x 90 cm;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mirosław RUSINEK (ur. 1976)

348
Włoski poranek, 2014 olej, deska; 50 x 65 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

349
Martwa natura z kwiatami olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: S Krzyształowski (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł