09 sierpnia 2023

LETNIA AUKCJA INTERNETOWA

SZTUKA WSPÓŁCZESNA - Ludzie

20.07.2023 - 03.08.2023, godz. 17.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Regulamin aukcji

Kontakt w sprawie obiektów:

Katarzyna Marciniak
tel. +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: +48 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

301
Wczoraj, 1990 olej, płótno; 44 x 35 cm;
sygn. p. d.: Stasys (flamastrem);
estymacja: 25 000 - 36 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Zbigniew DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

302
Taniec dziewic, 1986 olej, płótno; 157 x 118 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Andrzej CISOWSKI (1962 - 2020)

303
Bez tytułu, 2007 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A Cisowski / 2007.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Andrzej KOŁPANOWICZ (1938 - 2017)

304
Wspólne czytanie, 1971 olej, płótno; 93 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d. ANDRZEJ KOŁPANOWICZ 71;
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

Alicja TWAROWSKA

305
Bez tytułu, 2019 olej, kruszec, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A.Twarowska / 2019.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Andrzej KONWERSKI (ur. 1941)

306
Postać O., 1985 olej, płótno; 65 x 65 cm
sygn. l.d.: A. Konwerski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI

307
Oto dama technika własna; tektura; 89 x 48 cm;
sygn. i opisany p. d.: XI/Tukan.
estymacja: 5 400 - 6 400 zł

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)

308
Kobieta z parasolką olej, płótno; 77 x 55 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk WÓJCIK (1920 - 2009)

309
Pan Ilo, ok. 1952 olej, tektura; 76,5 x 53 cm (w świetle autorskiej oprawy);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

310
Lew morski, 1989 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sułek 89;
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Janina POL

311
Kobieta l. 70 XX w. olej, płótno; 92 x 81 cm
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marian ADAMCZYK

312
Tancerka, 1995 olej, płotno, 51,5 x 66,5 cm
sygn. i dat. l.d.: M. Adam 95
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jacqes CHAPIRO (1887 - 1972)

313
Śmierć olej, płótno, 27 x 35 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: "LE MORT" / Jaques Chapiro
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Tadeusz WLAZŁO

314
Bez tytułu, 1997 olej, deska, 67 X 47,5 cm;
sygn. na odwrocie : TADEUSZ / WLAZŁO / 97
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Henryk WÓJCIK (1920 - 2009)

315
Scena z teatru Cricot olej, sklejka; 42 x 35 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Tadeusz WLAZŁO

316
Czarodziej, 1984 olej, płótno; 73,5 x 51 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TADEUSZ / WLAZŁO / 1984.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Jerzy ZACHARA

317
Płaski wyciskacz łez olej, płótno wym. 92 x 73 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jerzy WOLFF (1902 - 1985)

318
Caput hominis est eius signum, 1984 olej, płótno, 81,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p.d.: Wolff 84
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Adam NOWACKI

319
Saintly Comedy, 2022 olej, flamaster; papier foliowy naklejony na płytę; 130 x 96 cm;
sygn. l.b.: Adam Nowacki 22 / =Saintly Comedy= 1230/07/22
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Adam NOWACKI

320
Rosy Diary, 2022 olej, cienkopis; papier foliowy naklejony na płytę; 130 x 96 cm;
sygn. p.d.: Adam Nowacki 22 / A.Nowacki 22 oraz stempel autorski
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Adam NOWACKI

321
Tertium Non Datur, 2022 olej, flamaster; papier foliowy naklejony na płytę; 130 x 95 cm;
sygn. l.d.: Adam Nowacki ' 22 =Tertium Non Datur = / 1229/06/22;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Kazimierz HAŁAJKIEWICZ

322
Przejażdżka konna, 1976 olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: HAŁAJKIEWICZ '76.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz HAŁAJKIEWICZ

323
Szczęśliwe lato, 1978 olej, płótno; 75 x 66 cm;
sygn. l. d.: Hałajkiewicz;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz HAŁAJKIEWICZ

324
Orkiestra, 1976 olej, płótno; 55,5 x 76 cm;
sygn. i dat. p. d: [podpis artysty] 76.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zdzisław STANEK

325
Włodzimierz Lenin technika własna; 80 x 100 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy artystycznej w Katowicach z odręcznie wypisanym nr 4077
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan NALIWAJKO

326
Twarz, 1963 olej, płótno; 69,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. NALIWAJKO / 1963.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Przemysław BOBOWSKI

327
Ona olej, płótno; 92 x 65 cm
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Adriana ZAWADZKA

328
Pass the lighter akryl, płótno; 115 x 76 cm;
sygn. na odwrocie: ADRIANA ZAWADZKA-PASS THE LIGHTER.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Artur (Artór) TROJANOWSKI (ur. 1968)

329
Opalanie. Obojętność, 2007 akryl, płyta; 140 x 102,5 cm;
opis autorski na odwrocie: (ARTÓR) TROJANOWSKI OPALANIE. 2007 / ARTUR OBOJĘTNOŚĆ / DIALOG Z MISTRZAMI / (ANDRZEJ WRÓBLEWSKI - ROZ
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Małgorzata JABŁOŃSKA

330
Wrota świata, 2021 jedwab, technika własna, szkło; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: WROTA ŚWIATA M JABŁOŃSKA 2021.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

331
Erotyk 1, 2001 technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
na odwrocie opis autorski: Marek Sułek / SŁ / Z serii "Erotyki" / technika własna / 2001, na blejtramie, długopisem: Sł /
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

332
Erotyk 2 technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: MS (ryte);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Marcin KOTARSKI (1952-2013)

333
sygn. p. d.: Kotarski.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Władysław WALCZAK-BANIECKI

334
Pasterze malarstwo na szkle; 35 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Walczak;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł