Fotograf nieokreślony

101
Dzieci z Józefem Piłsudskim w Belwederze w dniu urodzin Marszałka; fotografia czarno-biała, brom, papier, 16 x 22 cm
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

102
Portret Haliny Czerny-Stefańskiej, 1954 fotografia czarno-biała, brom, papier, 39,4 x 29,7 cm; sygn. p. d. Dorys.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

David MAZUR (XIX/XX w.)

103
Sokolnicy lwowscy, ok. 1900 fotografia sepia, papier fotograficzny, 25 x 30 cm; (fotografia obcięta z czterech stron).
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Stefan ARCZYŃSKI (ur. 1916)

104
Pantomima Wrocławska: Henryk Tomaszewski - Ziarno i Skorupa, 1961 fotografia czarno-biała, brom, papier, 16 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 700 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

105
Św. Jan w Poznaniu, 1934 drzeworyt papier, 31 x 31,5 cm; poniżej ryciny sygn. p. d.: Stef Mrożewski / Amsterdam 1934 (ołówkiem),
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-?)

106
Zbójnicy drzeworyt dwubarwny, papier, 28,2 x 21,3 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: St. Raczyński (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 500 zł

E. WINKLER (XX w.)

107
Sukiennice w Krakowie, 1941 akwaforta, sucha igła, papier, 17 x 25,3 cm sygn. na płycie l. d.: E.W. 41.
Cena wywoławcza. 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

108
Ratusz w Poznaniu, 1933 litografia barwna papier, 37 x 25,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: L. Wyczółkowski 1933
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Edme BOVINET (1767-1832)

109
Manewry Gwardii Cesarskiej w obecności dwóch cesarzy w Tylży 28 czerwca 1807 r. wg Jacques François Joseph SWEBACH (1769-1823)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Francisco GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)

110
Chochliki; z cyklu "Los Caprichos" akwaforta, akwatinta, 22 x 15,6 cm (w świetle oprawy); zatytułowana na dole: Duendecitos
Cena wywoławcza. 1 700 zł

DUTTENHOFER wg Johann van der HAGEN

111
Pejzaż miedzioryt kolorowany, mezzotinta, papier, 28,2 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Adam BUNSCH (1896-1969)

112
Kaczka w locie drzeworyt barwny, papier, 23 x 29,4 cm; sygn. ołówkiem l.d.: Adam Bunsch,
Cena wywoławcza. 700 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

113
Dworek ośnieżony, przed 1943 akwaforta, mezzotinta, papier, 22,5 x 30,5 cm (odcisk klocka);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

114
Kobieta we wnętrzu litografia, papier, 45 x 31 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Menkes (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 3 600 zł

115
Akt leżącej kobiety drzeworyt, bibułka, 11,5 x 17,7 (odcisk klocka), 14,6 x 20,5 cm (arkusz); sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

116
Portret kobiety, 1928 ołówek, papier, 38 x 28,5 cm; sygn. z prawej strony: "Stick…" / Lindemann / 1928.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław BERGMAN (1882-1930)

117
Fragment wiejskiego domu kredki (brązowa i czerwona), papier, 38,5 x 28,5 cm; (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Bergman
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Stanisław BERGMAN (1882-1930)

118
Portret damy, ok. 1910 kredka brązowa, ołówek, papier, 38,7 x 28,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Bergman
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Stanisław BERGMAN (1882-1930)

119
Wiejska chata piórko, tusz lawowany, papier, 19,3 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Bergman
Cena wywoławcza. 800 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

120
Głowa młodej kobiety węgiel, papier, 46,5 x 36 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Landau oraz faksymile sygnatury l. d. : Landau
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

121
Eros i Psyche, 1942 ołówek, węgiel, papier, 33 x 24 cm; sygn. p. g.: SŻ; l. g.: 1942; l. d. tytuł pracy: EROS I PSYCHE
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

122
Szkice koni ołówek, papier żeberkowy, 25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

123
Akt leżącej kobiety węgiel, papier jasnobrązowy, 39 x 102 cm; sygn. l. d.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 2 000 zł

124
Siedząca dziewczyna ołówek, papier, 51 x 38 cm; sygn. p. d.: St. Żur
Cena wywoławcza. 1 800 zł

125
Akt stojącej kobiety węgiel, papier żeberkowy, 62 x 45,7 cm
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Włodzimierz TETMAJER (1864-1923)

126
Zestaw pięciu szkiców kompozycji (ujęte w jedną oprawę) ołówek, piórko, tusz lawowany, papier, 4 z nich sygnowane.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853 - 1926)

201
Wnętrze sieni akwarela, papier, 34 x 28 cm; sygn. l. d.: ST. MASŁOWSKI / 1902
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Roman JAROSZ (1888-1932)

202
Karuzela w lunaparku gwasz, papier, 45,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: R. Jarosz
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

203
W restauracji długopis, akwarela, papier kredowany, 28,2 x 20,9 cm; sygn. p. d.: majaberezowaka 70
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

204
Zatoka, ok. 1960 akwarela, papier, 34 x 52 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

205
Pejzaż podgórski z rzeką akwarela, papier, 55 x 44 cm; sygn. p. d.: H.Sajdak
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

206
Uliczka w małym mieście akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 10,7 x 13,7 cm; sygn. p. d.: E. Krcha
Cena wywoławcza. 400 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

207
Golgota, 1903 pastel, papier ciemno brązowy, 48 x 31,5 cm; sygn. l. d.: P. Żuk Skarszewskiemu/ LWyczół;
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

208
Pejzaż, 1943 akwarela, papier, 44,5 x 33 cm (w świetle oprawy) sygn. p. d.: Tymon/ 1943. (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

209
Kwiaty akwarela, tusz? na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy, 45,5 x 63 cm;
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Gustaw GWOZDECKI (1880-1935)

210
Maki, 1914-1915 akwarela, papier, 50 x 37 cm (w świetle oprawy) sygn. l. d.: GWOZDECKI
Cena wywoławcza. 23 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

211
Mała modelka pastel, papier, 46 x 33 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1943
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

212
Pejzaż zimowy akwarela, gwasz, papier, 23 x 32,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stanisław GILEWSKI (1895-1984)

213
Begonie, 1914 akwarela, papier, 50 x 68 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Gilewski / 914.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

214
Dziewczynka z lalką gwasz, papier, 55 x 42,5 cm; sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

215
Don Kichot i Sancho Pansa, 1934 akwarela, papier, 49 x 48 (w świetle oprawy); Bibl.: „Głos Plastyków” 1934, nr 9-12, s. 179;
Cena wywoławcza. 32 000 zł

A. V. CASTEELE (XX w.)

216
Pejzaż zimowy olej, płótno, 78 x 83 cm; sygn. p. d.: A. V. Casteele
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Rudolf ANDREE (1887-1970)

217
Wenecja - Ponte Rialto olej, płótno, 61 x 81 cm; sygn. p. d.: RAndree
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

218
Fale morskie olej, płyta, 55 x 42 cm; sygn. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

František MRAZEK (1876-1933)

219
Mały wędkarz olej, tektura, 41,3 x 32,5 cm; sygn. p. d.: F. Mrazek
Cena wywoławcza. 5 000 zł

ZM - Malarz nieokreślony polski (XX w.)

220
W pracowni akademii, ok. 1930 olej, sklejka, 144 x 90,5 cm; sygn. p. g.: Z M
Cena wywoławcza. 6 500 zł

A. POUDY (XX w.)

221
Wnętrze katedry warszawskiej olej, płótno, 59 x 79 cm; sygn. p. d.: Poudy. A.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

222
Morskie Oko, 1923 olej, płótno, 68 x 54,5 cm; sygn. p. d.: ST. GAŁEK / 1923
Cena wywoławcza. 6 000 zł