Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!
29 listopada 2022, godz. 17:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
24.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
25.11 (piątek): 11:00 - 19:00
28.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
29.11 (wtorek): 11:00 - 17:00
Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU
Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.
Józef PANKIEWICZ (1866-1940)
Nr katalogowy1
Chartres - Place de la Poissonerie, ok. 1903
akwaforta, sucha igła, papier; 22,8 x 19,8 cm (odcisk płyty), 32,6 x 25,9 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Pankiewicz (ołówkiem);
Józef PANKIEWICZ (1866-1940)
Nr katalogowy3
Wiatrak w Bruges, ok. 1902
akwaforta, sucha igła, papier gruby kremowy; 15,8 x 23 cm (odcisk płyty), 25,5 x 32,8 cm (wymiar arkusza);
Józef PANKIEWICZ (1866-1940)
Nr katalogowy5
Brzoza, 1901
akwaforta, sucha igła, papier; 17,8 x 12,7 cm (odcisk płyty), 32,7 x 25,3 cm (wymiar arkusza);
Cyprian Kamil NORWID (1821-1883)
Nr katalogowy7
Sybilla, 1864
akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 7,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. g.: C Norwid f. / 1864 (na płycie);
Maurice MENDJIZKI - Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)
Nr katalogowy9
Portret mężczyzny, 1914
olej, płótno; 73 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mendjizky / 1914.
Friedrich Joseph HEYDENDAHL (1844-1906)
Nr katalogowy11
Nokturn
olej, płótno; 34,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.
sygn. p. d.
Michelangelo MEUCCI (1840-1909)
Nr katalogowy13
Martwa natura
olej na płótnie; obraz: 99 x 41 cm; wymiary z ramą: 113 x 55 cm;
sygn. p. d.: M. Meucci / Firenze.
Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)
Nr katalogowy16
Koncentracja - rys. 11
akwarela, ołówek, tusz, papier; 34 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Grabowski.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Otto AXER (1906-1983)
Nr katalogowy18
Projekty kostiumów do filmu „Kazimierz Wielki” (1974)
Adelajda ks. Heska i dziewczęta dworskie, 1974
tempera, gwasz, karton; 50 x 70 cm;
Jan TARASIN (1929-2009)
Nr katalogowy20
Magazyn, 1993
akwarela papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JTarasin / 93;
Edward DWURNIK (1943-2018)
Nr katalogowy22
Tulipan, 2018
akryl, płótno; 18,5 x 13,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2018 / E. DWURNIK;
Maciej LACHUR (1927-2008)
Nr katalogowy24
Ranny partyzant
olej, tektura, 78 x 42 cm;
sygn. l. d.: M. LACHUR;
sygn. l. d.: M. LACHUR;
26
Św. Józef z Dzieciątkiem
drewno polichromowane; 60x 27,5 x 15,5 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w.?
Europa Zachodnia, XVIII w.?
28
Mojżesz wg rzeźby Michała Anioła (redukcja)
mosiądz patynowany, marmur; 39,5 x 17 x 18,5 cm;
1 poł. XX w.
1 poł. XX w.
Henryk BARDZIŃSKI
Nr katalogowy30
Kompozycja
kamień na bejcowanym cokole; wymiary z cokołem: 33,5 x 29,5 x 6,5 cm;
sygn. na podstawie: HENRYK BARDZIŃSKI / HB.
Wojtek SIUDMAK (ur. 1942) - projekt kompozycji
Nr katalogowy32
Talerz dekoracyjny - Erotyk
z cyklu: "Na skrzydłach pieszczot" / "Sur les ailes des;
porcelana biała szkliwiona, kalka; średn. 25 cm;
34
Lampa na biurko, elektryczna
kamionka, czarna polewa; wys. 66 cm;
Niemcy, lata 40. XX w.
Niemcy, lata 40. XX w.
36
Zestaw sztućców środek stołu
srebro pr. 800, metal; nóż do ryb: dług. 19,5 cm; nóż do masła: dług. 19,5 cm; para widelców do porcjowania wędlin: dług. 21,5 cm;
39
Tłok pieczętny dwustronny z czasów powstania styczniowego 1863 r.
na górnym otoku pola pieczętnego napisy w języku rosyjskim: Cierpienije i nadierzda [Cierpienie i Nadzieja];
41
Serweta rytualna - judaicum, poł. XVIII w.
haft złotą i metalową nicią w kolorze starego złota na cienkiej tkaninie bawełnianej; 44 x 43 cm.
Całość obszyta koronką wykonaną szydełkiem.
43
Kwietnik eklektyczny
na trójnogu ażurowym, trzon „spiralny”, blat okrągły otoczony balustradką z małymi tralkami;
drewno; 73 x 40 x 40 cm.
drewno; 73 x 40 x 40 cm.
45
Słupek
drewno, gipsatura, farba o odcieniu złota; 96 x 30 x 30 cm;
Polska?, 1 ćw. XX w.
Polska?, 1 ćw. XX w.
47
Barek eklektyczny na kółkach
blat i dolna półka prostokątne o zaokrąglonych krótszych bokach z balustradkami z małych tralek;
drewno, metal; 81 x 77,5 x 44,5 cm.