29 listopada 2022

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

29 listopada 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

24.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
25.11 (piątek): 11:00 - 19:00
28.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
29.11 (wtorek): 11:00 - 17:00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

1
Chartres - Place de la Poissonerie, ok. 1903 akwaforta, sucha igła, papier; 22,8 x 19,8 cm (odcisk płyty), 32,6 x 25,9 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Pankiewicz (ołówkiem);

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

2
Uliczka w Chartres, ok. 1903 akwaforta, sucha igła, papier, 22,8 x 10,3 cm (odcisk płyty), 32,6 x 25,9 cm (wymiar arkusza);

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

3
Wiatrak w Bruges, ok. 1902 akwaforta, sucha igła, papier gruby kremowy; 15,8 x 23 cm (odcisk płyty), 25,5 x 32,8 cm (wymiar arkusza);

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

4
Paryż. Hôtel Lambert, ok. 1903 akwaforta, sucha igła, ruletka, papier; 11,8 x 15,8 cm (odcisk płyty), 25,2 x 32,7 cm (wymiar arkusza);

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

5
Brzoza, 1901 akwaforta, sucha igła, papier; 17,8 x 12,7 cm (odcisk płyty), 32,7 x 25,3 cm (wymiar arkusza);

Cyprian Kamil NORWID (1821-1883)

6
Męczennik, 1864 akwaforta, sucha igła, papier; 11,5 x 9,7 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. l. d.: C. Norwid 1864.

7
Sybilla, 1864 akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 7,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. g.: C Norwid f. / 1864 (na płycie);

Jacques ZUCKER - Jakub CUKIER (1900-1981)

8
Meksykańska kobieta z dzieckiem, 1953 sangwina, papier; 34,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jacques Zucker / ... / 1953;

Maurice MENDJIZKI - Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)

9
Portret mężczyzny, 1914 olej, płótno; 73 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mendjizky / 1914.

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

10
Modlitwa olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 17 cm;
sygn. l. d.: Ant. Kozakiewicz.

Friedrich Joseph HEYDENDAHL (1844-1906)

11
Nokturn olej, płótno; 34,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.

Ernst LAFITE (1826-1885)

12
Margarett, 1847 olej, płótno; 46,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Lafite / 847.

Michelangelo MEUCCI (1840-1909)

13
Martwa natura olej na płótnie; obraz: 99 x 41 cm; wymiary z ramą: 113 x 55 cm;
sygn. p. d.: M. Meucci / Firenze.

Henryk BERLEWI (1894-1967)

14
Krzesło z czerwoną draperią, 1950 litografia barwna, papier; 57 x 45 cm (wymiar arkusza), 38,5 x 28 cm (wymiar obrazu);
sygn. z płyty p. d.: H. BERLEWI. 1950.

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

16
Koncentracja - rys. 11 akwarela, ołówek, tusz, papier; 34 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Grabowski.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

17
Bez tytułu, 1963 gwasz, flamaster, ołówek, papier; 41 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1963.

Otto AXER (1906-1983)

18
Projekty kostiumów do filmu „Kazimierz Wielki” (1974) Adelajda ks. Heska i dziewczęta dworskie, 1974
tempera, gwasz, karton; 50 x 70 cm;

Otto AXER (1906-1983)

19
Projekty kostiumów do filmu „Kazimierz Wielki” (1974) „Bitwa pod Płowcami”, 1974
„Wojewoda” oraz „Lekko-ciężka jazda (polska) dowódcy chorągwi”

Jan TARASIN (1929-2009)

20
Magazyn, 1993 akwarela papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JTarasin / 93;

Edward DWURNIK (1943-2018)

21
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18,5 x 13,5 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E. DWURNIK;

Edward DWURNIK (1943-2018)

22
Tulipan, 2018 akryl, płótno; 18,5 x 13,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2018 / E. DWURNIK;

Judyta (Jehudith) SOBEL (1924-2012)

23
Martwa natura olej, płótno; 51 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL.

Maciej LACHUR (1927-2008)

24
Ranny partyzant olej, tektura, 78 x 42 cm;
sygn. l. d.: M. LACHUR;

Georges SPIRO (1909-1994)

25
Bez tytułu olej, płótno, 54,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Spiro.

26
Św. Józef z Dzieciątkiem drewno polichromowane; 60x 27,5 x 15,5 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w.?

27
Św. Antoni z Dzieciątkiem [w manierze XVIII w.] drewno polichromowane, ceramika (oczy świętego); 74 x 37 x 24 cm;
Europa Zachodnia [Portugalia?], koniec XVIII, pocz. XIX w.;

28
Mojżesz wg rzeźby Michała Anioła (redukcja) mosiądz patynowany, marmur; 39,5 x 17 x 18,5 cm;
1 poł. XX w.

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942) - projekt

29
Geneza biskwit; 20 x 15 x 20 cm;
na spodzie wyciski w masie: 26 003-20 / 980.

Henryk BARDZIŃSKI

30
Kompozycja kamień na bejcowanym cokole; wymiary z cokołem: 33,5 x 29,5 x 6,5 cm;
sygn. na podstawie: HENRYK BARDZIŃSKI / HB.

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942) - projekt kompozycji

31
Talerz dekoracyjny - Erotyk z cyklu "Na skrzydłach pieszczot" / "Sur les ailes des”;
porcelana biała szkliwiona, kalka; średn. 25 cm;

32
Talerz dekoracyjny - Erotyk z cyklu: "Na skrzydłach pieszczot" / "Sur les ailes des;

33
Wazonik z pokrywką porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 19 x 13 x 10,5 cm;
sygn. na spodzie nieczytelna;

34
Lampa na biurko, elektryczna kamionka, czarna polewa; wys. 66 cm;
Niemcy, lata 40. XX w.

35
Sztućce do transzowania ryb mosiądz, plater; łopatka: dług. 29,5 cm, nóż: dług.: 29 cm;
w oryginalnym etui;

36
Zestaw sztućców środek stołu srebro pr. 800, metal; nóż do ryb: dług. 19,5 cm; nóż do masła: dług. 19,5 cm; para widelców do porcjowania wędlin: dług. 21,5 cm;

37
Legumiera z dobieraną podstawą plater; legumiera: 10,5 x 28 x 23,5 cm; podstawa: 29 x 29 cm;
2 ćw. XX w.

39
Tłok pieczętny dwustronny z czasów powstania styczniowego 1863 r. na górnym otoku pola pieczętnego napisy w języku rosyjskim: Cierpienije i nadierzda [Cierpienie i Nadzieja];

Stanisław K. DAWSKI (1905-1990)

40
Klocek drzeworytniczy (obustronny) bukszpan ?, 12,5 x 11,3 cm;
sygn. na boku pieczątką artysty: „Stanisław K. Dawski”, także napis ołówkiem: „prof. Stanisław Dawski”

41
Serweta rytualna - judaicum, poł. XVIII w. haft złotą i metalową nicią w kolorze starego złota na cienkiej tkaninie bawełnianej; 44 x 43 cm.
Całość obszyta koronką wykonaną szydełkiem.

42
Rama eklektyczna drewno, gipsatura, farba barwy złotej; wymiar ramy: 97 x 87 cm (60,7 x 50,5 cm - wymiar miejsca na obraz lub taflę szklaną).

43
Kwietnik eklektyczny na trójnogu ażurowym, trzon „spiralny”, blat okrągły otoczony balustradką z małymi tralkami;
drewno; 73 x 40 x 40 cm.

44
Lustro eklektyczne bogato zdobiona reliefową dekoracją w barwie złotej (górna część konsoli lustrzanej),
drewno, gipsatura, farba złota, tafla lustrzana; 144 x 67 x 11 cm.

45
Słupek drewno, gipsatura, farba o odcieniu złota; 96 x 30 x 30 cm;
Polska?, 1 ćw. XX w.

46
Słupek eklektyczny bogato zdobiony profilami
drewno; 99 x 32 x 32 cm;

47
Barek eklektyczny na kółkach blat i dolna półka prostokątne o zaokrąglonych krótszych bokach z balustradkami z małych tralek;
drewno, metal; 81 x 77,5 x 44,5 cm.

48
Biblioteczka modernistyczna drewno, okleina; 166 x 99,5 x 43 cm;
Stan zachowania: ślady użytkowania.

49
Sekretarzyk pseudoklasycystyczny drewno, okleina; 113 x 143 x 74 cm.

50
Fotel-tron eklektyczny na kółkach drewno, tkanina; 114 x 60 x 64 cm
Europa Zachodnia?, 2 poł. XX w.