29 czerwca 2022

Aukcja: 29 czerwca 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Malarz nieokreślony, pocz. XX w.

97
Portret dziewczyny olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 28 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

W. GĄSIECKI (?), XX w.

98
Femme fatale pastel, karton; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: W. Gąsiecki (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

99
Zamyślona kobieta pastel, papier; 33 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur Markowicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

100
Akt stojącej kobiety olej, płótno; 63,5 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Joanna GETTEROWA [STEIFMANN], XIX / XX w.

101
Portret kobiety w perłach, 1922 olej, płótno; 98 x 77,5 cm;
sygn. p. g.: JS. (monogram wiązany) Getterowa / 1922 (? - ostatnia cyfra przycięta)
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Andrzej MALINOWSKI (1855-1917)

102
Scena rodzajowa - Zabawy chłopców olej, deska; 28,5 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: A. Malinowski
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

103
Przy łożu umarłej ołówek, tusz, gwasz, papier; 43,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WP
estymacja: 6 400 - 7 200 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

104
Rybak akwarela, papier; 35 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Hans ZATZKA (1859-1945)

105
Scena rodzajowa olej, deska; 70 x 111 cm (owal);
sygn. p. d. (w ramce, którą trzyma putto): J. Bernard
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Jan STYKA (1858-1925) - przypisywany

106
Męczeństwo pierwszych chrześcijan olej, płótno; 40 x 33 cm (wymiar kompozycji);
u dołu po prawej opis: 19/11 881. / Rzym
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

107
Abraham i Izaak olej, deska; 45 x 41 cm;
opisany u dołu: … 1885 (słabo czytelnie).
estymacja: 4 300 - 5 200 zł

JARZĄBEK

108
Chrystus olej, płyta; 50 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Jarząbek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

109
Matka Boska Ostrobramska collage, papier, sklejka; 23,5 x 19,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

110
Portret kobiety z anglezami gwasz, kość; 6 x 4,7 cm (owal) w swietle oprawy;
estymacja: 700 - 800 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

111
Martwa natura olej, płótno dublowane; 75 x 58 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

112
Zuzanna i starcy według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno; 121 x 85,5 cm
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

113
Madonna z Dzieciątkiem i świętymi według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno; 56,5 x 48,5 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

114
Święty Józef z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na deskę; 110 x 80,5 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jan Ksawery KANIEWSKI (1805-1867)

115
Portret oficera carskiego olej, płótno dublowane; 98 x 78 cm;
sygn. i dat p. d.: Kaniewski 1860
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

116
Św. Dmitrij Solunski [św. Dymitr z Tesaloniki] miedzioryt, papier; 38 x 28 cm (odcisk płyty); 49 x 37 cm (arkusz);
w kompozycji: św. Męczennik Dymitrio
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

117
Zaprzęg konny przed dworem, 1924 akwaforta, papier; 7 x 9,5 cm (odcisk); 12,5 x 18 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

118
Karykatury sejmowe - 34 autolitografie, 1910 litografia, papier; 35,5 x 30 cm; z autorską dedykacją
wykonane w zakładzie A. Przyszlaka, Lwów 1910.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900-1986)

119
Więcierz, 1931 drzeworyt, papier; 33,5 x 24 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: BKrasnodębskaGardowska (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Utagawa KUNISADA II (1823-1880)

120
Opowieść o księciu Genji drzeworyt barwny, papier; 36,7 x 24,5 cm;
sygn. p. d. na klocku.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

121
Otome, z serii: Genji Goju-yo Jo, 1884 drzeworyt barwny, papier; 34,7 x 23 cm;
sygn. na klocku l. środek.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 800 zł

122
Barbakan - Kraków, 1932 drzeworyt, papier; 21,4 x 27,8 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

123
Autoportret II, 1940 drzeworyt, papier bibułkowy, 28 x 21,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: WW (ołowkiem)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Madonna drewno - jesion; wys. 34 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Artysta nieokreślony

202
Chrystus Ukrzyżowany drewno, wys. 63 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Artysta nieokreślony

203
Chrystus Ukrzyżowany drewno; wys. 148 cm, szerokość ramion 144 cm.
Małopolska, XVIII w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

204
Św. Wendelin drewno polichromowane; wys. 107 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)

205
Kot w butach brąz polichromowany; wys. 7 cm; szer. 5,5 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

206
Pies z wózkiem brąz polichromowany; wys. 7 cm; szer. 14 cm;
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

207
Kobieta z panterą brąz polichromowany; wys. 17 cm; szer. 16 cm;
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

208
Kobieta w fotelu brąz, odlew polichromowany; wys. ca 8,5 cm; szer. ok. 9 cm;
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Henryk II KOSSOWSKI (1855-1921)

209
Powrót z połowu brąz, odlew patynowany; wys. 85 cm, szer. 28 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Artysta nieokreślony

210
Fryderyk Chopin brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wys. 23 cm;
Francja (?), XIX / XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Kazimierz PIETKIEWICZ (1903-1965)

211
Irena, 1950 brąz patynowany; wys. 37 cm, szer. 24 cm, głęb. 26 cm;
sygn. z boku: KP (inicjałem wiązanym) / 50R PIETKIEWICZ
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Autor nieokreślony

212
Tancerka - figurka art déco brąz, kość?; onyks; wys. 34 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, lata 20. - 30. XX w.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Autor nieokreślony

213
Odpoczywająca tancerka - figurka art déco tworzywo?, brąz, marmur; wys. 22,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Henri Honoré PLÉ (1853-1922)

214
„Przed burzą” - Kobieta z dzieckiem brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 44 cm; szer. 23 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł