22 września 2021

Ponad 380 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

22 września 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

16.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
17.09 (piątek): 11:00 - 19:00
20.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
21.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
22.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

49
Para lamp z przedstawieniem kwiatów mosiądz, farby emaliowe, złocenia; wysokość trzonu: 32 cm
pocz. XX w.,

50
Para żyrandoli dwunastoświecowych mosiądz, szkło; 96 x 77 x 77 cm;
zelektryfikowane;

51
5 kinkietów trzyświecowych eklektycznych mosiądz, szkło; 37 x 45 x 27 cm;
XX w.

52
Sepecik z miniaturami heban, ceramika, farby naszkliwne, mosiądz; 15 x 12,5 x 10 cm;
XX w.;

53
Sypialnia drewno, okleina orzechowa, mosiądz (aplikacje);;
- szafa trzydrzwiowa z lustrem: 222 x 160 x 50 cm; w środku szafy 5 szuflad.

54
Sypialnia drewno, fornir czereśniowy, mosiądz (aplikacje);
- para szafek nocnych sypialnianych: 71 x 52 x 37 cm;

55
Toaletka sypialniana z taboretem drewno, fornir czereśniowy, mosiądz (aplikacje); 206 x 134 x 59 cm;
okres międzywojenny.

56
Komoda pseudo empirowa drewno, okleina-orzech włoski; 80 x 109 x 54 cm;
koniec XIX, pocz. XX w.

57
Stół art déco okrągły rozkładany drewno sosnowe, okleina czereśniowa; 72 x 98 [148] x 98 cm;
okres międzywojenny;

58
Szafka w typie Ludwik XVI intarsjowana fornir z wielu gatunków drewna, mosiądz (okucia), porcelana (aplikacje), marmur (blat); 131 x 107 x 66 cm;
XIX w;

59
Szafka w typie mebli XVIII w. intarsjowana;
drewno; 113 x 128 x 37 cm;

60
Szafa biblioteczna drewno dębowe czernione, szkło fazowane; 195 x 150 cm;
ok. 1910.

Zakład Fotograficzny I. KRIEGER, Kraków

101
Nagrobek Jana Mrowińskiego, 1865-1890 fotografia 20,4 x 25 cm, naklejana na karton 25,3 x 33,3 cm.
Przybrudzenia na krawędziach, poza tym stan dobry.

Zakład Fotograficzny Barbery FRERES, Nicea

102
Nagrobek Wandy Tyszkiewiczowej fotografia; 20,8 x 13 cm;
na odwrocie odręczny napis ołówkiem w jęz. rosyjskim oraz nadruk atelier nicejskiego.

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

103
Kapliczka na Podhalu akwaforta papier; 19 x 24 cm ( w świetle passe-partout)
sygn. Kapliczka na Podhalu (akwaforta i tinta) Wł. Zakrzewski;

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według

104
Kuszenie św. Hieronima heliograwiura, papier; ; 10,8 x 26,2 cm (wymiar kompozycji);
u dołu napis: KUSZENIE ŚW. HIERONIMA;

105
Jawnogrzesznica heliograwiura, papier; 12,9 x 26 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. na płycie;

106
Dirce chrześcijańska heliograwiura, papier; 13 x 26 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie p. d;

Napoleon ORDA (1807-1883), litografia Maksymiliana FAJANSA (1825-1890)

107
6 litografii litografia, papier;
- Horodyszcze - Kościół księży Karmelitów: 27,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);

Artysta nieokreślony, XIX w.

108
Szkice typów rodzajowych i pejzaże cynkografia, papier; 28 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: 18 [monogram JP] 40;

Artysta nieokreślony, francuski, XVIII w.

109
Para rycin: Spacer poranny, Spacer wieczorny miedzioryt; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygnowane poniżej obrazu (nieczytelnie)

Artysta nieokreślony

110
Zestaw 6 rycin - Widoki Warszawy staloryt, papier;
prace oprawione;

J. Y. SCHLEY, XVIII w.

111
Para rycin z widokami portów opisane w obrębie obrazów: Ontong, Java, Isle Takiel, Isle Jamna, Modemo
miedzioryt, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);

Artysta nieokreślony, XIX w.

112
Kamieniec Podolski litografia podkolorowana, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
praca oprawiona, do konserwacji.

Artysta nieokreślony, XIX w.

113
Widok Zamku Chillon nad Jeziorem Genewskim staloryt; 13 x 19,4 cm w świetle oprawy;
l. d. napis: CHILLON ;

Friedrich Bernhard WERNER (1690-1776) - według, Jan Jerzy PINZ

114
Widok Wrocławia Panorama miasta od północy zza Odry

Johann Elias RIDINGER (1698-1767) - według

115
Jazda paradna na koniu staloryt?; 35,5 x 27 cm w świetle oprawy;
praca opisana u dołu; odbitka późniejsza XIX w.?

Artysta nieokreślony, wyd. Auguste BRY (1805-1880)

116
Zestaw trzech litografii - EGLISE ET TOUR DES TROIS SAINTS
- TOMBEAU DE MARIAH
- POSTE AUX CHEVAUX

Artysta nieokreślony

117
Para rycin ze scenami pasterskimi miedzioryt, sepiowany, papier; 31,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
prace oprawione.

Wojciech GERSON (1831-1901) - według, heliograwiura Victor ANGERAR? (1839-1894)

118
Sobieski we Wilanowie [sic!] - Jan III Sobieski sadzący drzewa w Wilanowie heliograwiura, papier; 33 x 38 cm (odcisk płyty);

Rytował Dean WOLSTENHOLME SR (1757-1837) wg John DEARMAN (1824-1856)

119
Przedstawienia czterech pór roku (opisane po angielsku) Spring; Summer; Autumn; Winter

Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

120
Andrzej Fredro Wojewoda Podolski po pobiciu Tatarów nad Bugiem oswobadza zabranych w niewolę heliograwiura, papier; 19 x 27,5 cm (wymiar kompozycji);
pod kompozycją opis;

Jan MATEJKO (1838-1893) - według

121
Radziwiłł - Zebrzydowski - Stadnicki [fragment obrazu Jana Matejki „Kazanie Skargi" (1862-1864), obecnie w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie]
heliograwiura, papier;

122
Kalwaria - z „Teki autolitografii Czartaka”, 1928 autolitografia, papier; 19,7 x 26 cm (w świetle oprawy);
praca oprawiona.

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) - według

123
U krzyża chromotypia, papier; 14,2 x 11,5 cm;
chromotypia wg obrazu Jacka Malczewskiego (1904) wykonana przez Jana Bukowskiego

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

124
Cela 45 na Pawiaku w roku 1942 długopis, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 42 (długopisem),

KUDŁA, XX w.

125
Czekam, 1939 akwarela, gwasz, papier; 42,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: Kudła 39;

Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ (1892-1971)

126
Hortensje akwarela, papier naklejony na tekturę; 70 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A. Inatowicz Łubiański;

Leonard PĘKALSKI ( 1896-1944)

127
Siostrzenica z kwiatkiem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 50 x 35 cm.
Lit.: „Katalog wystawy pośmiertnej artysty”, Warszawa 1969, ZPAP Okręg Warszawski;

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

128
Portret matki, 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkowym, papier; 29 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leonard Pękalski 30;

Leonard PĘKALSKI ( 1896-1944)

129
Studium portretowe - Pani Wanda P., ok.1933 olej, tektura; 45 x 37 cm;
sygn. na odwrocie ołówkiem p. g.: Leonard Pękalski /Studium portretowe;

J. SŁOCIŃSKI, XX w.

130
Tokujące cietrzewie olej, tektura; 35 x 68 cm;
sygn. J. Słociński

T. KIN [?]

131
Kwiaty olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: T. Kin?;

Artysta nieokreślony

132
Przed fontanną olej, płótno; 62 x 45 cm;
sygn. l. d. nieczytelna;

Stanisław DĘBICKI (1866-1924)?

133
Portret mężczyzny olej, tektura; 12,2 x 8 cm;
sygn. p. d.: St. Dębicki?;

Jan RAWICZ (XX W.)

134
Uliczka olej, płótno; 35,5 x 25,5 cm
sygn. p. d.; Jan Rawicz;

Henryk Piotr HEREC (ur. 1928)

135
Martwa natura,1967 olej, płótno; 44,5 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: gmerk artysty; dat.: 67;

136
U starego młyna oleodruk, tektura; 44 x 64,5 cm;
druk:. Storch & Kramer Berlin;