21 kwietnia 2021

Aukcja: 21 kwietnia godz. 18.00

zobacz regulamin aukcji

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 9 - 21 kwietnia.

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: +48 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

97
Chłopiec olej, płótno; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: F.S. ... - (słabo czytelnie).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

98
Modlitwa olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 17 cm;
sygn. l. d.: Ant. Kozakiewicz
estymacja: 5 600 - 6 700 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

99
Jerzy Antoni Potocki przed stadionem Wisły w Krakowie, 1932 olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1932
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

100
Portret mężczyzny olej, płótno; 65 x 54,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.

101
Mała dziewczyna z koszykiem kwiatów, ok. 1840 olej, płótno; 63,5 x 51 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Richard LINDERUM (1851-1926)

102
Między modlitwą a kontemplacją olej, deska; 58 x 74 cm;
sygn. i opisany p. d.: Rich Linderum München
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

103
Filozof olej, płótno dublowane; 46,5 x 33,5 cm.
estymacja: 3 600 - 4 400 zł

Malarz nieokreślony, łemkowski (?), XIX w.

104
Ikona czteropolowa olej, płótno naklejone na płytę; 52 x 110 cm;
obraz przed konserwacją (liczne ubytki malatury).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

105
Pejzaż ze sztafażem [Idylla włoska] olej, płótno; 32,5 x 41,5 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

106
Pod murem klasztoru ołówek, tusz, gwasz, papier; 29,3 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: K Żelech (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905) - przypisywany

107
Scena historyczna z okresu wojny polsko- szwedzkiej, 1870 olej, płótno dublowane; 62,7 x 77 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim papierowa nalepka z opisem obrazu
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

108
Radziwiłłowie -frontispis książki J. Czarneckiego cynkografia, papier, 27,5 x 15,8 cm;
sygn. na płycie u dołu: Józef Mehoffer
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Arnold BOECKLIN (1827-1901)

109
Eine Auswahl der hervorragendsten Werke des Kunstlers in Heligravure (wybór najwibitniejszych prac artysty w heliograwiurze)
Monachium, [1895].
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Antoni POTOCKI (1867-1939)

110
Grottger Lwów-Warszawa 1907, Nakład i własność Księgarni H. Altenberga;
E. Wende i Spółka; zawiera 243 ilustracje na papierze kredowym i 9 w formie wklejek.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

111
[TAPISERIE ] “Gewirkte Bildteppiche des XV. und XVI. Jahrhunderts im Historischen Museum zu Basel”
[Tapiserie XV i XVI w. w zbiorach Muzeum Historycznym w Bazylei]
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

112
Pomniki Krakowa Maksymiliana i Stanisława Cerchów Kraków-Warszawa 1904. Z tekstem Feliksa Kopery; T. 1-3. Druk. W. L. Anczyca i Sp.;
oprawa półpłótno z epoki, 41 x 32 cm, złocona tytulatura na grzbietach.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Alfred BOUCHER (1850-1934)

201
Skrzypaczka brąz, wys. 57 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Antonio SPAGNOLI (1849-1932) ?

202
Madonna z Dzieciątkiem brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 84 cm.
Włochy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Louis Joseph LEBOEUF (1823-1867)

203
Robin Hood brąz patynowany, podstawa drewniana, czerniona; wys. całkowita 56 cm;
sygn. na podstawie: Leboeuf.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

GIAMBOLOGNA - Giovanni DA BOLOGNA - Jean de Boulogne (1529-1608) - według

204
Sława brąz, odlew patynowany, czarny marblit; wys. 83,5 cm.
Włochy, odlew XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Pierre Louis ROUILLARD (1820-1881); Christofle et Cie (zał. 1830)

205
Krowia rodzina na pastwisku brąz srebrzony; marmur; wys. 27 cm; szer. 35,5 cm; głęb. 23 cm.
Francja, Paryż, 2. poł. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

KASLI (odlewnia zał. 1747)

206
Figura konia żeliwo, odlew; wys. 29 cm, dł. podst. 39 cm.
Rosja, Kasli, Ural, obwód Czelabiński, 1912.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Sylvain NORGA (1892-1968)

207
Mężczyzna ciągnący linę brąz patynowany; marmur; wys. 58 cm;
Belgia, 2 tercja XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Guglielmo PUGI (1850-1915)

208
Żniwiarka marmur biały i szary; wys. 60 cm;
Włochy, Florencja, pocz. XX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

209
Narodziny Wenus kamień sztuczny; wys. 94 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

210
Akt kobiety - kąpiąca się alabaster; wys. 48 cm.
Włochy, XIX/XX w. (niesygnowany).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

211
Fryderyk Chopin gips, odlew; wys. 31 cm, szer. 26 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, ok. 1900, odlew późniejszy.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

601
Wazon z motywem słoni szkło przeźroczyste, dwuwarstwowe: miodowe i rubinowe, trawione;
Czechy, Karlsbad (Karlovy Vary), ok. 1926
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Towarzystwo „KARAWAN” - „CZAJ”

602
Herbatnica szkło zielono-oliwkowe, opalizujące, nitkowane; metal; Moskwa, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Huta szkła DESNA

603
Wazon dekoracyjny szkło neodymowe, aleksandrytowe, wydmuchiwane w formie;
wys. 21,5 cm.
Czechy, Desna, lata 60. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

604
Wazon art déco skło przezroczyste, bezbarwne, z lazurą miodową; wys. 26 cm.
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

605
Karafka z korkiem i 6 kieliszków do likieru szkło przezroczyste, barwione w masie, oliwkowo-zielone;
Czechosłowacja, Karlsbad (Karlovy Vary), 2. tercja XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

606
Zestaw toaletowy - 3 flakony szkło kryształowe, barwione w masie, cytrynowo-żółte; metal niklowany;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Pracownia Friedricha EGERMANNA (?)

607
Wazon zdobiony groteską szkło bezbarwne, z lazurą fioletową, złocenia, emalia; wys. 26,5 cm.
Czechy, Novy Bor (?), lata 30. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

608
Zestaw 6 szkieł art déco szkło przeźroczyste, bezbarwne, z lazurą miodową; każde szkło w innym rozmiarze.
Czechy, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

609
Wazon owoidalny szkło bezbarwne, powlekane, warstwowe; wys. 28,5 cm;
Polska?, 4 ćw. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewickiego w Pacykowie

610
Lampa - putto z miseczką fajans delikatny, farby ceramiczne szkliwo ołowiowo - boraksowe; wys. ok. 54 cm;
Polska, lata 1912-1914.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Manufaktura Majoliki Michała Piotra Radziwiłła w Nieborowie

611
Waza dekoracyjna z Zeusem i Chronosem na rydwanach majolika, szkliwo cynowe, farby wysokich temperatur; wys. 46 cm;
Polska, lata ok. 1880-1890.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

612
Amfora neorenesansowa z dwiema miniaturami rodzajowymi majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe; wys. ok. 56 cm;
Włochy, wytwórnia nieustalona, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Limoges, Pracownia Emalii Artystycznej - Camille FAURÉ (1874-1956)

613
Plakieta z pejzażem z wiatrakiem, w ramie drewnianej emalia malarska na miedzi, oprawa drewniana; plakieta (w świetle ramy) 13,5 x 8,3 cm;
Francja, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Miśnia, Staatliche Porzellan Manufaktur

614
Talerz dekoracyjny ze złoconą gałązką dębową porcelana, dekoracja reliefowa, złocenia;
XX w. (okres międzywojenny?)
estymacja 1700 - 2000 zł

615
Para świeczników z amorkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wysokość 18,7 cm i 19 cm;
estymacja 4000 - 4800 zł

616
Para naczyń toaletowych (na wodę toaletową i krem?) porcelana, farby naszkliwne złocenia; wys. 13,2 cm;
Francja, Paryż lub Limoges?, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja 3000 - 3600 zł

617
Wazon ceramiczny o organicznej fakturze glinka ceramiczna spieczona (w typie kamionki);
Polska, wyrób Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Twórczość Mazowiecka”?, lata 60. XX w.
estymacja 900 - 1200 zł

Kadyny, Królewska Wytwórnia Majoliki

618
Leżący łoś glinka terakotowa, szkliwo brązowe matowe;
model Arthura Steinera (1885-1960), lata 30. XX w.
estymacja 2500 - 3000 zł

619
Plakieta ze św. Mikołajem i Matką Boską z Dzieciątkiem glina drobnoziarnista - wyrób ceglany spieczony; wys, 28 cm;
nieustalony warsztat europejski, XIX w.
estymacja 900 - 1200 zł

NORBLIN & CO (czynna 1819-1944)

701
Samowar z płukalnicą i tacą plater cechowany;
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Christofle et Cie (zał. 1830)

702
Kufel plater częściowo złocony cechowany; wys. 28 cm.
Paryż, lata 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł