21 kwietnia 2021

Aukcja: 21 kwietnia godz. 18.00

zobacz regulamin aukcji

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 9 - 21 kwietnia.

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: +48 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Juliusz MAKAREWICZ (1854-1936)

49
W parku, 1923 pastel, papier; 47, 5 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Makarewicz / 923
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

50
Pejzaż podgórski olej, tektura; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 6 800 - 8 200 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

51
Pejzaż wiosenny, 1917 olej, tektura; 44 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Guranowski / 1917 r.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, 2 ćw. XIX w.

52
Noc księżycowa - nokturn olej, płótno; 94,5 x 133 cm.
W typie malarstwa Caspara Davida Friedricha.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jerzy René GROSZANG (1929-2004)

53
Pejzaż z rozlewiskiem akwarela, gwasz, papier żeberkowy; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

L. ZIMMERMANN, XX w.

54
Pejzaż śródziemnomorski olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. l. d.: L. Zimmermann
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Eduard HILDEBRANDT (1817-1968)

55
"Igła Kleopatry" w Aleksandrii akwarela, papier; 24 x 34,8 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E. Hildebrandt,
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Siergiej FEDOROWSKY, XX w.

56
Motyw z Krymu tempera, karton; 69,5 x 54 cm;
sygn. p. d. J. Fedorowsky / Krym / Firlant (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 2 900 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

57
Para obrazów: Pejzaże 1. Pejzaż z drzewami
2. Tatry
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

58
Na targu akwarela, pastel, papier; 22,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. S. M. (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Nahum GUTMAN (1898-1980)

59
Woźnica i jego żony litografia barwna, papier; 39,5 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: N. Gutman (drukiem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

60
Wiejska chałupa akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Jakubowski
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

61
Pejzaż z Dolinki Krakowskiej, 1910 olej, tektura; 16,3 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J.W / 1910
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

62
Stary Józwa pastel, karton; 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Górski (słabo czytelnie)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Antoni Ferdynand CHITRY de FREYSELSFELD (1873-?)

63
Postać hucuła akwarela, papier; 33 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: AF (?) / 943
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

64
Góral z gajdą pastel, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. p. d. St. Górski
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

65
Góral z fajką pastel, tektura; 51 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: St. Górski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

66
Ranny Legionista - Pierwsza pomoc ołówek, akwarela, papier; 17 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Jaźwiecki (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.- w typie twórczości Seweryna BIESZCZADA (1852-1923)

67
Powrót do domu akwarela, gwasz, papier;
37 x 63,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

68
Typy góralskie olej, płótno, 23 x 39 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie
estymacja: 1 900 - 2 400 zł

Beniamin Bencion SOKIRAŃSKI (1857-1953)

69
Para obrazów: Kwiaty i Kury 1. Martwa natura z kwiatami i filiżanką
2. Kury
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Abraham NEUMAN (1873-1942)

70
Chaty o zmierzchu olej, tektura; 68 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: A.Neumann
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

71
Pejzaż ze stogiem olej, tektura; 26 x 33 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 200 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

72
Jesienny pejzaż z zakolem rzeki olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. l. d.: Bratkowski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Kazimierz Togo FAŁAT (1904-1981) - ?

73
Pejzaż z chatą olej, płótno; 40,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: T. Falat
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 700 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

74
Las olej, płótno; 61 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: Włod S… (słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Theodor URTNOWSKI (1881-1963)

75
Gdańsk nad Motławą olej, płótno naklejone na tekturę; 60,35 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: TH. URTNOWSKI
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

76
Kościół Bożego Ciała w Krakowie akwaforta, brązowy papier; 24 x 14,2 (wymiar odcisku płyty);
sygn. p. d.: JWojnarski (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Hans LICHT (1876-1935)

77
Plac w małym miasteczku olej, tektura; 46,5 x 58 cm;
sygn. l. d.: Hans Licht
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Henryk DIETRICH (1889-1948)

78
Kościół Najświętszego Salwatora w Krakowie olej, tektura; 34 x 35 cm;
sygn. p. d.: Henryk Dietrich
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Eugeniusz GROTTO-ŚLEPIKOWSKI(1903-1968)

79
Nad brzegiem morza olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: E. Ślepikowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)

80
Strumień olej, tektura; 22 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

81
Pejzaż z rzeczką i postacią olej, płótno; 59 x 39 cm;
sygn. l. d.: J. G.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

82
W świetle księżyca olej, tektura; 25,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Alfred JENSEN (1859-1935)

83
Statek wpływający do portu w Helsingor, 1907 olej, płótno; 56 x 86 cm;
sygn. i dat. l. d.: Alfred Jensen Prof. 1907.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Johann Jakob Anton HILVERDINK (1837-1884)

84
Nabrzeże w Amsterdamie olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: JJA Hilverdink
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Ludwik CYLKOW (1877-1934)

85
Mijając wiatrak, 1913 olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. CYLKOW. 913
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Wanda CHEŁMOŃSKA (1891-1971)

86
Procesja olej, płótno; 56 x 85,5 cm;
sygn. l. d.: Chełmońska
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

87
Karuzela olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. p. d.: K. Librowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Rudolf Rudolfovich FRENTZ (1888-1956)

88
Zakup konia, 1927 olej, sklejka, 58 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. Frenc 1927 (cyrylicą);
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

89
Portret żony, lata 60. XX w. olej, płótno; 86,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

90
Pani w kapeluszu olej, płótno; 27 x 19 cm.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

91
Biała sukienka gwasz, papier; 34 x 26 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Josef PRESSER (1907-1967)

92
Dziewczynki technika mieszana (ołówek, gwasz), papier; 41 x 31 cm;
sygn. l. d.: Presser
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

93
sygn. l. d.: J. Zucker
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Sara MAJEROWICZ-GLIKSMANOWA / FAJTLOWICZ (1910-1942/1943?)

94
Portret mężczyzny w kapeluszu olej, tektura; 49,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: Sara Majerowiczówna
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Bolesław NITECKI (ok.1871-1899)

95
Panna Rosa olej, płótno dublowane, 95,5 x 72,5 cm;
sygn. p.g.: Bolesław Nitecki / 98
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Szymon BUCHBINDER (1853-1908?) - przypisywany

96
La Bella Rosa olej, karton; 15 x 11,5 cm;
sygn. p. g. Buchbinder (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł