01 lipca 2020

Aukcja: 1 lipca, godz. 19.30

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 12-18.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

Artur (Artór) TROJANOWSKI (ur. 1968)

349
Opalanie. Obojętność, 2007 akryl, płyta; 140 x 102,5 cm;
opis autorski na odwrocie: (ARTÓR) TROJANOWSKI OPALANIE. 2007 / ARTUR OBOJĘTNOŚĆ / DIALOG Z MISTRZAMI / (ANDRZEJ WRÓBLEWSKI-ROZST
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Grzegorz L. PIOTROWSKI (ur. 1976)

350
Syrena, 2011 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: PIOTROWSKI 11';
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Witold-K (ur. 1932)

351
GH-1986-83, 1986 akryl, płótno; 115 x 116 cm; sygn. i dat. p. d.: WITOLD-K 1986
na odwrocie, na płótnie napis: GH-1986-83
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

352
Trzy barwy, 2018 technika własna, płyta; 65 x 65 cm;
sygn. p. d.: IJ (monogram wiązany);
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

353
Mój kawałek nieba, 2017 Fotografia barwna, papier; 75 x 48, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: MAREK PALUCH / "MÓJ KAWAŁEK NIEBA" 1986-2017 / 1/5.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Zygmunt CZYŻ (1940-2003)

354
Zaklęcie olej, płótno; 82 x 102 cm;
sygn. p. d.: Zygmunt Czyż;
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Zygmunt CZYŻ (1940-2003)

355
Przed odejściem olej, płyta; 85 x 137 cm;
sygn. p. d.: Zygmunt Czyż;
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Maciej BIENIASZ (ur. 1938)

356
Słońce, 1966 olej, płótno; 73 x 83 cm;
na odwrocie opis autorski: MACIEJ BIENIASZ / "SŁOŃCE" / OL/ PL. / 1966 oraz liczne adnotacje i nalepki.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Łukasz MANTAY (ur. 1988)

357
Zgrzyt akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: Lukasz/Mantay.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Agnieszka ŁAKOMA (ur. 1980)

358
Fleur 11, 2019 olej, płótno; 80 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: Fleur 11 / Agnieszka / Łakoma 2019.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Wojciech LEDER (ur. 1960)

359
Małe kuszenie św. Antoniego III, 2014 lakier samochodowy, pigment, mika, płyta; 39 × 60,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Małe kuszenie św. Antoniego III / Wo. Leder / 2014.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Mariusz KRUK (ur. 1952)

360
Meandra, 2003 pastel, papier; 35 x 50 cm (w świetle oprawy);
Lit.: Kolekcja Pakoska. Sztuka polska, katalog wystawy, red. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 151, poz. 12
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

361
Coursegoules, Place de la Mairie, 2016 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: SV [w kwadracie];
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Krzysztof KIWERSKI (ur. 1948)

362
Pocztówka z Santa Monica, 2017 akryl, płótno naklejone na płytę; 80 x 110 cm;
na odwrocie opis autorski: KRZYSZTOF KIWERSKI / " POCZTÓWKA Z SANTA MONICA" / AKRYL 2017.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Urszula ŁOJKO-SMOGORZEWSKA (ur. 1985)

363
Tryptyk - Taniec, Powitanie, Sylweta oranta, z cyklu: Ikonostas, 2011 ceramika, szkliwo zbiegające; 27 x 19,5 x 4 cm (każdy);
każda z prac sygn. na odwrocie odpowiednio: 1. U Łojko / Taniec / z cyklu "Ikonostats"; 2. U Łojko / Po
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef HOŁARD (1957-2015)

364
Z cyklu: Według Umberto Eco, 2008 technika mieszana (ołówek, akryl, collage), papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisana u dołu: Józef Hołard 2008. / Według Umberto Eco (ołówki
estymacja: 800 - 1 000 zł

Józef HOŁARD (1957-2015)

365
Woda; z cyklu: Żywioły technika mieszana (ołówek, akryl, collage), papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu: J. Hołard, Woda (tuszem).
estymacja: 800 - 1 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

366
Bez tytułu olej, płótno; 74 x 60 cm;
sygn. p. d.: ĆWIERTNIEWICZ.
estymacja: 1 400 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

367
Pragnienie widoku, 1986 akryl, płótno; 45 x 55 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Leszek MISIAK (ur. 1943)

368
Ziemia, 2014 tempera jajowa, olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: ML (monogram wiązany);
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Stanisław Leon KUSKOWSKI (1941-1995)

369
Baranek księżycowy, 1991 olej, płótno; 61 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: ST. KUSKOWSKI / "BARANEK KSIĘŻYCOWY" / 1991.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Henryk WÓJCIK (1920-2009)

370
Śmierć gołębia olej, ozdobne kamienie, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: H. Wójcik;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

371
Pejzaż z planetą, 2020 technika własna, olej, płyta pilśniowa; 102,5 x 100,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Kozub (ryta w warstwie malarskiej);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

372
Improwizacja dla Grażynki, 1963/1964 linoryt, bibuła; 20 x 27 cm (wymiar kompozycji), 22 x 28,5 cm (wymiar bibuły w świetle oprawy);
sygn. i opisany wzdłuż dolnej krawędzi: Improwizacja dla Grażyn
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

373
Bez tytułu, 1973 litografia, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
nakład, sygn., dat. u dołu: 57/100 Lebenstein 73 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

374
Trzy kobiety litografia, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
nakład, sygn., dat. u dołu: 7 / 75 Lebenstein (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

375
Wieża, 1996 serigrafia, papier; 49 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 1975/96 (ołówkiem); tytuł, w raz z nakładem l. d.: Wieża 10/2
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933 - 2009)

376
Zestaw 2 grafik 1. Akt na tle nieba - litografia barwna, papier; 71,5 x 43,5 cm (wymiar odbitki), 78 x 53 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem
estymacja: 2 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Bogumiła PRĘGOWSKA, (ur. 1949)

377
Przynęta, 1980 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49 x 41,5 cm (wymiar kompozycji), 51,5 x 43 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout)
opisana u dołu: „PRZYNĘTA” akwafor
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

378
Bez tytułu gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Witold CHOMICZ (1910-1984)

379
Lajkonik, lata 70.- 80. XX w. drzeworyt, papier; 31 x 26,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i opisany u dołu: Oryginalny drzeworyt p. Dyr. J. Malikowi z przyjaźnią - W. Ch
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Witold CHOMICZ (1910-1984)

380
Szopka krakowska, lata 70.- 80. XX w. drzeworyt, papier; 32 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i opisany u dołu: Oryg. drzeworyt Sz. Panu Dyr. Janowi przyjacielowi artystów ofi
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Witold CHOMICZ (1910-1984)

381
Staropolska drukarnia, lata 70.- 80. XX w. drzeworyt, papier; 51 x 37 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i opisany u dołu: Oryg. drzeworyt WP Dyrektorowi Janowi Malikowi znawcy sztuki [n
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Marcin TOMASZEWSKI (ur. 1971)

382
Wojowniczka, 2015 długopis (tusz czarny), gwasz, ołówek, papier; 86 x 64 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

383
Bez tytułu, 2009 druk giclée, papier; 42 x 29,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Paulina Ołowska / 43/50 2009 (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Wojciech MATUSIK (ur. 1977)

384
Keno, 2020 grafika komputerowa, papier; 86 x 82 cm;
sygn. p. d. (przy krawędzi): Wojciech / Matusik.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Bronisław KRZYSZTOF (ur. 1956r.)

501
On i ona, 2009 komplet mebli składający się z 2 krzeseł i stolika;
brąz, lany kryształ; stolik: 66 x 119 x 72 cm, krzesło: 81 x 51 x 63 cm (wysokość siedziska 42,5 cm);
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Kazimierz ZIELIŃSKI (1923-2010)

502
Zaskoczenie, 1975-1985 brąz patynowany; wys. 20cm;
sygn. w odlewie: KZ;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Szymon WYPYCH (1945-2008)

503
Gra na remis, ok. 1987 kamionka szkliwiona; wys. 30 cm;
sygn. u dołu rzeźby: SZ. WYPYCH - GRA (białą farbą);
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)

504
Melancholia, 1978/2017 żywica polimerowa barwiona; 50 x 30 cm;
edycja rzeźby: 5/8.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Agata MOCARSKA (ur. 1974)

505
Egg of Wisdom - Fish Bone, 2017 mosiądz polerowany, corian; wys. całkowita: 56 cm, podstawa 26 x 17 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

SPECTRE ART

506
Teddy Bear, 2020 złote lustro, laminat, odlew; wys. 120 cm;
sygn. z tyłu na plakietce wraz z nakładem: 1/8 I 2020.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

507
Mrówka brąz patynowany, kamień, 40 x 16 cm;
sygn. na brzuszku od spodu: BCHROMY
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

508
Motylek brąz patynowany, agat; wys. 13 cm, szer. 16 cm,
sygn. od spodu na brzuszku: BCHROMY.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

509
Statuetka pamiątkowa - 750. lat przybycia franciszkanów do Krakowa, 2007 brąz patynowany; 11 x 13 cm;
w centrum gotyckiego portalu, w prześwicie postacie franciszkanów; rv: 1237-2007 / 750-LAT PRZYBYCIA FRANCISZKANÓW DO KRAKOWA.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

510
Statuetka pamiątkowa - Insurekcja kościuszkowska, 1994 brąz patynowany na srebrno; 10,5 x 11,5 cm;
av.: 200 LECIE / INSUREKCJI / KOŚCIUSZ / KOWSKIEJ; rv.: KRAJOWA / WYSTAWA / FILATELIS / TYCZNA / KRAKÓW / 1994.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

511
Statuetka pamiątkowa - Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, 2003 brąz patynowany na srebrno; 14 x 13 x 2 cm;
av.: ażurowy z postacią Jana Pawła II pośrodku w centrum oraz sklepieniem niebieskim nad głową; rv.: XXV ROCZNICA P
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

512
Statuetka pamiątkowa, 1998 brąz; 14 x 12 x 2,5 cm;
nakład 80 sztuk, dołączone etui;
estymacja: 1 000 - 1 300 zł