09 czerwca 2020

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

9 czerwca 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

4.06 (czwartek): 12:00 - 18:00
5.06 (piątek): 12:00 - 18:00
8.06 (poniedziałek): 12:00 - 18:00
9.06 (wtorek): 12:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Maria DZIOPAK (ur. 1954)

324
Kwiaty w ogrodzie, 1996 olej, płótno; 54,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Dziopak / 96.

Maria DZIOPAK (ur. 1954)

325
Ogród w Wilanowie olej, płótno; 55 x 46 cm.

Maria DZIOPAK (ur. 1954)

326
Urle, 1997 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. DZIOPAK - 97;

Urszula PETKO

327
Łazienka olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: PETKO;

Barbara PRZYŁUSKA (ur. 1958)

328
Z cyklu: " Kwiaty", 2003 olej, tektura; 34,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2003 / Barbara / Przyłuska;

Artysta nieokreślony

329
Martwa natura z kwiatem, 1984 olej, płótno; 70 x 69,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: WM/ AW84.

601
Podstawa pod żardinierę w formie słonia, XX w. ceramika szkliwiona; 42,5 x 60 x 22 cm;

602
Zestaw naczyń dobierany w składzie:
- filiżanka: porcelana, kobalt podszkliwny; 5 x 8,5 x 6,5 cm;

SORAU CARSTENS

603
Kulisty wazonik, XIX/XX porcelana, kalka, farba; 10 x 14 x 14 cm;
sygn. na spodzie: SORAU / CARSTENS / PORZELLAN / monogram BW;

604
Porcelanowa sówka 18 x 11 x 9 cm.

ROYAL COPENHAGEN

605
Półmisek z kobaltowymi gałązkami, XIX w. porcelana, kobalt podszkliwny; 6 x 22 x 22,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem: trzy fale;

606
Para półmisków porcelanowych, XIX/XX w. - półmisek w uchwytami: 4,5 x 42,8 x 24,2 cm; sygn. zielenią na spodzie: Hutschenreuther / Selb / BAVARIA;
- półmisek ze zdobionym kołnierzem: 4 x 38 x 27 cm;

607
Półmisek z gałązkami kwiatów, XIX/XX w. porcelana, kalka, złocenie; 5 x 45 x 30,2 cm;

KPM

608
Półmisek z kołnierzem wielolistnym, ok. 1910 porcelana, złocenie; 6 x 50,5 x 36,5 cm;
sygn. na spodzie: 6/5 / berło kobaltem podszkliwnym / czerwienią żelaza jabłko królewskie / KPM.

WEDGWOOD

609
Półmisek z luźnym bukietem, koniec XIX w. porcelana Wedgwood, kalka; 3 x 25 x 25 cm;
sygn. czerwienią na spodzie: ROBERT / WEDGWOOD / ETRURIA ENGLAND; poniżej wycisk w masie: MADE IN / ENGLAND /

BAVARIA SCHUMANN

610
Bombonierka, pocz. XX w. porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenie; 10 x 13 x 13 cm;
sygn. zielenią na spodzie: Bavaria / Schumann;

611
Para naczyń dobieranych, XX w. w składzie:
- popielniczka: szkło barwione; 5 x 12,5 x 12,5 cm;

BAVARIA

612
Bombonierka art déco, 2. ćw. XX w. porcelana, kalka, złocenie; 7 x 11,7 x 11,7 cm;
sygn. zielenią na spodzie: Bavaria;

M.P.M-MUHLENFELD

613
Para talerzy z motywem Zwiebelmuster, pocz. XX w. porcelana, kobalt podszkliwny; 4 x 24,5 x 24,5 cm;
sygn. kobaltem na odwrocie oraz w lustrze: M. P. M.;

PORCELANA PIRKENHAMMER BREZOVA

614
Para talerzy z widokami z miast: Praha, Czeski Budejovice, XX w. porcelana, farby, złocenie; 2,5 x 25 x 25 cm;
sygn. czernią na spodzie: Pierken -...-hammer / Made in Czechoslovakia / 7, [2];

615
Para solniczek porcelana, farby naszkliwne; wysokość od 5 do 5,5 cm.

616
Para desek do serów, koniec XIX w. - deska z uchem: porcelana; 0,7 x 12,5 x 22 cm; sygn. na odwrocie: C. T. / TIELSCH - ALTWASSER / GERMANY / 38.
- deska prostokątna: porcelana; 7 x 12 x 19,5 cm

PORCELANA ZELL AM HARMERSBACH

617
Zestaw śniadaniowy z malowanymi kogutem i kurą, pocz. XX w. fajans, farby naszkliwne;
- filiżanka: 5,5 x 10,7 x 8,7 cm;

618
Para pater, XIX/XX w. - patera z ażurowymi uchwytami: porcelana; 6,5 x 30 x 21,5 cm;
- patera z malowanymi kwiatami: porcelana, farby, złocenie: 6,5 x 32 x 23,4 cm;

619
Zestaw 5 naczyń porcelana, kobalt podszkliwny;
w składzie:

620
Ekrytuar w formie grupy figuralnej porcelana, farby naszkliwne, ślady reperacji i retuszów krawędzi fotela;
wys. 22 cm, 22 x 12 cm; w górnej części od spodu wyciski: O, 144.

Wytwórnia naśladująca wyroby Miśni

621
Solniczka z figurką dziecka porcelana, farby naszkliwne - częściowo matowe, złocenia; wys.10 cm, podstawa 10,2 x 5,6 cm; sygn. kobaltem podszkl. znak przypominający miśnieńskie miecze

Schierholz’sche porzellanmanufaktur

622
Paterka z amorkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne ubytki dekoracji plastycznej, niewielkie przetarcia złoceń i malatury; wys. 23 cm, podstawa 11,5 x 11 cm; sygn.

623
Leda z łabędziem ceramika; 25 x 18 x 15,7 cm; w kilku miejscach spękania szkliwa.

CHODZIEŻ

624
Para figurek zwierząt - wiewiórka: porcelana, farby; wys., 9,5 cm; sygn. na spodzie brązem: CHODZIEŻ / MADE IN POLAND;
- królik: porcelana, farby; wys. 11 cm; sygn. na spodzie:

625
Zestaw śniadaniowy, NRD porcelana, farby naszkliwne; filiżanka: wys. 6,5 cm; spodeczek: średn. 13,7 cm; talerzyk: średn. 19,4 cm;
sygn. na spodzie: R w środku wianka laurowego

626
Wazon z czwórką bawiących się dzieci porcelana, farby naszkliwne; wys. 44,5 cm.

BAVARIA SCHUMANN

627
Patera z kwiatami porcelana, kalka, farba; średn. 26,7 cm.
sygn. na spodzie błękitem: Bavaria / Schumann.

MIŚNIA

628
Talerz dekoracyjny z malowanymi kwiatami, koniec XVIII w. porcelana, farby naszkliwne; średn. 22,5 cm;
sygn. błękitem na spodzie: dwa skrzyżowane miecze i gwiazdka poniżej;

KPM - KÖNIGLICHE PORZELLAN-MANUFAKTUR BERLIN

629
Para talerzy dekoracyjnych porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia; średn.23,5 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnym na spodzie; naszkliwnie czerwienią żelaza: [jabłko królewskie] / K P M.

630
- sosjerka: porcelana, farba naszkliwna; wys. 9 cm; sygn. na spodzie zielenią: Bavaria / Schumann;

631
Mały Bachus porcelana, farby naszkliwne; wys. 14 cm;
sygn. na spodzie kobaltem;

632
Trzy figurki ceramiczne glina, glazura; wys. od 20 cm do 14,5 cm;
- Chrystus Frasobliwy: oznaczenia na pieńku: I L Ż / S. P.; na podstawie: POLAND;

MIŚNIA

633
Filiżanka ze spodeczkiem dobieranym porcelana, farby, złocenie; filiżanka: wys. 4,5 cm; spodeczek dobierany: wys. 2,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem znak wytwórni Miśni.

STEATYT KATOWICE

634
Chłopczyk bawiący się z koziołkiem porcelana, farby; wys. 11 cm;
sygn. na spodzie: STEATYT / ZB / KATOWICE.

635
Tańczące porcelana, farby, złocenie; wys. 17 cm;
oznaczenia kobaltem na stopie jednego z chłopaków: Z [łabędź] C / S, H.

PLAUE

636
Paterka ze sceną - Posiłek wieśniaków porcelana, farby, kalka, złocenie; wys. 28 cm;
sygn. na spodzie kobaltem oraz wycisk w masie;

637
Wazon z manierze chińskiej ceramika, glazura, farby; wys. 43 cm.

638
Naczynie na pachnidła, pocz. XX w. porcelana, farby, złocenie; wys. całk. 21 cm;
oznaczenia na spodzie czerwienią: Aernzon / D. A. S. M.?

639
Sosjerka o nieregularnych krawędziach porcelana; wys. 12,5 cm.

640
Maksym Gorki biskwit; wys. 30,5 cm.

KPM WAŁBRZYCH

641
Waza do zupy z nakrywa, XIX/XX w. porcelana; wys. całk. 24,5 cm;
sygn. kobaltem na spodzie: KPM;

MIŚNIA

642
Plakietka z motywem rewolucjonistów porcelana boettgerowska; 1 x 29 x 17,5 cm;
na odwrocie: dwa skrzyżowane miecze/ BOETTGER/ STEINZEUG/ T338.