25 czerwca 2019

Szanowni Państwo!

W katalogu prezentujemy  obiekty w cenach wywoławczych poniżej 10 000 zł.
Obiekty można oglądać (na żądanie) w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex, przy ul. Karowej 31, zawsze na pięć dni przed terminem aukcji.

+48 22 826 44 08  wew. 104, 105

+48 669 222 259 – Pamela Skrzypczak sztuka dawna

+48 605 325 918 – Mariusz Szewczyk sztuka współczesna

W licytacji można brać również udział za pośrednictwem:

- portalu internetowego onebid – możliwość licytacji w czasie rzeczywistym

za pośrednictwem portalu internetowego  www.artinfo.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

204
Główka barokowego amorka drewno polichromowane, złocone;
wys. 25 cm, szer. 28 cm
Polska, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

205
Święty drewno polichromowane; wys. 61 cm;
Polska, XVIII w.
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

MARIUSZ HERMANOWICZ (1912-1992)

301
20.4.1978…, 1978/1982 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 15,5 x 23 cm (wymiar kompozycji);
34,5 x 26,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 800 zł

KRZYSZTOF KAJDER (1952-2009)

401
Różowy akt, 1983 olej, płótno; 90 x 70 cm;
na odwrocie opis ołówkiem: KRZYSZTOF / KAJDER / 1983
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

402
Trochę o Ikarze, 1968 olej, płótno; 70 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Narzyński 1968;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

HENRYK PŁÓCIENNIK (UR. 1933)

403
Tycjan Egiptologowski (3.III), 2005 technika własna (pisak, akwarela, piórko, tusz); 62,5 x 44 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 2005, obok odcisk kciuka artysty.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

404
Upadek Ikara, 2011 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. u dołu: Jul. Narzyński 11;
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

405
Tu i jesień pełna tajemnic, 2015 olej, płótno; 60 x 80,5 cm;
sygn. u dołu: Jul. Narzyński;
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

MAGDALENA KAZIMIERSKA (UR. 1969)

406
Kalia delikatna, 2000 olej, płótno, 99 x 58,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: XII 2000 / MK
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

JACEK SIENICKI (1928-2000)

407
Aleja wierzb olej, płyta pilśniowa, 35 x 45 cm;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

JANUSZ M. BRZESKI (1907-1957)

408
Odpoczywający Amor gwasz, papier, 47 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janusz . Maria / Brzeski . 1933
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

MARIAN BOGUSZ (1920-1980)

501
Żyrandol, l. 50/60. XX w. blacha, żarówki, plastik, drut, pręty; 117 x 109 x 49 cm;
Żyrandol znajdował się w mieszkaniu Mariana Bogusza.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

WYTWÓRNIA ROSENTHAL W SELB - STUDIO LINIE, PR

601
Kawaler z sercem ( Kavalier mit Herz ) Niemcy, Rosenthal AG, Selb, Studio Linie, lata 60. XX w.,
model Raymonda Peyneta z lat 50. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

ANTON BÜSCHELBERGER (1869-1934)

602
Para chartów model dla wytwórni Karl Ens Volkstedt
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), Porzellanfabrik
Karl Ens, XX w. (po 1920?)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

603
Wazonik z dekoracją kwiatową i palmetową Chiny, dynastia Qing (1644-1911), kopia wyrobu
z okresu rządów cesarza Qianlong (1735- 1796),
XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

604
Kufelek z pokrywką zamykaną zatrzaskiem kamionka jasna ze szkliwem solnym,
druk czarny, cyna; wys.23 cm; Niemcy,
Villeroy und Boch , zakład w Mettlach, 1 ćw. XX w.
estymacja: 700 - 1 000 zł

605
Ogrodniczka z girlandą kwiatową Niemcy, Sitzendorf,
Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG, 2 ćw. XX w.
estymacja: 700 - 1 000 zł

701
Naczynie na oleje święte srebro niecechowane; wys. 4 cm, średn. 3,7 cm; waga 48 g.
Austria?, 1 poł XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

702
Szczypce do cukru srebro złocone cechowane; dł. 16,5 cm; szer. 3,2 cm; waga 60 g.
Goeteborg, 1792
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

703
6 łyżeczek do herbaty w etui srebro złocone próby 12, dł. 15 cm; waga 124 g.
Niemcy? , ok. 1820
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

704
Pudełko na papierosy z herbem Lubicz srebro próby 830 częściowo złocone, cechowane (punca z literą S), emalia; waga 112 g.
Szwecja, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

705
Papierośnica męska z motywami góralskimi srebro cechowane próby 3 częściowo złocone (punca KS pod koroną); złoto; waga 145 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

NORBERT DONATH (JUBILER, EMALIER)

706
Papierośnica z herbem baronowskim srebro próby 1 cechowane częściowo złocone; waga 141 g.
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

LOUIS KUPPENHEIM

707
Papierośnica damska srebro próby 800 częściowo złocone cechowane; waga 100 g.
Pforzheim, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

708
Pucharek kasztelana Łubieńskiego srebro niecechowane, częściowo złocone; wys. 15 cm, waga 260 g.
Polska?, 1 poł. XVIII w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

709
Zestaw sztućców na 6 osób z herbem Sulima srebro próby 12 i 13 z cechami kilku złotników; waga (bez noży) 950 g.
Warszawa ( Jan Popiel), Wilno ( Wojciech Jastrzębski), Niemcy (Koch); 1 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

KRUPSKI I MATULEWICZ

710
Papierośnica z herbem Jastrzębiec srebro próby 2 cechowane, częściowo złocone, emalia; waga 150 g.
Warszawa, ok. 1932
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

711
Zestaw sztućców na 6 osób z herbem Bogoria srebro; waga 1190 g (bez noży); w etui.
Budapeszt (Peszt) 1844, Austro-Węgry lata 40. XIX w, Lwów 1932-39
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

CPLIA - CEPELIA (CZYNNA 1949-1990)

712
Papierośnica męska z herbem Wierusz srebro próby 3 cechowane, waga 143 g.
Warszawa, 1949-1954
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

VINZENZ NEGINIK (CZYNNY 1903-1920)

713
Mlecznik srebro próby 3 cechowane, waga 182 g.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

801
Szpilka do krawata 3 szt pereł oraz 2 szt szafirów naturalnych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 2.110 g. Francja, 1838-47
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

802
Pierścień patriotyczny z Orłem i Syrenką złoto, karneol; oczko 1,5 x 1 cm, średnica 2,3 cm.
Polska, XIX / XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

803
Pierścień - sygnet wojskowego stal, żeliwo, złoto; pole 1,4 x 1,1 cm, średnica 2,2 cm;
Prusy, Polska, po 1830
estymacja: 2 900 - 3 300 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

804
Teka z herbem rodziny von Kleist czarna lakierowana skóra, czarna, jedwabna mora;
haft nićmi miedzianymi, złoconymi, aplikacje; 44 x 30 x 1 cm. Niemcy, 1860
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

805
Sztućce do owoców - komplet na 6 osób miedź złocona, srebro złocone pr. 12-łutowe;
Rosja, Petersburg?; złotnik Jegor, pocz. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

806
Pierścionek patriotyczny z Orłem złoto pr. 585, agat dwuwarstwowy; oczko 0,7 x 0,6 cm, średnica 2,2 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

MENNICA PAŃSTWOWA

807
Pieczęć Starostwa we Lwowie mosiądz, drewno dębowe, toczone;
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

808
Ramka do miniatury srebro złocone (?), grawerunek; szkło; wys. 9,2 cm, szer. 6,8 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

FERDINAND BARBEDIENNE (1810-1892)

809
Mlecznik dekoracyjny brąz złocony, marmur czerwony; wys. 13,5 cm, szer. 9 cm;
Francja, Paryż, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

810
Lustro ścienne tafla lustrzana, drewno, gips, złocony, malowany;
wys. 127,5 cm, szer. 98 cm, głęb. 15 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

811
Tkanina dekoracyjna technika żakardowa; 143 x 193 cm.
Francja?; XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 700 zł