Leonello SPADA (1576-1622)

51
Salome z głową Jana Chrzciciela olej, płótno; 120 x 163 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

52
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno; 99 x 78 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony polski, XVIII w.

53
Sarmata - Portret epitafijny olej, blacha miedziana; 32 x 29 cm (owal).
Wysokiej klasy artystycznej portret, rzadkość antykwaryczna.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), XIX w.

54
Portret dziecka jako kupidyna olej, płótno dublowane;
61 x 47 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy),
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

1001
Kot spoglądający na ogród, l. 30. XX w. węgiel, papier; 21,5 x 18 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1944), według Juliana FAŁATA (1853-1929)

1002
Cesarz Wilhelm II na polowaniu akwaforta, papier; 11,5 x 27,5 cm (wymiar kompozycji),
opisany na płycie l. d.: JULIAN FAŁAT PXT
estymacja: 900 - 1 200 zł

Autor nieokreślony, XX w.

1003
Portret mężczyzny ołówek, papier; 38,5 x 28 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

1004
Autoportret, ok. 1920 olej, tektura; 40 x 31 cm;
poniżej opis: FEDKOWICZ - autoportret ok. 1920 ... (ołówkiem),
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1005
Portret matki - Anny Lubańskiej, 1918 akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę;
29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. Stryjeńska / 1918 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Monogramista TS, XIX w.

1006
Hetman Stefan Czarniecki, 1898 olej, deska; 16 x 14 cm;
sygn. i dat.: 18 TS [monogram] 98;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Geza ROZMUS (1898-1989)

1007
Ostatkiem sił olej, płótno; 73,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: - Geza Rozmus -;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

1008
Krowy na hali, 1923 olej, tektura; 43,5 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI / 923.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

1009
Koszar z owcami, 1922 olej, tektura; 30 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z ĆWIKLIŃSKI / 922.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1010
Juhas z owcami, 1923 olej, tektura; 30 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z ĆWIKLIŃSKI / 923.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

1011
Zima - Szary dzień olej, tektura; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST. GAŁEK;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1012
Pejzaż tatrzański olej, tektura; 19,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

1013
Mgła w Tatrach olej, tektura; 37 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z dedykacją okolicznościową l. d.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Jan RASZKA (1871-1945)

1014
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na tekturę; 69 x 29 cm;
sygn. p. d.: JRaszka.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Erno ERB (1890-1943)

1015
Oderzo - Motyw z włoskiego miasteczka, 1918 akwarela, papier; 25 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Oderzo 918 / E. Erb.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

1016
Chryzantemy akwarela, ołówek, papier; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: AWippel.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

1017
Wejście na Wawel, 1920 tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; 45,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: St. Fabijański / Kraków 1920;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1018
Teheran, 1943 olej, tektura; 27 x 33 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stefan JUST (1905-1977)

1019
Pejzaż z stawem, 1959 olej, płótno; 49 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. JUST / 59.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

1020
„Ostatni dudziarz podhalański” - Stanisław Budz-Mróz olej, płótno; 99 x 76 cm;
sygn. p. d.: Chlebus.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

1021
Scena przy oknie - ilustracja do książki piórko, tusz, tusz lawowany, ołówek, akwarela, karton; 50 x 34,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: jms;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

1022
Bóstwo słowiańskie, 1940 gwasz, kredka, ołówek, papier, karton; 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: J. M Szancer / 1940;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1023
Adoracja Matki Bożej z Dzieciątkiem - wg Paolo Veronese olej, płótno; 40 x 27 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

1024
Przed chatą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

1025
Dziewczyna przy stole, 1888 akwarela, papier; 25,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KHeimroth / 1888.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

1026
Pejzaż z rzeką, 1946 gwasz, tektura; 44 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. M. WIERCIAK. 946.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

1027
Plac Maltański na Malej Stranie w Pradze, 1925 olej, tektura; 22 x 27 cm;
sygn, dat i opisany p. d.: I. Pinkas Praga 1925;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

1028
Widok na Pragę i Wełtawę olej, tektura; 21,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. Pinkas Praga 1925.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

H. BIALIK, XX w.

1029
Helenka, 1923 pastel, tektura; 56 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Bialik / 23;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

1030
Powstaniec akwarela, ołówek, papier; 37,5 x 28 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. l. d.: MPociecha;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Władysław PODOLSKI, XX w.

1031
Scena orientalna olej, sklejka; 19,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Podolski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

1033
Widok letni, 1939 olej, deska; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: J Karszniewicz;
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

1034
Brzeg morski, l. 30. XX w. olej, płótno; 33 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1035
Kosze z jabłkami - Kalwaria, 1912 akwarela, papier, 20, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

1036
Akt siedzącej kobiety piórko, tusz, pędzel, tusz lawowany, papier; 36,5 x 29 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

1037
Prace w ogrodzie tusz, akwarela, papier; 22,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

1038
Pejzaż akwarela, papier; 26 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1039
Góral z fajką olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 37 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stefan ORWICZ (1902-1942)

1040
Wawel olej, tektura fakturowana; 49,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: S. Orwicz;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

1041
Motyw górski zimą olej, płótno fabrycznie naklejone na tekturę; 28,5 x 28,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: SCHRONISKO / MAGÓRA / Kitz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1909-1983)

1042
Rumianki w wazonie, 1982 olej, płótno; 59 x 40 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA-/ ACEDAŃSKA; data l. d.: 1982.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Adolf (Abraham) BEHRMANN (1876-1943)

1043
Piękność z Marrakeszu, 1934 pastel, olej, papier; 64 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Behrmann 34.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Viktor REIHOWSKI ?

1044
Kwiaty w wazonie olej, deska parkietowana; 101 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Viktor Reihowski;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

1045
Złotnik lwowski olej, płótno; 78 x 60 cm;
sygn. p. d.: Pod...... (?) - sygnatura nieczytelna
estymacja: 4 000 - 5 500 zł