Apolinary Ignacy CZERMIŃSKI (czynny 1840-1860)
Nr katalogowy714
Cukiernica sarkofagowa
srebro próby 12 cechowane; waga 697 g.
Radom, lata 40. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Radom, lata 40. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
716
Naczynie na oleje święte
srebro niecechowane; wys. 4 cm, średn. 3,7 cm; waga 48 g.
Austria?, 1 poł XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Austria?, 1 poł XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Norblin i Ska
Nr katalogowy1701
Karafka w stylu wschodnim
plater cechowany; wys. 44,5 cm, szer.16,5 cm;
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Bracia Buch
Nr katalogowy1703
Patera
plater cechowany; wys. 11 cm, szer. 31 cm, średnica 22 cm;
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget
Nr katalogowy1705
Cukiernica
plater cechowany; wys. 9,5 cm, szer. 13,5cm;
Warszawa, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Warszawa, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
1707
Patera secesyjna
plater niecechowany; wys. 6 cm, szer. 36 cm;
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1711
Solniczka podwójna
srebro próby 1 (950) cechowane; waga 252 g.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1713
Para solniczek
srebro próby 84 cechowane; waga 61 g
Moskwa, 1884
estymacja: 900 - 1 100 zł
Moskwa, 1884
estymacja: 900 - 1 100 zł
Goldsmiths & Silversmiths Company
Nr katalogowy1715
Papierośnica
srebro próby 925 częściowo złocone cechowane; waga 147 g.
Birmingham, 1933
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Birmingham, 1933
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
1716
Tabakierka w formie książki
srebro próby 13 częściowo złocone cechowane; waga 121 g.
Wiedeń, ok. 1850
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Wiedeń, ok. 1850
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
1717
Paterka
srebro próby 13; waga 193 g.
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Louis Kuppenheim
Nr katalogowy1719
Papierośnica damska
srebro próby 800 częściowo złocone cechowane; waga 100 g.
Pforzheim, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Pforzheim, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
1721
Tabakierka - podarunek króla dla Polaka
srebro próby 800, złocone cechowane (punca AG); waga 86 g.
Włochy, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Włochy, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
2 800 zł
Gebrüder Deyhle
Nr katalogowy1723
Pudełko na cygara
srebro próby 835 cechowane, drewno; wys. 5 cm, szer. 20 cm, głęb. 12,5 cm;
Schwäbisch Gmünde, ok. 1930
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Schwäbisch Gmünde, ok. 1930
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 000 zł
1725
Pudełko z herbem Lubicz
srebro próby 830 częściowo złocone, cechowane (punca z literą S), emalia; waga 112 g.
Szwecja, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Szwecja, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
1727
Plakietka z syrenką warszawską
srebro próby 3 cechowane, złocone, emalia; wys. 8,5 cm, szer. 6,5 cm.
Warszawa, 1932-1939
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Warszawa, 1932-1939
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1729
Szczypce do cukru
srebro złocone cechowane; dł. 16,5 cm; szer. 3,2 cm; waga 60 g.
Geteborg, 1792
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Geteborg, 1792
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1731
Cukiernica do cukru pudru
srebro próby 13 cechowane; waga 151 g.
Wiedeń, 1847 lub 1857
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Wiedeń, 1847 lub 1857
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1733
Pudełko do kart hrabiego
srebro próby 800 cechowane, emalia; waga 200 g.
Włochy, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Włochy, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
801
Naszyjnik z szafirami
oprawa kamienia srebro pr. 0.925, masa całkowita 11.300 g.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 600 zł
802
Bransoleta złota z emalią
3 szt. rautów diamentowych, złoto pr. 0.500, masa całkowita 12.970 g.
Wyrób wykonany w Wiedniu, w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
804
Kolczyki z szafirami
złoto białe i żółte pr. 0.750, masa całkowita 7.340 g
Wyrób wykonany we Francji, w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
808
Sygnet męski z herbem Radwan
złoto pr. 750, heliotrop; oczko 1,6 x 1,2 cm;
Niemcy, XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Niemcy, XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
2 500 zł