Apolinary Ignacy CZERMIŃSKI (czynny 1840-1860)

714
Cukiernica sarkofagowa srebro próby 12 cechowane; waga 697 g.
Radom, lata 40. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

715
Pucharek kasztelana Bogusława Łubieńskiego srebro niecechowane, częściowo złocone; wys. 15 cm, waga 260 g.
Polska?, 1 poł. XVIII w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

716
Naczynie na oleje święte srebro niecechowane; wys. 4 cm, średn. 3,7 cm; waga 48 g.
Austria?, 1 poł XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

717
Legumiera srebro cechowane próby 1; waga 1165 g.
Francja, Paryż, ok. poł. XIX w. i k. XVIII w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

718
Etui na okulary srebro cechowane, emalia;
waga 138 g. Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Norblin i Ska

1701
Karafka w stylu wschodnim plater cechowany; wys. 44,5 cm, szer.16,5 cm;
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

1702
Patera plater cechowany; wys. 25,5 cm, średnica 26 cm;
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Bracia Buch

1703
Patera plater cechowany; wys. 11 cm, szer. 31 cm, średnica 22 cm;
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1704
Cukiernica plater cechowany; wys. 13,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 10,5 cm
Warszawa, 1 ćw. XX w. (po 1914)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1705
Cukiernica plater cechowany; wys. 9,5 cm, szer. 13,5cm;
Warszawa, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1706
Patera plater na miedzi cechowany, częściowo złocony; wys. 6,5 cm, szer. 28 cm;
Warszawa, 1843
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1707
Patera secesyjna plater niecechowany; wys. 6 cm, szer. 36 cm;
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Sächsische Metallwarenfabrik Aug.Wellner Söhn

1708
Patera - kabaret plater cechowany, szkło; wys. 12,3 cm, szer. 40 cm, średnica 31 cm;
Niemcy, Aue, 1926-1927
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1709
Komplet sztućców na 18 osób z łyżką plater niecechowany, stal cechowana;
Niemcy, 1 poł. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan POGORZELSKI (czynny 1844-1875, firma do 1939)

1710
Półmisek do ryb srebro próby 84 cechowane, waga 1028 g.
Warszawa, 1852
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

1711
Solniczka podwójna srebro próby 1 (950) cechowane; waga 252 g.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Aleksandr Fuld ?

1712
Solniczka srebro próby 84 cechowane; waga75 g
Moskwa, 1885
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1713
Para solniczek srebro próby 84 cechowane; waga 61 g
Moskwa, 1884
estymacja: 900 - 1 100 zł

1714
Naczynie do musztardy srebro próby 84 częściowo złocone cechowane; wys. 6 cm, waga 82 g.
Petersburg, 1857
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Goldsmiths & Silversmiths Company

1715
Papierośnica srebro próby 925 częściowo złocone cechowane; waga 147 g.
Birmingham, 1933
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1716
Tabakierka w formie książki srebro próby 13 częściowo złocone cechowane; waga 121 g.
Wiedeń, ok. 1850
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1717
Paterka srebro próby 13; waga 193 g.
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1718
Tacka na wizytówki srebro cechowane; waga 306 g.
Moskwa, k. XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Louis Kuppenheim

1719
Papierośnica damska srebro próby 800 częściowo złocone cechowane; waga 100 g.
Pforzheim, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Norbert Donath (jubiler, emalier)

1720
Wizytownik z herbem baronowskim srebro próby 1 cechowane częściowo złocone; waga 141 g.
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1721
Tabakierka - podarunek króla dla Polaka srebro próby 800, złocone cechowane (punca AG); waga 86 g.
Włochy, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

1722
Filiżanka z spodkiem srebro cechowane; waga 176 g.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Gebrüder Deyhle

1723
Pudełko na cygara srebro próby 835 cechowane, drewno; wys. 5 cm, szer. 20 cm, głęb. 12,5 cm;
Schwäbisch Gmünde, ok. 1930
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

1724
Papierośnica męska z motywami góralskimi srebro cechowane próby 3 częściowo złocone (punca KS pod koroną); złoto; waga 145 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1725
Pudełko z herbem Lubicz srebro próby 830 częściowo złocone, cechowane (punca z literą S), emalia; waga 112 g.
Szwecja, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

1726
6 łyżeczek do herbaty w etui srebro złocone próby 12, dł. 15 cm; waga 124 g.
Niemcy? , ok. 1820
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

1727
Plakietka z syrenką warszawską srebro próby 3 cechowane, złocone, emalia; wys. 8,5 cm, szer. 6,5 cm.
Warszawa, 1932-1939
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1728
Tabakierka srebro złocone próby 84 cechowane; waga 90 g.
sygn.: EC, Wilno, złotnik E. Chabas, 1855
estymacja: 2 500 - 2 900 zł

1729
Szczypce do cukru srebro złocone cechowane; dł. 16,5 cm; szer. 3,2 cm; waga 60 g.
Geteborg, 1792
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Charles-Marie Guidée

1730
Kubek srebro cechowane; wys. 7 cm, średnica 7 cm, waga 83 g.
Paryż, ok. 1830
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1731
Cukiernica do cukru pudru srebro próby 13 cechowane; waga 151 g.
Wiedeń, 1847 lub 1857
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1732
Kabaret srebro próby 800, szkło; waga 91 g.
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1733
Pudełko do kart hrabiego srebro próby 800 cechowane, emalia; waga 200 g.
Włochy, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

801
Naszyjnik z szafirami oprawa kamienia srebro pr. 0.925, masa całkowita 11.300 g.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 600 zł

802
Bransoleta złota z emalią 3 szt. rautów diamentowych, złoto pr. 0.500, masa całkowita 12.970 g.
Wyrób wykonany w Wiedniu, w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

803
Bransoletka z szafirami złoto pr.0.585, masa całkowita 5.760 g.
Wyrób wykonany w Wiedniu, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

804
Kolczyki z szafirami złoto białe i żółte pr. 0.750, masa całkowita 7.340 g
Wyrób wykonany we Francji, w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

805
Komplet biżuterii z topazami w składzie: pierścionek, kolczyki oraz wisior z łańcuszkiem;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 20.100 g.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

806
Brosza z diamentami srebro pr.ok. 0.900, złoto pr. 0.585, masa całkowita 17.850 g.
Wyrób wykonany we Francji, w latach 1850-1870.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

807
Pierścionek z diamentem złoto pr. 0.585 (56), masa całkowita 4.310 g.
Wyrób wykonany w okresie Rosji carskiej.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

808
Sygnet męski z herbem Radwan złoto pr. 750, heliotrop; oczko 1,6 x 1,2 cm;
Niemcy, XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

809
Sygnet z herbem Sas złoto pr. 3, akwamaryn; oczko 1,1 x 0,9 cm;
Polska, Kraków, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł

MENNICA PAŃSTWOWA

810
Tłok pieczęci tuszowej Starostwa Powiatowego we Lwowie mosiądz, drewno dębowe, toczone;
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł