26 marca 2019

Szanowni Państwo!

Rozpoczynamy cykl nowego rodzaju aukcji – Sztuki Dostępnej

+48 22 826 44 08  wew. 104, 105

+48 669 222 259 – Pamela Skrzypczak sztuka dawna

+48 605 325 918 – Mariusz Szewczyk sztuka współczesna

W licytacji można brać również udział za pośrednictwem:

- portalu internetowego onebid – możliwość licytacji w czasie rzeczywistym

za pośrednictwem portalu internetowego  www.artinfo.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

JAN MATEJKO (1838-1893)

1
Osobowość artysty,twórczość,forma i styl 385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

2
Józef Piłsudski na Syberji. 8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

STANISŁAW PODGÓRSKI (1882-1964)

3
Mury Krakowa, 1911 chromolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Podgórski / 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

STANISŁAW KAMOCKI (1875-1944)

4
Kościół św. Barbary, 1911 autolitografia barwna, papier;
39 x 27 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 900 - 1 200 zł

JÓZEF CZAJKOWSKI (1872-1947)

5
Fragment Rynku w Krakowie, 1911 autolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

JAN WOJNARSKI (1879-1937)

6
Kościół św. Wojciecha, 1911 autolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911
estymacja: 900 - 1 200 zł

WŁODZIMIERZ BŁOCKI (1885-1921)

7
Kościół św. Marka, 1911 autolitografia barwna, papier; 31 x 20,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Błocki 911;
estymacja: 900 - 1 200 zł

JAN RUBCZAK (1884-1942)

8
Wawel - Widok na katedrę, ok. 1913 akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 29,5 cm (odcisk płyty),
33,5 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł

FELIKS STANISŁAW JASIŃSKI (1862-1901)

9
Chora Matka akwaforta, papier; 44,5 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie l. d.: ZDZISŁAW JASIŃSKI PINX;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

JAKUB ZUCKER (1900-1981)

10
Para, przed 1942 sangwina, akwarela, papier jasnobrązowy;
30,5 x 22,5 cm;
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY (XIX W.)

11
Ziemianin ołówek, papier; 65 x 48,5 cm.
Według przekazu rodzinnego praca Jana Styki,
pierwotnie sygnowana, obecnie podpis niezachowany.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

JOHANN FRIEDRICH FRICK (1774-1850), E. GILLY

12
Malbork - widoki zamku w 5 sekcjach akwaforta, moletowanie, papier;
41,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: F. Gilly 1245 und F. Frick
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

ARTUR GROTTGER (1837-1867)

13
Pejzaż ze skałami i lasem, 1860 ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

WOJCIECH WEISS (1875-1950)

14
Akt kobiety ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WW
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

WOJCIECH WEISS (1875-1950)

15
Akt kobiety stojącej ołówek, papier; 31,4 x 22 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

16
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm; oprawa: pełna skóra
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Józef Ignacy KRASZEWSKI, Elwiro ANDRIOLLI

17
Stara baśń Powieść z dziewiątego wieku. Ilustrował E.M. Andriolli.
Wydanie jubileuszowe z portretem autora.
Warszawa 1879 Nakład Gebethnera i Wolffa. 34 x 29 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1895-1944), Artur OPPMAN (1861-1931)

18
Pieśń o Rynku i Zaułkach Nowy cykl o Starem Mieście. Osiemnaście akwafort Tadeusza Cieślewskiego syna.
Warszawa 1931, Wyd. J. Mortkowicza, 31 x 25 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 4 800 zł

Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925), Alphonse-Marie MALIBRAN

19
Armia Księstwa Warszawskiego Paryż 1913. Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego,
s. 314; 39 x 28 x 8 cm
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

J. KŁAPUS (?)

101
Pejzaż ze snopami olej, płótno, 48,5 x 61 cm; sygn. l. d.: J. Kłapus (?)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, KRAKOWSKI, XX W.

102
Zima w lesie olej, tektura; 40 x 46,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

W. KRILL, XX W.

103
Wierzby wiosną, 1937 olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Krill / 1937.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

IRENA ARKUSZYŃSKA?

104
Pejzaż olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie nalepka z informacją o autorze (?)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

STANISŁAW ŻURAWSKI (1889-1976)

105
Spokojne morze olej, płótno; 30 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

TADEUSZ RYCHTER (1870-1943)

106
Portret artystki Heleny Arkawin, 1908 olej, tektura; 33,5 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: T Rychter 1908;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

JANINA SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

107
Żniwiarki olej, papier;45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie poświadczenie autentyczności
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

BRONISŁAWA RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

108
W oczekiwaniu, 1906 olej, tektura; 31 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany: l. d.: B. RYCHTER-J. 1906 / NETTUNO;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

MANIA MAVRO (1889-1969)

109
Pejzaż prowansalski olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 37 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MMavro;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

MAURICE BLOND (1899-1974)

110
Martwa natura na krześle, 1962 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. g.: M Blond 62;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

KASPER POCHWALSKI (1899-1971)

111
Studium nagiego chłopca, 1920 olej, tektura; 76 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper / Pochwalski / 1920 (ołówkiem)
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

KASPER POCHWALSKI (1899-1971)

112
Zdrada, 1966 olej, gwasz, karton; 47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 966. VI;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX W.

113
Maria Magdalena pokutująca olej, płótno dublowane; 68 x 51 cm.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

TADEUSZ RYBKOWSKI (1848-1926)

114
Truskawiec - na drodze do Marysi akwarela, papier; 35 x 24,5 cm;
estymacja: 6 200 - 8 300 zł

LEONARD PĘKALSKI (1896-1944)

115
Z wyrazami uznania Panie Marszałku olej, płótno; 159 x 190 cm.
Autorstwo według tradycji przekazanej prze oferenta obrazu.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

WŁADYSŁAW SERAFIN (1905-1988)

116
Czarny Staw pastel, papier; 48 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

WIKTOR KORECKI (1890-1980)

117
Pejzaż zimowy olej, płótno; 51 x 80 cm
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

ARTUR MARKOWICZ (1872-1934)

118
Park - Pejzaż z drzewami pastel, papier jasnobrązowy; 33,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

ABRAHAM WEINBAUM (1890-1943)

119
Bukiet anemonów na stoliku gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

MAREK SZWARC (1892-1958)

120
Kobieta z kotem, 1949 piórko, sepia, akwarela, papier;
36 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

HENRYK LEWENSZTADT (1893-1962)

121
Wenecja - Wyspa San Michele - Cmentarz pastel, tusz lawowany, papier; 45,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Lewensztadt 30;
poniżej l. d. ołówkiem: Wenecja 4/IX/1930;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

ARTUR MARKOWICZ (1872-1934)

122
Przy stole pastel, kredka, papier naklejony na tekturę;
39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

JAKUB PFEFFENBERG (1900-OK. 1943)

123
Pejzaż z domami, 1928 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

ARTUR MARKOWICZ (1872-1934)

124
Pejzaż wiejski olej, tektura; 24 x 38 cm;
sygn. p. d.: Artur / Markowicz;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

MARCIN KITZ (1891-1943)

125
Róże w wazonie, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
32,2 x 23 cm;
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

WŁADYSŁAW BAKAŁOWICZ (1833-1903)

126
sygn. p.d.: WBakałowicz
estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY (XVIII/XIX W.)

128
Ecce Homo olej, płótno dublowane; 82 x 67 cm
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY (XVIII W.)

129
Ecce Homo, 1783 olej, płótno dublowane; 68 x 56 cm;
poniżej przedstawienia napis na banderoli z datą 1783
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY (XIX/XX W.)

130
Portret młodej kobiety olej, płótno dublowane;
66,5 x 53 cm
estymacja: 2 700 - 3 600 zł