26 marca 2019

Szanowni Państwo!

Rozpoczynamy cykl nowego rodzaju aukcji – Sztuki Dostępnej

+48 22 826 44 08  wew. 104, 105

+48 669 222 259 – Pamela Skrzypczak sztuka dawna

+48 605 325 918 – Mariusz Szewczyk sztuka współczesna

W licytacji można brać również udział za pośrednictwem:

- portalu internetowego onebid – możliwość licytacji w czasie rzeczywistym

za pośrednictwem portalu internetowego  www.artinfo.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

JAN CZESŁAW MONIUSZKO (1853-1908)

131
sygn. p. d.: I. Moniuszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

KASPER ŻELECHOWSKI (1863-1942)

132
Na łące olej, płótno; 61 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: K. Żelech
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

WAWRZYNIEC CHOREMBALSKI (1888-1965)

133
Marzenie, 1928 olej, tektura; 22 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Chorembalski / 1928 r.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

MIECZYSŁAW SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

134
Polowanie zimą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33 x 48 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

CZESŁAW ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

135
Portret kobiety olej, płótno; 92,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: C. Zawadziński
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

FELIKS MICHAŁ WYGRZYWALSKI (1875-1944)

136
Sprzedawcy dywanów olej, sklejka; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski / Senior
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

WLASTIMIL HOFMAN (1881-1970)

137
Wspólny los, 1967 olej, płyta; 59 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1967 / Wlastimil / Hofman;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

138
Bukiet kwiatów, ok. 1930 olej, płyta;
74 x 154 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Zawadziński
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

NINA ALEKSANDROWICZ (1888-1946)

139
Para obrazów: Kwiaty olej, płótno; 61 x 50 cm (wymiar każdej z prac)
sygn. p. d.: Nina Aleksandrowicz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

TADEUSZ KOKIETEK (1920-1982)

140
Potyczka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

JÓZEF MOJŻESZ GABOWICZ (1862-1939)

201
Dziewczynka z kurczątkiem brąz, odlew patynowany; wys. 29 cm, szer. 31,7 cm;
Polska, Firma brązownicza BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862) lata 20-30. XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

JEAN LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

202
Krucyfiks brąz patynowany, drewno; wym. krzyża: 21 x 15 cm;
sygn. na figurze z boku: Lambert Rucki
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

203
Chrystus Ukrzyżowany drewno; wys. 56 cm.
Małopolska?, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

204
Główka barokowego amorka drewno polichromowane, złocone;
wys. 17 cm, szer. 24 cm
Polska, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, WŁOSKI? (XIX/XX W.)

205
Głowa uśmiechniętej dziewczyny alabaster; wys. 23,5 cm; sygn. z tyłu na podstawie:
Ginnto V… (słabo czytelnie);
Włochy, XIX/ XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

206
Popiersie kobiety mosiądz, wys. 28 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

207
Nauczanie Maryi drewno lipowe, polichromia (wtórna);
wys. 105 cm, szer. 48 cm, głęb. ca 50 cm.
Małopolska ?; 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

208
Figura anioła gips z polichromią naśladującą drewno; wys. 91 cm, szer. 30 cm, głęb. ca 20 cm.
Kopia XX-wieczna rzeźby manierystycznej.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

209
Matka Boska Bolesna drewno lipowe polichromowane; wys. 74 cm.
Małopolska (?), ok. poł. XVIII w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

RAFAŁ OLBIŃSKI (UR. 1943)

301
Tulipany inkografia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji p. d.: Olbiński (druk), sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

RAFAŁ OLBIŃSKI (UR. 1943)

302
Ona inkografia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

RAFAŁ OLBIŃSKI (UR. 1943)

303
Bez tytułu [Taniec] druk artystyczny (serigrafia), papier; 43 x 56,5 cm (wymiar kompozycji),
50 x 70 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

ZDZISŁAW BEKSIŃSKI (1929-2005)

304
Głowy grafika komputerowa, papier;
59 x 79 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

305
On grafika komputerowa, papier;
79 x 59 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

306
Pejzaż fantastyczny grafika komputerowa, papier;
59 x 78 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

307
Kompozycja z krzyżem grafika komputerowa, papier;
57,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

308
Kompozycja I grafika komputerowa, papier;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

309
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

310
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

WALDEMAR SMOLAREK (1937-2010)

311
Bez tytułu, 1996 technika mieszana, papier,
71 x 100 cm;
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

JAN TARASIN (1926-2009)

312
Gry i zabawy, 1976 serigrafia, papier;
39,8 x 59,3 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

BARTŁOMIEJ CHWILCZYŃSKI (UR. 1987)

313
Długi spacer V, 2014 litografia barwna, papier; 54,5 x 75,5 cm (kompozycja);
68,5 x 99,5 cm (arkusz);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

KACPER BOŻEK (UR. 1974)

314
Kształt duszy II, 2013 akwaforta, akwatinta, papier;
41,5 x 28 cm (kompozycja) 54 x 39 cm (arkusz);
estymacja: 400 - 600 zł
Cena sprzedaży 400 zł

KACPER BOŻEK (UR. 1974)

315
Jedność wielości, 2013 akwaforta, akwatinta, papier;
41,5 x 28 cm (kompozycja) 57 x 39 cm (arkusz);
estymacja: 400 - 600 zł

FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK (UR. 1948)

316
Gorzów Wielkopolski, 2000 tusz, papier czerpany; 24 x 15 cm;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

STEFAN ŻECHOWSKI (1912-1984)

317
Ukojenie węgiel, papier żeberkowy szary; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: S. ŻECH 79 ? - data słabo czytelna.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

MACIEJ URBANIAK (UR. 1962)

401
Martwa natura z arbuzami, 2000 olej, płótno; 100,5 x 50,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: M. Urbaniak / 2000.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.

402
Posta olej, płótno; 95 x 68,5 cm;
sygn. po prawej, po środku: Andrzej... (nieczytelnie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

PAWEŁ TARANCZEWSKI (UR. 1940)

403
Młode drzewko olej, płótno; 99 x 79 cm.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

MAŁGORZATA JASTRZĘBSKA (UR. 1975)

404
555, 2017 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: MJ / 555, na blejtramie
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

HENRYK PŁÓCIENNIK (UR. 1933)

405
Akt leżący, 1998 technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d.: H. Płóciennik 1998 (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

HENRYK PŁÓCIENNIK (UR. 1933)

406
Akt, 1995 technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 53,5 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Płóciennik 95; sygn. l. d. powtórzona.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

407
Widok na drugą stronę, 2004 olej, płótno; 34 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Narzyński
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

ROMAN SIELSKI (1903-1990)

408
Zaśnieżona gęstwina, 1970 olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Sielski R. (cyrylicą);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

ANDRZEJ CISOWSKI (UR. 1962)

409
Bez tytułu, 2015 olej, płótno; 130 x 180 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Cisowski 2015.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

410
To już koniec lata, 2003 olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn., i dat. na odwrocie: Juliusz Narzyński / 2003
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

KAZIMIERZ WILK (UR. 1943)

411
Złote chryzantemy, 1992 olej, płótno; 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: K. WILK
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

ANDRZEJ CISOWSKI (UR. 1962)

412
Siedząca postać, 2011 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Cisowski / 23.03.11;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł