Jacques (Jakub) MORTKOWICZ (1836-1931)

1
Le livre d'art en Pologne 1900-1930 (Sztuka książki Polskiej 1900-1930) Varsovie [1931]. 33 x 25 cm, oprawa pełna skóra;
zawiera 40 tablic w postaci wklejek z grafikami znakomitych polskich artystów.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Kasper NIESIECKI (1682-1744)

2
Korona Polska Przy Złotey Wolnosci Starożytnemi Rycerstwa Polskiego y Wielkiego
Xięstwa Litewskiego Kleynotami, Naywyższemi Honorami, Heroicznym
Męstwem [...] Ozdobiona
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

3
Cmentarz klasztorny w Krakowie, 1903 litografia barwna, papier; 52 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Czajkowski / 1903 (na kamieniu);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

4
Pochód myśliwych z sankami, 1919-1920 autolitografia barwna, papier; 20,7 x 45,3 cm;
sygn. l. d. na kamieniu: JFałat.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

5
Akt, 1956 tusz, pędzel, papier; 32 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI, datowany p. d.: 20.5.1956.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

6
Matka z dzieckiem, 1956 tusz, pędzel, papier; 22,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI / 1956.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

7
Pejzaż - Szkic do obrazu Wisła, ok. 1895 ołówek, papier; 12,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
Zapewne szkic do obrazu „Wisła” z 1895 roku.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Jan MATEJKO

1001
Album 15 obrazów Nakładca Franciszek Bondy, Wiedeń 1893
oryginalna, ozdobna oprawa wydawnicza, tłoczona, złocona, sygn. F. Gogl.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

1002
LUWR - Malarstwo od wieku XIII do XX w. Wydawnictwo M. Arcta, Warszawa [1920]; 38 x 28 cm;
W każdym tomie po 50 tablic barwnych i 50 w sepii
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Miguel de CERVANTES Y SAAVEDRA (1547-1616)

1003
Don Kiszot z Manczy Cerwantesa z przedmową J.A.Święcickiego z ilustracyami Gustawa Dorego,
Biblioteka dzieł wyborowych no75, Warszawa [1899], t.1-6, 18 x 12 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1004
Zestaw czterech litografii, l. 50. XX w. 1. Deux Moines; 2. Un Sejour De;
3. S'il Nous Faut; 4. Comment Se
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
Rozwiązywanie tusz, piórko, akwarela, papier;
30 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

102
Amor nadciąga, 1961 tusz, piórko, akwarela, papier;
34 x 32 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

103
Patrz najdroższa!, 1962 tusz, piórko, akwarela, papier;
34,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

104
Zestaw czterech prac 1. Święta królowa; 2. Święta;
3. Mężczyzna w brązowej czapce;
4. Mężczyzna w niebieskim kapeluszu
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

105
Para portretów (małżonków?), 1944 1. Portret kobiety, 1944 - pastel, papier; 59 x 44 cm (w świetle oprawy);
2. Portret lekarza, 1944 - pastel, tektura; 83 x 68 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

106
Stary baca pastel, karton; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

107
Handlarka jabłkami, 1923 pastel, tektura; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1923.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

108
Portret kobiety pastel, płótno,135 x 85 cm
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

109
Chryzantemy, 1925 akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 68,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Fabijański / 1925;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

110
Siedząca, ok. 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 57,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

111
Wnętrze renesansowe tusz, piórko, pędzel, papier; 24 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: SN (monogram wiązany);
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Stefan JUST (1905-1977)

112
Wesele chłopskie, ok. 1950 akwarela, gwasz, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: SJust.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

113
Przy stole w Hubertusstock, 1899 akwarela, papier; 28,5 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: JulFałat / 99 / Hubertusstock.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

114
Mężczyzna w meloniku, ok. 1907 olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

115
Śpiący Wojciech Weiss, ok. 1930 olej, tektura; 35 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

116
Z nożem na rybę - klasztorna biesiada, 1906 olej, płótno; 77 x 132 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Moniuszko / R.P. 1906.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

117
Wnętrze izby, 1884 olej, płótno naklejone na tekturę; 47 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Pochwalski 1884
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

118
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

119
Kraków zimą - Widok na Wawel, ok. 1907 olej, tektura; 26 x 35 cm;
sygn. l. d.: StKamocki.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

120
Zakole Wisły pod Bielanami jesienią, 1929 olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 60 cm;
sygn. i dat. po środku, u dołu: St. Paciorek 29;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

121
Róże w wazonie, 1906 olej, karton naklejony na tekturę; 91 x 69 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott 906 (ołówkiem); (przed konserwacją).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

122
Irysy w wazonie, 1909 olej, płótno; 97 x 66 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem)
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

123
Widok na Bielany pod Krakowem olej, płyta; 36 x 42 cm;
sygn. p. d.: StKamocki;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI ? (1903-1966)

124
Obraz dwustronny Pejzaż śródziemnomorski [Morze - fale];
olej, sklejka; 29 x 37,5 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

125
Zima w górach, 1935 olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Maks Haneman 1935.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

126
Kraków zimą - widok na most, 1925 olej, tektura; 64,5 x 87,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: FPautsch 25
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1960)

127
Tulipany w niebieskim flakonie, ok. 1926 olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: Pankiewicz
estymacja: 200 000 - 250 000 zł

Władysław GOŚCIMSKI (1904-1979)

128
Dyliżans pędzi olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Gościmski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

129
Przed bramą, 1954 olej, płótno; 43,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski 1954.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

130
Bitwa pod Kutnem, lata 50. XX w. olej, płótno; 99 x 154 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Alois ARNEGGER (1879-1963)

131
Pejzaż górski olej, płótno; 52 x 79 cm;
sygn. p. d.: A. Arnegger.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Georg OEDER (1846-1931)

132
Pejzaż jesienny ze strumieniem olej, płótno; 68 x 96 cm;
sygn. p. d.: G. Oeder.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Adam MALINOWSKI (1829-1892)

133
Pejzaż z ruinami, 1853 olej, płótno; 48 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: A Malinowski 1853 r.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Alojzy REICHAN (1807-1860)

134
Portret kobiety olej, płótno; 65,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Reichan (przetarcia malatury)
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Władysław Jan POCHWALSKI (1860-1924)

135
Akt stojącej kobiety - studium, ok. 1890 olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. g.: WPochwalski / Mu¨nchen.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

136
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 54 x 71 cm.
estymacja: 19 000 - 25 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

137
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 60 x 70,5 cm;
praca po konserwacji
estymacja: 11 000 - 14 000 zł