Szczepan SKORUPKA (1903-1997)

1121
Pejzaż olej, karton; 20 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Sz. Skorupka.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Karol LARISCH (1902-1935)

1122
W ogrodzie olej, tektura; 70 x 39,5 cm;
p. d.: fragment sygnatury (?) - praca wycięta z większej kompozycji
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Andre HEBUTERNE (1892-1979)

1123
Widok na Rzym olej, płótno; 54 x 65,5 cm;
sygn. p.d.: Hebuterne
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

W. HŐFNER, XX w.

1124
Motyw portowy olej, sklejka; 26 x 32,5 cm;
sygn. p. d. inicjałem: VH;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Henryk BARANOWSKI (1932-2005)

1125
Dziesięciotysięcznik m/s Pekin wchodzi do portu chińskiego, ok. 1965 olej, płótno; 69,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

1126
Łodzie na brzegu olej, płótno; 50,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: mokwa.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1127
Wiosna olej, tektura fakturowana; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: KŻelechowski - (słabo czytelnie).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

1128
Lwów, ok. 1970 olej, płótno; 50 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1129
Pejzaż zimowy z rzeką olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1130
Portret mężczyzny z cygarem, 1873 olej, płótno; 63 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Skopowski 1873.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

1131
Pejzaż wiosenny olej, tektura; 32 x 41 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1132
Portret kobiety olej, płótno; 66 x 54,5 cm.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jerzy POGORZELSKI (1926-2003)

1133
Tulipany i bzy olej, płyta; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: JPogorzelski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Jerzy POGORZELSKI (1926-2003)

1134
Taki ładny pejzaż olej, sklejka; 46 x 62 cm;
sygn. p. d.: JPogorzelski.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

1135
Św. Stanisław wskrzeszający Piotrowina olej, płótno; 97 x 51,5 cm;
opisany na odwrocie: Mal. Stroynowski Leonard / 1858-1935.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1136
Warszawa - Zamek Królewski - Wspomnienie, ok. 1970 olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. p. d.: I.NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1137
Drzewa, 1957 olej, gwasz, papier; 30,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 8. 1957 / Kasper Pochwalski (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Wacław RUSZKOWSKI (1869-1934)

1138
Pejzaż nad wodny olej, płótno; 40 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: W Ruszkowski.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Władysław NOWOTARSKI (1866-1957)

1139
Zamyślona kobieta olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: WNowotarski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

1140
Heluta, 1946 olej, tektura; 23 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JMBrzeski / 46.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1141
Pejzaż zimowy olej, tektura; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

St. ZARĘBSKI, XIX/XX w.

1142
Wieczorem przy chacie, 1903 olej, płótno; 45 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: St Zarębski / 1903.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

1143
Katedra Notre Dame w Paryżu, przed 1939 olej, tektura; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Grzegorz MENDOLY (?-1943)

1144
Chłopczyk w marynarskim ubranku - Portret Stefka B. olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. g.: -Prof. G. Mendoly.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Ludwik KONARZEWSKI (1885-1954)

1145
Motyw z Jabłonkowa, 1925 olej, płótno; 72,5 x 99,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: L. Konarzewski / Jabłonków / 1925.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1146
Pejzaż olej, tektura; 10,2 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW.
estymacja: 5 500 - 6 800 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

1147
Widok letni, 1939 olej, deska; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: J Karszniewicz;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

1148
Zima w górach olej, sklejka; 36 x 40 cm;
sygn. p. d.: Cieczkiewicz;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

1149
Zimowy poranek olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 19,2 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

1150
Pejzaż z księżycem olej, tektura; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Wacław RUSZKOWSKI (1869-1934)

1151
Pejzaż olej, tektura; 35 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Ruszkowski;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Olga SŁOMCZYŃSKA (1881-1941)

1152
Most nad rzeką olej, tektura; 25 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Olga Słom (ołówkiem).
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Eugeniusz URBAŃSKI DE NIECZUJA (1888-?)

1153
Pejzaż z leśnym strumykiem olej, płótno;25,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: E. Urbański de Nieczuja.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Lucienne-Antoinette-Adélaide HEUVELMANS (1881-1944)

201
Madonna z Dzieciątkiem, rzeźba art déco drewno (mahoń), kość; 32,5 cm, szer. 10,7 cm, głęb. 7 cm.
Francja, 1928
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

202
Madonna Immaculata drewno, polichromia, gipsatura, złocenie, srebrzenie;
wys. 71,5 cm, szer. 49 cm, głęb. ca 18 cm. Niemcy, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

203
Św. Małgorzata drewno lipowe, polichromowane, srebrzone, złocone;
wys. 94 cm, szer. ca 26 cm, głęb. 12 cm.
Europa Środkowa, Pomorze (?); XV w.
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 26 000 zł

204
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe, polichromowane; wys. 45 cm;
Europa Środkowa, Małopolska? Czechy?; XIX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

205
Chrystus - popiersie na konsoli drewno lipowe, polichromowane, gipsatura, złocenia;
wys. 59 cm, szer. 44 cm, głęb. ca 18 cm;
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Carl GUTT (1867-?) - przypisywany

206
Scena w tawernie drewno częściowo barwione (dąb, mahoń, jesion, drewna owocowe); kość; wys. 29 cm;
Niemcy, ok. 1890
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

René Charles MASSE (1855-1913)

207
Popiersie Napoleona Bonaparte terakota brązowiona, polichromowana;
wys. 39 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 19 cm. Francja, k. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

TITZE (XIX/XX w.)

208
Tancerka brąz patynowany, marmur; wys. 22 cm, szer. 9,3 cm, głęb. 7 cm.
Austria, lata 20. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Maurice BOUVAL (1863-1916)

209
Kobieta z chustą brąz patynowany, czarny marmur; wys. 35,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław CZARNOWSKI (1872-1919)

210
Siłacz - Syzyf - Precz z drogi brąz patynowany, czarny granit polerowany; wys. 51,5 cm;
Polska, Warszawa, 1908; odlew 2 poł. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Carl KAUBA (1865-1922)

211
Kardiolog brąz patynowany, biały marmur żyłkowany; wys. 31 cm;
Austria, 1910
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

212
Figura Marii brąz lakierowany; czarny granit polerowany; wys. 67,5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Lord Ronald Charles Sutherland-Leveson GOWER (1845-1915)

213
Maria Antonina w drodze na szafot brąz patynowany; BOYER FRÉRES FONDEURS PARIS;
Anglia - model 1876; Francja, Paryż - odlew lata 80. XIX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Louis Antoine BARYE (1796-1875)

214
Jaguar pożerający zająca brąz patynowany, marmur zielony, żyłkowany; wys. 24,5 cm;
Francja, oryginał 1850, odlew XIX/XX w.
estymacja: 25 000 - 33 000 zł

1201
Lew z kulą biały marmur z czarnymi i szarymi żyłkami; wys. 15,5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł