Émil GALLÉ (1846-1904)

604
Wazon kulisty, z kwiatami nasturcji szkło warstwowe, barwione proszkami, powlekane, trawione, polerowane;
wys. 23 cm; Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

605
Wazon dekoracyjny z pająkami Polska, Skawina, Skawińskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych,
Dział Fajansów, realizacja: lata 20. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Heinrich Schwalbe (1847-1924) - model z 4.ćw. XIX w. dla Królewskiej Manufaktury w Miśni

606
Amor wzniecający ogień dwu serc (Amor, das Feuer zweier Herzen anfachend) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18 cm; Królewska Manufaktura
Porcelany w Miśni, model: Heinrich Schwalbe, kon. XIX w. - XIX /XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

607
Wazon z rusałką i puttem łapiącymi motyle porcelana (pâte nouvelle), kobalt (bleu roi); wys. 88 cm;
Francja, Sevres (?) lub w stylu Sevres, z miniaturą Charlesa Labarre, kon. XIX
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Wytwórnia Szkła MOSER (czynna od 1857)

1601
Wazon szkło bezbarwne, przeźroczyste, grubościenne,
fasetowane, matowane; wys. 22,8 cm; Czechy, Karlovy Vary, 2. tercja XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1602
Wazon w formie pucharu szkło dmuchane, opalizujące, miodowe, barwione proszkami; wys. 25 cm;
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego w Pacykowie /k Stanisławowa (?)

1603
Wazonik z zielonkawo-beżową marmoryzacją glinka terakotowa modelowana cienkościenne, dekoracja malowana farbami ceramicznymi;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

1604
Patera deserowa na wysokiej nóżce, z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 22 cm;
XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Fabryki Fajansu Stołowego we Włocławku

1605
Lampa ceramiczna (podstawa z motywem zielonych owali) z abażurem Polska, Włocławek, po 1973 roku, dekoracja
autorska: Elżbieta Piwek-Białoborska (1922-1989), lata 70. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Wytwórnia Rosenthal AG, Selb (Bawaria), model Philippa Rosenthala (1855-1937)

1606
Trzon porcelanowy lampy elektrycznej, model Maria, z dekoracją kwiatami peonii Niemcy, Selb (Bawaria), XX w. (okres międzywojenny).
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

1607
Zespół naczyń z serwisu obiadowego, z reliefem Ozier oraz dekoracją kwiatami europejskimi i owadami (17 naczyń). Berlin, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

1608
Taca kwadratowa z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 4,6 cm, 40,5 x 41 cm;
XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)

701
Lustro owalne plater cechowany, szkło, drewno, stal; wys. 66 cm;
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 4 600 - 6 000 zł

702
Para świeczników trójświecowych plater niecechowany; wys. 32 cm;
Europa Zach., 2 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

703
Cukiernica - koszyczek plater cechowany, szkło; wys. 16 cm;
Warszawa, lata 20. - 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Adolf Braese (czynny 1893-1904)

704
Para kandelabrów 5-świecowych, czteroramiennych plater cechowany; wys. 67,5 cm; Sztokholm, k. XIX w.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

705
Écuelle srebro złocone próby 12; wys. 9 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 12 cm; waga 260 g.
Cesarstwo Austriackie, po poł. XVIII w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

706
Nożyczki do objaśniania świec z tacką srebro cechowane; waga 236 g.
Wrocław, 1839-1848
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Bremer Silberwarenfabrik - BSF (czynna 1905-1981)

707
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie srebro próby 800 cechowane, waga całości 5203 g.
Brema, 3 ćw. XX w.
estymacja: 29 000 - 38 000 zł

708
Laska ze srebrną rączką srebro próby 84 cechowane, drewno czernione, stal; dł. 88 cm;
Warszawa, 1896
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

709
Puszka toaletowa srebro próby 84 cechowane, waga 144 g. Sankt Petersburg, ok. 1820,
probierz Aleksandr I. Jaszinkow (czynny 1795-1826)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

John C. Moore (firma czynna 1827-1868) dla Tiffany & Co

710
Podstawka pod butelkę srebro próby ok. 900-925, waga 159 g.
Nowy Jork, 1853
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Franciszek Cmoch (czynny 1910 - ok. 1939) dla Israela Szekmana (czynny 1886-1919)

711
Para lichtarzy srebro próby 84 cechowane, waga 645 g,
Warszawa, 1908-1915
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Vinzenz Neginik (czynny 1903-1920)

712
Mlecznik srebro próby 3 cechowane, waga 182 g.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

713
Krucyfiks z Pasyjką srebro niecechowane; wys. 28 cm, szer. 16,5 cm; waga 78 g.
Niemcy?, 1 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

714
Miska toaletowa srebro cechowane, waga 659 g.
Austria, lata 30. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Howard & Co (firma czynna 1866-1922)

715
Dzban do wody srebro próby sterling cechowane, waga 1369 g.
Nowy Jork, ok. 1920
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

716
Monstrancja srebro złocone z głową Minerwy cechowane, waga 2129 g.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Firma Werner i Ska

717
Para kandelabrów ośmioramiennych, dziewięcioświecowych srebro próby 84; wys. 64 cm, szer. ramion 41,5 cm; waga ok. 7500 g.
Warszawa, probierz Jozef Sosnkowski, 1871 lub 1877
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

1701
Cukiernica - koszyczek plater cechowany, wys. 12,4 cm;
Warszawa, ok. 1919
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Norblin i Ska

1702
Patera owalna plater cechowany; wys. 4 cm, szer. 41cm, głęb. 22 cm
Warszawa , 1896-1915
estymacja: 900 - 1 200 zł

Bracia Buch

1703
Patera dwuuszna plater cechowany, szkło; wys. 9 cm, szer. 33 cm, głęb. 23 cm
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1704
Surtout de table (środek stołu) plater niecechowany, lustro, drewno;
Europa Zach., 1 poł. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

FIRMA ARGIT

1705
Komplet do kawy i herbaty z tacą plater cechowany; Paryż, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Bruno WISKEMANN (czynny od ok. 1870)

1706
Komplet do kawy i herbaty z tacą plater; Bruksela, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1707
Patera metal srebrzony i srebro?, szkło szlifowane;
wys. 53 cm, średn. 26 cm; Polska?, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

C.G. Hallberg

1708
Patera owalna srebro cechowane; waga 500 g.
Sztokholm, 1936
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1709
Para lichtarzy srebro próby 3; waga 433 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

801
Sekretnik złoty 8 szt pereł naturalnych, okrągły bursztyn naturalny,
masa całkowita z łańcuszkiem 10.550 g.; poł. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł

802
Broszka - sekretnik złota onyks + 15 szt diamentów oraz 9 szt rautów
diamentowych; Francja, ok. 1880-1900
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

803
Pierścionek z rubinem rubin oraz 14 szt okrągłych pereł; masa całkowita 5.150 g.
okres międzywojenny, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

804
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd oraz 20 szt diamentów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.350 g.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

805
Brosza srebrna z diamentami 51 szt rozet diamentowych; srebro pr. 0.750, złocenie metalu Sheffield,
masa całkowita 21.020 g. XIX / XX w.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

806
Kolczyki złoto - srebrne z diamentami 30 szt rozet diamentowych; srebro pr. 0.750, złoto pr. 0.585,
masa całkowita 9.590 g. XIX / XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

807
Bransoletka z brylantami typu tennis 104 szt brylantów o łącznej masie ok. 7,00 ct;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 16.020 g., XX w. okres międzywojenny
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

808
Pierścionek złoty z szafirem szafir niebieski w otoczeniu 12 szt rozet i rautów diamentowych;
złoto pr. 0.585, białe elementy - srebro, masa całkowita 3.440 g.
estymacja: 5 000 - 6 700 zł

809
Pierścionek złoty z szafirem szafir naturalny, 12 szt. brylantów + 30 szt. brylantów w szynie;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.290 g.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

810
Kolczyki złote z szafirami owalny szafir naturalny w otoczeniu 24 szt brylantów + 6 szt. diamentów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.960 g.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł