01 lutego 2017

Pełny katalog już dostępny! Zapraszamy do udziału w aukcji wyjątkowych dzieł w atrakcyjnych cenach. Zachęcam do odwiedzenia wystawy przedaukcyjnej oraz osobistego udziału w aukcji jak również składania zleceń stałych i telefonicznych: 22 826 44 08 wew. 104, 105, salon@rempex.com.pl

W ofercie znalazły się dzieła takich twórców jak: Piotr Michałowski, Tadeusz Makowski, Zygmun Menkes, Alicja Halicka, Jakub Cuker, Włodzimierz Terlikowski, Włodzimierz Zakrzewski, Wiktor Korecki, Jan Berdyszak, Zygmunt Rytka, Aleksander Kobzdej, Jane Labert-Rucki, Igor Mitoraj.

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

1
Postać mężczyzny w kostiumie z XVII wieku ołówek, papier żeberkowy (kartka ze szkicownika);
25,3 x 20,4 cm;
estymacja: 6 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

2
Akt tyłem sangwina, papier; 59 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Menkes;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

3
Muszkieter - 2 szkice ołówkiem ołówek, papier; 21 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. (faksymile podpisu): Eug Zak.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

4
Krakowianka - szkic, 1931 kredka, papier; 13 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. W. / 11-IX 1931;
estymacja: 800 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 200 zł

Ludwik NAWOJEWSKI [NAWOJ] (1864- 1930)

5
Wyścig tusz, piórko, ołówek, gwasz, papier;
25,5 x 40 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 500 zł

Julian ŻEBROWSKI (1915-2002)

6
Renia, 1948 tusz na podrysowaniu ołówkiem, kredka, papier brązowy;
33 x 24 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 200 - 400 zł
Cena sprzedaży 250 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

101
Autoportret z paletą tusz, piórko, papier; 21.3 x 17.6 cm (wymiar mniejszego arkusza),
30,5 x 23,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

102
Syreny z Fontanny Mórz na placu Zgody w Paryżu technika mieszana: tusz, pędzel, akwarela, ołówek, światła drapane,
papier drukarski do wydruków próbnych; 18 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

103
Pejzaż górski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
32,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

104
W południe w Condat, 1938 gwasz, papier żeberkowy; 44 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: AWenbaum / Condat 1938;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

105
Kwiaty w wazonie gwasz, papier; 74 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kanelba
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927)

106
Motywy rybackie olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: W. Spitzer;
estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

107
Martwa natura z butelką olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. l. d.: Markiel;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

108
Motyw z wieżą olej, płótno; 56 x 46 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker ;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

109
Martwa natura z kwiatami i pantofelkami, 1943 olej, płótno; 41 x 27 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski, dat. l. d.: 1943
estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

110
Brzozowy las olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

111
Zimowy nokturn, l. 70 XX w. olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

J. KOSIŃSKI XIX/XX w.

112
Napad wilków akwarela, papier; 17,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. ołówkiem: J. Kosiński
estymacja: 500 - 800 zł
Cena sprzedaży 450 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

113
Rynek w Kazimierzu Dolnym, 1965 olej, płótno; 47 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1965;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

114
Marcowe roztopy, 1976 olej, płótno; 47 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1976 W. ZAKRZEWSKI
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

115
Stare Miasto zimą olej, płótno; 51 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Władysław PAWELEC (1923-2004)

301
Dziewczyna w kapeluszu fotografia czarno-biała, brom, papier; 17,5 x 12,5 cm;
na odwrocie fotografii prostokątna pieczątka autorska
estymacja: 1 200 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Władysław PAWELEC (1923-2004)

302
Ewa fotografia czarno-biała, brom, papier; 17,5 x 12,5 cm;
estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Zygmunt RYTKA (ur. 1947)

303
Ciągłość nieskończoności, 1984/2005 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny Kodak Endura Professional;
22 x 8 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Zygmunt RYTKA (ur. 1947)

304
Obiekty nietrwałe, 1990/2005 5 fotografii barwnych, papier Kodak Endura Professional;
15 x 20,8 cm (każda);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

305
Energia upadku III, 1981 serigrafia, papier;
27 x 67 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 750 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

306
Mechanofaktura, 1963 mechano-fakturen / von henryk berlewi /
situationen 60 galerie / dokumentation b / 1-63
estymacja: 600 - 800 zł
Cena sprzedaży 550 zł

Friedensreich HUNDERTWASSER (1928-2000)

307
Friedensreich regentak grafika, offset z folią wtłaczaną, papier;
84 x 60 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 500 - 800 zł
Cena sprzedaży 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

308
Beksiński plakat, papier; 67,5 x 47 cm;
sygn. p. d. Beksiński, l. d. numer: 150/200;
estymacja: 500 - 800 zł
Cena sprzedaży 550 zł

Magdalena ABAKANOWICZ (ur. 1930)

309
Katharsis miękki werniks, papier;
32 x 24 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 500 - 800 zł
Cena sprzedaży 650 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

310
Sonia, 1973 litografia, papier; 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana ołówkiem l. g.: 7/100 Lebenstein 73
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

311
Serce litografia barwna, papier; 33,5 x 24 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Lebenstein, l. d. ołówkiem nakład: 73/100
estymacja: 800 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

312
Czytający litografia barwna, papier; 33,5 x 24 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Lebenstein, l. d. ołówkiem nakład: 50/100
estymacja: 800 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 500 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

313
List gończy III, 1979/1991 drzeworyt, papier;
57,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

314
Latawiec V, 1962/1991 drzeworyt, papier;
57 x 80 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

315
Wtręty w "Syntezę A4", 1981/82 goffrage, linoryt barwny, papier;
10 x 11 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 500 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 450 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

316
Struktura apokryficzna, 1992 goffrage, linoryt barwny, papier;
9,5 x 9,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 500 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 300 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

317
Synteza II - System cyfrowy, 1982 goffrage, linoryt barwny, papier;
9,5 x 12,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 500 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

318
Projekt wyobrażeń III, 1990 litografia, papier; 76 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
70 x 53,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

319
Akt, 1960 linoryt, papier naklejony na karton;
16,5 x 11 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu).
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

320
Bez tytułu, 1963 litografia, goffrage, papier naklejony na karton;
17,5 x 20 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 200 zł

Jerzy FEDOROWICZ (ur. 1928)

321
Ryba, 1963 litografia (?), papier naklejony na karton;
18 x 12 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 100 zł

Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)

322
Pegaz, 1963 technika mieszana, papier naklejony na karton;
20 x 20,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 100 zł

Arika MADEYSKA (1928-2004)

323
Interwencja, 1963 litografia, papier naklejony na karton;
19,5 x 20,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 150 zł

Urszula BROLL (ur. 1930)

324
Tłocznia, 1963 litografia barwna, papier naklejony na karton;
18,5 x 15,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 150 zł

Grzegorz WDOWICKI (ur. 1924)

325
Kwadrat, 1963 litografia barwna, papier naklejony na karton;
12,5 x 22 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł

Marian SZPAKOWSKI (1926-1983)

326
Bez tytułu, 1963 litografia, papier naklejony na karton;
21,5 x 22,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 200 zł

Artur BRUNSZ (ur. 1929)

327
Struktura, 1963 litografia barwna, papier naklejony na karton;
18 x 16 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł