Ladislav POSTUPA (1929-2016)

1
Na plaży fotografia czarno-biała, brom,
papier; 18,5 x 24 cm;
Cena wywoławcza 500 zł
Cena sprzedaży 500 zł

Ladislav POSTUPA (1929-2016)

2
Akt przy kaloryferze fotografia czarno-biała, brom,
papier; 18 x 24 cm;
Cena wywoławcza 500 zł
Cena sprzedaży 500 zł

FOTOGRAFIK NIE ROZPOZNANY

3
Audrey Hepburn - 3 zdjęcia we wspólnej oprawie fotografia czarno-biała, papier;
14,5 x 9,5 cm (dwie prace poziome, jedna pionowa)
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

4
Zbiór 28 fotografii po rodzinie Wybranowskich ze Lwowa fotografie czarno białe, większość
w formacie carte de visite,
wiele fotografii portretowych; różne wymiary;
Cena wywoławcza 1 800 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

5
Portret Feliksa Malinowskiego - tancerza baletu Teatru Wielkiego w Warszawie fotografia czarno-biała, brom, papier;
8 x 12,4 cm;
Cena wywoławcza 1 200 zł

6
ALBUM SIENKIEWICZA Album Jubileuszowy Henryka Sienkiewicza.
Warszawa 1898. Nakł. Gebethnera i Wolffa
Cena wywoławcza 600 zł

7
Sztuka Polska Malarstwo. Pod kierownictwem Feliksa
Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego. Wydanie 2.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Edward RASTAWIECKI, Jan Feliks PIWARSKI

8
Słownik malarzów polskich Tom I-III. Warszawa 1850-1857 nakładem autora;
w Drukarni S. Orgelbranda Księgarza i Typografa.
Cena wywoławcza 3 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

9
Andriolli w sztuce i życiu społecznym Henryk PIĄTKOWSKI, Henryk DOBRZYCKI
Warszawa 1904. Nakł. H. Dobrzyckiego;
Cena wywoławcza 1 100 zł

J. Grabiec (Józef DĄBROWSKI)

10
Rok 1863 Poznań 1913. s. 464, 25 x 20 cm;
Cena wywoławcza 800 zł
Cena oferowana 650 zł

Adam Mieczysław SKAŁKOWSKI

11
Książę Józef Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;
Cena wywoławcza 900 zł
Cena oferowana 750 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

12
Życie i dzieło Wilno, 1939
Księga zbiorowa wydana staraniem Komitetu uczczenia pamięci
Ferdynanda Ruszczyca w Wilnie
Cena wywoławcza 2 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

13
Dzieje cywilizacyi w Polsce, Kazanie Skargi Warszawa 1911 (zeszyt I), 1912 (zeszyt II),
Kazanie Skargi 1913, Towarzystwo Zachęty
Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem.
Cena wywoławcza 1 300 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

14
Magiczny ogród litografia barwna, karton, 25 x 25 cm, (w świetle oprawy),
sygn.i dat. l.d. JOZEF MEHOFFER 1903
Cena wywoławcza 800 zł

Jan GUMOWSKI (1883-1946)

15
Krynica, 1931 teka 10 plansz barwnych, Zakład Litografii
Artystycznej, W.Główczewski, Warszawa, 1931
Cena wywoławcza 1 300 zł

Stefan NORBLIN (1892-1952)

16
Wnętrze domu patrycjusza akwaforta, akwatinta barwna, papier;
38 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

17
Trójka koni krakowskich litografia, papier; 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JKossak
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) - według

18
Iwan Groźny rytował Edward Gorazdowski (1843-1901)
drzeworyt, papier; 21 x 50 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 900 zł

Leopold LOEFFLER (1827-1898)

19
Odpoczynek litografia, papier, owal; 21 x 50 cm, (w świetle oprawy)
Litografia wykonana w 1881 r.
Cena wywoławcza 600 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914) - według

20
Marsz Rakoczego chromolitografia, papier; 38 x 69 cm (wymiar pracy);
sygn. l. d.: JOZEF CHELMONSKI (na płycie),
Cena wywoławcza 2 500 zł

21
Mikołaj II Romanow (1868-1918) - Cesarz i Samodzierżca Wszechrusi, Król Polski, Wielki Książę Finlandii (1894-1917) heliograwiura barwna, papier; 43 x 28 cm;
poniżej drukowany opis
Cena wywoławcza 1 000 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

22
Zbiór 76 erotyków 53 prace - tusz, akwarela, ołówek, papier, ok. 37 x 30 cm
Cena wywoławcza 15 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

23
Scena rodzajowa ołówek, papier; 17,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

24
Pejzaż tusz, papier; 24,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 800 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

25
Pomnik dla Oświęcimia - tryptyk, 1943 I - widok ogólny - kredka, papier; 70 x 48 cm;
II - wnętrze - kredka, papier; 70 x 49 cm;
III - ołtarz - kredka, papier; 49 x 70 cm;
Cena wywoławcza 15 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

1001
Martwa natura, 1968 litografia barwna, papier;
38,5 x 50 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: Hayden 1968; e75/150
Cena wywoławcza 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Erik Jönsson DAHLBERG (1625-1703)

1002
Wisła miedzioryt, papier; 28,5 x 37 cm;
u góry rezerwa z opisem, datą 1657
i autorem E. Dahlbergh
Cena wywoławcza 900 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1003
Tańce - Krakowiak szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 50 x 39,5 cm (arkusz)
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 1 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1004
Stroje polskie - plansza nr 2 szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 50 x 39,5 cm (arkusz)
sygn. p. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1005
Stroje polskie - plansza 8 szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 50 x 39,5 cm (arkusz)
sygn. p. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1006
Plansza nr 12 - Stroje polskie szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 50 x 39,5 cm (arkusz)
sygn. śr. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1007
Plansza nr 18 - Stroje polskie szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 39,5 x 50 cm (arkusz)
sygn. ś. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1008
Plansza nr 20 - stroje polskie szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 39,5 x 50 cm (arkusz)
sygn. p. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1009
Plansza 24 - stroje polskie szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 39,5 x 50 cm (arkusz)
sygn. śr. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1010
Plansza 28 - stroje polskie szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 50 x 39,5 cm (arkusz)
sygn. p. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1011
Plansza nr 30 - stroje polskie szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 50 x 39,5 cm (arkusz)
sygn. śr. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1012
Plansza nr 32 - stroje polskie szablon ręcznie kolorowany gwaszem,
papier; 50 x 39,5 cm (arkusz)
sygn. p. d.: Z. Stryjeńska
Cena wywoławcza 800 zł

SEPPELT Fr. Ksaw. dr., LÖFFLER Klemens dr.

1013
Dzieje Papieży. 968 ilustracyj w tem 21 wielobarwnych,
Poznań 1936. 712 str. 25 x 18 cm;
Cena wywoławcza 900 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

101
Panorama miasta akwarela, papier; 47,5 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelna (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

102
Kraków - Wawel, Kurza Stopka ołówek, kredka, akwarela, papier; 36,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA -,
Cena wywoławcza 1 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

103
Pod krzyżem, 1880 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
45,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

104
Scena symboliczna - Bogini Isztar z Gilgameszem akwarela na podrysowaniu kredką, papier;
68,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 13 000 zł

Seweryn OBST (1847-1917)

105
Portret alegoryczny pastel, papier; 35 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Seweryn Obst
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stanisław KOSZELIŃSKI (1876-1968)

106
Wiosna - akt nad stawem, 1937 pastel, tektura; 62,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Koszeliński 37r.
Cena wywoławcza 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

James Wells CHAMPNEY (1843-1903)

107
Portret Marii Leszczyńskiej pastel, papier;
63 x 52 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 10 000 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

108
Na saniach akwarela, papier; 28 x 40,5 cm
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza 3 200 zł

Marcel SŁODKI (1892-1944)

109
Pogrom akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
16,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 5 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

110
Róże akwarela, papier, 53 x 70 cm;
sygn. l.d.: LWyczół / 1911
Cena wywoławcza 45 000 zł
Cena sprzedaży 60 000 zł